Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak sprawdzić autentyczność karty SD Sandisk ?
Posiadam kartę SDHC I Sandisk Extreme 32 GB U3 Class 10.
Karta działa ok.
Tylko jej pojemność jest ciut mała 28,7 GB ?
Czy to normalne dla tego typu karty ?
Mam też inną nieco wolniejszą kartę Sandiska 32 GB i jej pojemność jest nieco większa...
Jak sprawdzić czy karta jest oryginalna ?
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Mam dwa sandiski 45MB/s i 60MB/s oba mają pojemność dokładnie 31 902 400 512 bajtów, co oczywiście przelicza się na 29,7GB.
Jak martwi Ciebie różnica tego 1GB to możesz napisać do pomocy technicznej, nie ma niestety strony gdzie wklepuje się numer seryjny i wyskakuje informacja o oryginalności.
http://kb.sandisk.com/app.../1953/related/1
Cytat
If you are concern about the authenticity of your SanDisk product, you may contact SanDisk's tech support and select the appropriate tech support option for your product.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Napisałem do wsparcia technicznego ;-)
Ciekawe co odpiszą ?
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Na pewno jest to kwestia przelicznika pomiędzy jednostkami gigabajt liczony jest jako 1000 a nie 1024 megabajty , podobnie jak z twardzielami czy płytami zawsze jest pojemność mniejsza niż deklarowana i to nie wynika z przelicznika a nie ukrytej powierzchni.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Markus napisał/a:
Tylko jej pojemność jest ciut mała 28,7 GB ?
Czy to normalne dla tego typu karty ?


Raczej chodzi tylko zastosowany system: kilobajt = 1000 bajtów jak w układzie SI, a nie 1024 bajtów, jak w systemie dwójkowym.
Ale z ciekawości sprawdzę w domu swoje dwa Sandiski :)

Spróbuj zapełnić kartę na maks. Jeśli jest faktycznie "lewa", to zapewne nie wciśniesz więcej niż 2-4 GB danych.

[ Dodano: 2016-12-06, 16:00 ]
Właśnie sprawdziłem dwie karty Sandisk Ultra. Jedna to wersja 40 MB/s, a druga (nowsza) to z kolei 80 MB/s.
Obie karty miały identyczną pojemność pokazywaną przez Windows 10, przy czym pojawiały się różnice w pojemności zależnie od wybranego systemu plików. Wpływ na to pewnie ma rozmiar jednostki alokacji i inne tego typu niuanse.

Pojemność obu kart po formacie w aparacie to dokładnie 31 902 269 440 bajtów (29,7 GB).
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Pojemnością raczej nie sprawdzisz i tak szczerze wybierając pomiędzy pojemnością a prędkością - wybrałbym prędkość. Pierwsze co się rzuca w oczy to pojemność i zwykły użytkownik tak robi, a tutaj przyklejasz inną etykietę i jesteś sporo do przodu, że karta jest szybsza i możesz wypchać stare modele.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Karta nie jest raczej trefna bo kupiona na amazon.co.uk
Jednak ma o 1 GB mniejszą pojemność od karty Sandisk Ultra 32 GB 80 MB/sek.(poj. 29,7 GB).
Z Sandiska napisali o przeliczaniu pojemności co oczywiście ma miejsce jednak moje wyliczenia wskazują że coś jest nie tak.
Według mnie każda karta 32 GB powinna mieć realnie 29,7 (ok. 29,640 GB ) a moja ma jedynie 28,7 GB.
Co wydaje się dziwne , dlaczego szybsza karta ma mniejszą pojemność ? 28,7 GB Sandisk Extreme 90 MB/sek. U3 i 29,7 GB Sandisk Ultra 80 MB/sek. U1 ?
Zarejestrowałem obie karty na stronie Sandiska bez żadnego problemu.
Ciekawe co dalej odpiszą/wymyślą ?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Pewnie będzie coś o firmware i optymalizacji rozmieszczenia danych, żeby faktycznie osiągać deklarowane transfery.
Zupełnie jak w dyskach SSD - niby dwa modele oparte są na modułach flash tego samego producenta, a różnią się pojemnością 250GB / 256GB.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zgadłeś ;-)

"Please let me remınd you that a portion of the total capacity is used to store certain functions including optimizations of the memory that support performance and endurance and therefore is not available for user storage. This is disclosed on our packaging and marketing materials when you see the statement "Actual user storage less." Therefore another model card that is more sustainable and high performance (as Extreme line cards) may use more capacity for these components.

This is the reason that you may see different capacity in different models. In case you need further clarification we remain at your disposal."

Szkoda , że nikt otwarcie o tym nie pisze ?

Szybka karta 1 GB mniej na dane !
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Czyli standardowo przy pamięciach półprzewodnikowych :)
Być może gdzieś dodali gwiazdkę, że capacity may vary.

Bo tak na prawdę same kości flash producenci urządzeń kupują na kilogramy (serio!). Dopiero te, które teoretycznie powinny mieć wyższą wydajność, przechodzą pewne testy jakości w fabryce. Niemniej i tak jest dopuszczalny margines błędu, a mniej wydajne obszary danej kości po prostu wyłącza się z użytku przez software.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Wracając do tematu ja posiadam 3 karty Leef PRO 32 GB* SDHC U1 45MB/s dostępna pojemność 28,9 GB. Na opakowaniu jest * Actual usable memory capacity may vary. 1 gb = 1 B bytes

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach