andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Z e-bay-em miałem inną przygodę. Kupiłem obiektyw o prywatnej osoby. Po miesiącu obiektywu nie było. Powiadomiłem e-bay. Nic. Po dwóch miesiącach obiektywu nie było. Ponownie powiadomiłem e-bay. Tak gdzieś po kolejnym miesiącu dostałem zwrot pieniędzy.
Po kolejnych trzech miesiącach dostałem obiektyw...
 
JacekBomba  Dołączył: 25 Sty 2010
Po ostatnich wakacjach doszedłem do wniosku, że wolę jakiś kompakt. Czy możecie coś polecić do ceny 1500? Warunki konieczne to posiadanie wizjera (może być elektroniczny) oraz dostępność w sprzedaży.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Zwiększ budżet i kup x30 - namówiłem już kilka osób, wszyscy dziękują.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pozwólcie, że odgrzeję kotlecika.
Potrzebny jest mały, rodzinny, nowy kompakt poniżej 2000zł z niewielkim zoomem x3..5 z w miarę:
* dużą matrycą
* jasnym obiektywem (przynajmniej na szerokim końcu)
* łatwą obsługą (uwzględniającą raczej smartfonistów niż fotografów)
* dobrą stabilizacją
* dobrymi filmami HD/FHD
Nieistotne są wizjery, górne wyświetlacze, dedykowane guziki do ISO i inne zaawansowane bajery. Mnie z tego wychodzi tylko jeden kandydat: Canon G9 X. Fuji X30 też się mieści, ale przytłacza ilością korbek, dźwigienek i innych ekstrasów. Czy coś przegapiłem na naszym rynku?

[ Dodano: 2016-12-05, 12:50 ]
Sony RX100 pierwszej generacji... Coś jeszcze?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Można jeszcze wziąć pod uwagę Sony RX100 w wersji 1. nowy za 1700 zł, ewentualnie używany RX100 III na aukcjach do 2000 zł.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Jeśli bierzesz pod uwagę fuji x30 to może lepszy byłby bezlusterkowy XM-1 ? Nowy z kitem mieści się w tej cenie a zawsze to matryca apsc .
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Dzięki panowie! Musi być nowy i kompakt.
XM-1 nie zmieści się w masie i gabarytach, chociaż fajny.

[ Dodano: 2016-12-05, 13:23 ]
X30 już jest duży - w towarzystwie G9X i RX100.
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
u mnie za małpke robił panas GM1 z 12-32, którego kupiłem(miesięcznego praktycznie nówka) poniżej wymienionego budżetu. Świetny duet duża większa matryca niż większość kompaktów choć ciemniejsze szkło oraz mniejsze gabaryty niż np fuji x10 którego miałem wcześniej
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Identyczne! http://camerasize.com/compare/#636,491
Tylko że Canon już ma obiektyw... Żem się, cholera, zapędził w "pułapkę kompaktowości" :-P
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
x30 trafiłem nowy w sklepie za 1600 - z ekspozycji, ostatnia sztuka. Warto szukać i targować się.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
przemoo napisał/a:
panas GM1

Dada go miał - bardzo fajna zabawka. Jest w takiej cenie na zpa (znanym portalu aukcyjnym), że brałbym.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Enzo napisał/a:
zpa (znanym portalu aukcyjnym)
:roll:
Kamuflaż jak swego czasu w mass-mediach "Jarosław W. syn byłego prezydenta" :roll:
 
pawell  Dołączył: 08 Gru 2007
Ryszard napisał/a:
Pozwólcie, że odgrzeję kotlecika.
Potrzebny jest mały, rodzinny, nowy kompakt poniżej 2000zł z niewielkim zoomem x3..5 z w miarę:
* dużą matrycą
* jasnym obiektywem (przynajmniej na szerokim końcu)
* łatwą obsługą (uwzględniającą raczej smartfonistów niż fotografów)
* dobrą stabilizacją
* dobrymi filmami HD/FHD
Nieistotne są wizjery, górne wyświetlacze, dedykowane guziki do ISO i inne zaawansowane bajery. Mnie z tego wychodzi tylko jeden kandydat: Canon G9 X. Fuji X30 też się mieści, ale przytłacza ilością korbek, dźwigienek i innych ekstrasów. Czy coś przegapiłem na naszym rynku?

[ Dodano: 2016-12-05, 12:50 ]

Sony RX100 pierwszej generacji... Coś jeszcze?



Wyszedłem z podobnych założeń, tzn. mały kompakt kieszeniowy. Nie dojrzałem jeszcze do wymiany lustra na bezlusterkowca więc to ma być drugi aparat. Miotałem się przez 3 tygodnie. Byłem juz bliski kupienia RX-100III. Ale po obejrzeniu sposobu otwierania wizjera i delikatnej lampki zrezygnowałem. Jeszcze wahałem się nad G7X ale potencjalne przewagi chyba nie są warte ok. 600 PLN.
W lutym ma być G9X II ale poza poprawą szybkości nie ma istonych zmian.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
pawell, czyli w końcu niczego nie kupiłeś? :-D
Po miesiącu radosnego :-> używania Canona stwierdzam, że lustrzanka może sobie być duża. Przestało mi to przeszkadzać - po prostu są to sprzęty na inne okazje. Rozważ to, może wcale nie musisz zmieniać systemu, tylko dokupić coś prawdziwie kieszonkowego.
 
pawell  Dołączył: 08 Gru 2007
Jeszcze nie. Dzisiaj doszedłem do G9 :)
Pewnie na dniach kupię.

PS.
Być może chwilę się wstrzymam, do pojawienia się G9X II, zobaczymy jaka będzie cena. Ma mieć BT co w niektórych sytuacjach może się przydać.
 
neemeroosi  Dołączył: 28 Sty 2017
Hmm też się zastanawiam nad tym G9, ale cena trochę wysoka. Co byście polecili tak w okolicach 1000 zł?
Porządną lustrzankę już mam, więc to ma być dodatkowy aparat na wycieczki itp.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
W tej cenie, uwzględniając aparaty z drugiej ręki, wybór będzie duży.
Może Ricoh WG-5? Tak wiem, powtarzam się, ale gdyby to miały być wycieczki forsowne czy ekstremalne, to da radę ;-)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Zostały na placu boju LX100 , A6000 +16-50 i GX80 + 12-32.

Może mi ktoś wybrać i do tego krótko uzasadnić? Coś małego do "kieszeni", z 24 mm na szerokim, bez planów na dokupowanie szkła.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Robert napisał/a:
Coś małego do "kieszeni", z 24 mm na szerokim, bez planów na dokupowanie szkła

Brzmi jak Ricoh GR.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Oczywiście, jak wynika z tej zamkniętej listy, ma być jeszcze coś na dłuższym ;) , także wizjer, GR więc odpada.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach