plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Longer napisał/a:
I tu i tu kalibracja niezbędna.

Bez przesady, gdy body w porządku to Sigmy śmigają bez kalibracji.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Longer, mam Tamrona 17-50/2.8 i nie musiałem go kalibrować - trafia na każdej ogniskowej bez problemu.

A co do Pentaksa - przecież mamy systemowego DA* 16-50/2.8 ;-)
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Z Sigmami też różnie bywa. Jak kupowałem swoją, to wybierałem z dwóch sztuk i ta druga miała spory backfocus widoczny przy krótszych ogniskowych podczas gdy przy długich była OK.
Wskazywało to na konieczność kalibracji.
Drugi egzemplarz był OK w całym zakresie więc go kupiłem.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
rafalf napisał/a:
Z Sigmami też różnie bywa. Jak kupowałem swoją, to wybierałem z dwóch sztuk i ta druga miała spory backfocus widoczny przy krótszych ogniskowych podczas gdy przy długich była OK.
Wskazywało to na konieczność kalibracji.
Drugi egzemplarz był OK w całym zakresie więc go kupiłem.


No właśnie, miałem tak samo i była sztuka, która ostrzy bardzo dobrze na dwóch moich body. Druga sztuka charakteryzowała się o wiele większym rozstrzałem celności AF. Czy to jednak oznacza, że będzie się tak zachowywała na innym body? Moim zdaniem nie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem kilka przypadków, że Sigmy, które na innych body ostrzyły źle, na moim body działały poprawnie.
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
No właśnie. Jak po raz kolejny kupowałem 35 f2.4 to też zamówiłem do sklepu Euro dwie sztuki i wziąłem tą która dobrze ostrzyła
 
TomaszD  Dołączył: 02 Cze 2008
Cześć! Chciałbym zakupić rzeczoną Sigmę do mojego K5II. Martwią mnie wpisy na temat odsyłania, chociaż jestem z Trójmiasta i pewnie byłoby mi łatwiej to załatwić, to wolałbym wejść do sklepu i przymierzyć szkło, wybrać takie które pracuje bez konieczności korekt. Widzę, że ktoś miał podobny pomysł i zamówił 2 szkła do Euro. Czy oni pozwalają rozpakować oba i zrobić przymiarkę? Czy może ktoś zna inne sklepy? Może być Warszawa, Łódź. Trochę jeżdżę po kraju...
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
TomaszD, spróbuj podjechać gdzieś do Sigma ProCentrum
http://sigma-procentrum.pl/siec-salonow/
To dość popularny obiektyw i na Pentaxa salony powinny mieć na miejscu.
Ja zaryzykowałem i kupiłem przez sieć. Nie miałem najmniejszych problemów. AF trafia w punkt
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ja też. z 3 puszkami działa dobrze. Chyba niebawem będę sprzedawał :), oczywiście tylko ze względów pełnokloatkowych, obiektyw super
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
TomaszD Sigma Pro Centrum najlepsze. Najczęściej mają kilka sztuk i można samemu wypróbować ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
no niestety nie mogę się z tym stwierdzeniem zgodzić, może w dużych miastach jest inaczej...
Jak w lecie chciałem przymierzyć niestety nie mieli. Sympatyczny pan stwierdził, że nie ma problemu z zamówieniem gdybym chciał kupić, ale w sklepie do P. nie miał :)
 
TomaszD  Dołączył: 02 Cze 2008
Panowie, serdeczne dzieki za podpowiedzi. Jest dobry sklep w Sopocie, o ktorym zapomniałem i maja go na stanie.

espresso - masz racje, chyba to zbędna panika. Ciekawi mnie to 'uskrzydlenie', o którym wspominasz. Czegóż dobrego można się spodziewać po kalibracji, skoro obiektyw nie budził wcześniej zastrzeżeń? Więcej trafień?
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Jednak sprzedaję, w zamian kupię samyanga 14tkę lub 20tkę jak wreszcie wypuszczą
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
FraZa napisał/a:
Jednak sprzedaję, [...]


może bym kupiłbym ... :roll:
 

arekw91  Dołączył: 22 Sty 2013
Czy ktoś z forumowiczów będzie może sprzedawał ten obiektyw, np. przesiadając się na jakieś bardziej wypasione szkło?

Przeglądnąłem oferty all ale na obiektyw FraZy się spóźniłem, a żadnego innego póki co nie ma (poza nówkami rzecz jasna, gdybym tylko nie stał tak słabo z kasą ostatnio.. :) )
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
arekw91 napisał/a:
Przeglądnąłem oferty all ale na obiektyw FraZy się spóźniłem

to, że nie ma go w aukcjach.... rozmawiałeś z nim?
chyba w piątek do mnie zadzwonił, ale jednak kupiłem nowe - napisz na PW i upewnij się ;-)
 
bojan  Dołączył: 09 Maj 2010
Obiektyw FraZy jest już chyba w drodze do mnie :)
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
A to gratuluję ;) :-B
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tak, wysłany wczoraj :)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
No ja z Milanówka dzisiaj otrzymałem wczoraj był wysłany zderzak do mojego pługa 207.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach