Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Może zmieniając temat ktoś powie co się zmieniło po aktualizacji ?
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Dstan słoika z KAF4 nie mam to nic nie mogę powiedzieć. Po aktualizacji współpraca z słoikami od Sigmy nie zmieniła się - nie zauważyłem. Aparat działa jak działał.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Mam takie dziwne pytanie ;) po co w zestawach do K3 jest obiektyw kitowy który raczej pogarsza fotki z tej matrycy ? ;)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Oj nie do końca kit jest dodawany do K-3, można kupić samo body. A jak już bierzesz z kitem to masz taką dojazdówke nie którym wystarcza niektórzy zmieniają, ale zawsze coś mają na start.
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
;-) Powinni dodawać stałke 35 2,4 aby użytkownik zobaczył minimum tej matrycy ;)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Dstan, odepnij obiektyw, nastaw czas "b" i popatrz w bagnet - zobaczysz całą matrycę ;-)

DA18-55 to bardzo dobry obiektyw! Szczególnie na 18mm i nieco przymknięty nie ma sobie równych w tej kategorii cenowej ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z obiektywów testowanych przez DXO tylko kilka było ostrzejszych od DA 35/2.4, większość była słabsza.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A Michu nie wraca... :-?
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
szkoda ze DA 50 f1,8 nie jest taka ostra,
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ryszard napisał/a:
A Michu nie wraca... :-?

No właśnie… http://areszto.wany.pl/i/.../Michu-%20.html
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bakulik - ale to nie o mnie, tylko o moim złym bracie bliźniaku. U mnie na szczęście skończyło jedynie się na pouczeniu i wazektomii.
Dlatego gorąca prośba i dobra rada - nie piszcie na forum o ABW, UOPie, BORze i tym podobnym instytucjach, to nie miejsce na tego typu tematy, nic nie wnoszą do naszej społe...
Sorry, znów ktoś puka...
 
Dstan  Dołączył: 30 Sty 2013
Wcześniej jak posiadałem k200d to kit był w miarę a jak mam K3 to mam wrażenie że jest trochę do du... ;)
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Michu napisał/a:
Czyli jak na forum napiszemy ABW/BOR, to smutni panowie zapukają do serwerowni i zaaresztują nam dyski? No proszę, to wydaje mi się trochę naciągana historia z serii urban le...
No nie tylko to było w skrócie to był UOP i gość się interesował krótkofalarstwem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
unbreakable napisał/a:
DA 50 f1,8 nie jest taka ostra

Wg DXO jest ostrzejsza od 35/2.4.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk napisał/a:
Wg DXO jest ostrzejsza od 35/2.4
Z pewnością przy f/1.8 ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ryszard napisał/a:
plwk napisał/a:
Wg DXO jest ostrzejsza od 35/2.4
Z pewnością przy f/1.8 ;-)


Na 35mm jednak przegrywa z kretesem.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Z ciekawości zaglądnąłem na DXO i 50 wygrywa (1656 miejsce w ogólnym) z 35 ale nieznacznie (2403 miejsce w ogólnym). O dziwo jest to praktycznie sam szczyt klasyfikacji obiektywów P, najlepiej oceniony jest DA Star 55mm F1.4 SDM (1183 miejsce). Popatrzyłem też na oceny puszek i K-5, K-5II i K-5IIs wygrywają z K-3 i K-3II a K-3 wygrywa z K-3II. I co ciekawe P 645D w klasyfikacji jest na równi z K-5IIs. K-1 mocna 4 pozycja.

Nie powiem ciekawe zestawienie, jak ktoś ma zboczenie na rankingi to można się pochorować. A najlepiej sprzedać sprzęt i iść na ryby.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K-1 jest wyżej od wszystkich wymienionych wcześniej :evilsmile:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
unbreakable napisał/a:
A najlepiej sprzedać sprzęt i iść na ryby.

Taaak… A później zastanawiaj się, jaka wędka, jaki kołowrotek, jaka żyłka, jakie haczyki etc.… Z deszczu pod rynnę. ;-)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
bakulik zawsze mówię, że wolę fotografię od wędkarstwa bo przynajmniej komary mnie nie gryzą i na głowę mi się nie leje.

Każdy ma jakieś swoje zboczenia a jak każde zboczenie (hobby, pasja) kosztuje, nawet zarabiając na fotografii ponosi się koszty tylko łatwiej jest je zamortyzować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach