Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
1. jorge.martinez | Pentax MX | Pentax FA 43/1.9 Ltd. | Kodak TRI*X | Kodak Xtol
2. Fenol | Pentax Z-1p | Pentax FA 35/2 | Kodak TRI*X
3.
4. kojut | Yashicach Electro 35 | Yashinon 45/1.7 | Fomapan 100 | Fomadon R09
5. powalos

Ja też chcę dołączyć, ale poczekam na normalne zapisy, tak jak Iza :-P

(Na co mi to JA3.0, cholera jasna, czasu nie mam, pracuję po nocach, taczki nie ma czasu przeładować, żesz w d... :roll: )
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Fenol poinformował mnie, że czeka tu na mnie wolne miejsce. Bardzo mi miło, zawstydziłam się i w ogóle, ale moim wpisem chciałam tylko wyrazić podziw dla osób, które biorą regularnie udział w tym wyzwaniu dla prawdziwych Diehardów. I na tym poprzestanę :mrgreen:
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Listopad poszedł! Uff, mogę odetchnąć z ulgą, bo wywoływałem i skanowałem dopiero dzisiaj :evilsmile:
Iza, może jednak się skusisz? Widzę, że sprzęt odpowiedni masz, a i powiew świeżości by się przydał ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
kojut, o żeż dobrze żeś tu napisał! Z natłoku spraw bym zapomniał wysłać zdjęć! JUŻ NADRABIAM!

[ Dodano: 2016-12-15, 20:25 ]
Gotowe :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No niestety. Dopiero niedziela :-(
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
No popatrzcie, ledwie z wielką nieśmiałością zapytałem o JA3.0, a tu się już parę osób zapisało :->
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge, a gdyby tak w JA3.0 każdy sam publikował swoje zdjęcie? :!:
Obowiązkowo z Google'a, jak Diehard, to Diehard :evilsmile:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ryszard, ja tam wolę jak zdjęcia się pojawiają w pierwszym poście i wszystkich osób na raz - to już rytuał przeglądania jest ;-) tego bym więc nie zmieniał absolutnie!

Tylko wolałbym, by opisy miesiąca wróciły tam, gdzie były na początku, czyli w nowych postach, a nie pod zdjęciami :->
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
kojut, to miłe, że namawiasz. Sprzęt mam najlepszy na świecie :mrgreen: , ale potrzeby robienia zdjęć aż takiej nie mam, żeby miesięcznie jedną rolkę wypstrykać. Co za dużo to niezdrowo :-P
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Fenol, ja zaś pomyślałem, żeby odciążyć jorge'go, natomiast w kwestii opisów miesiąca upchniętych gdzieś pośród wątku to już zupełnie się z Tobą nie zgodzę :-P

[ Dodano: 2016-12-16, 11:30 ]
Super by było wręcz, jakby opis był razem ze zdjęciem. Nie chciałbym natomiast wciskać Organizatorowi kolejnej zmiany, a samemu byłbym w stanie to ogarnąć. Jak ogarnę nie-odpadnięcie w pierwszej połowie roku :evilsmile: to ta rzecz wydaje się być zupełną łatwizną.

[ Dodano: 2016-12-16, 11:32 ]
Iza, my już nie namawiamy i nie prosimy. Teraz pora na etap II: strzelamy focha... ;-)
I cze-ka-my... ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ryszard napisał/a:
pomyślałem, żeby odciążyć jorge'go

Zacne to i szlachetne, ale grozi nieopisanym bałaganem.
A może teksty dodawać bezpośrednio po każdym zdjęciem - można i to rozważyć.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Fenol napisał/a:
ja tam wolę jak zdjęcia się pojawiają w pierwszym poście i wszystkich osób na raz
Ja też tak wolę.
Fenol napisał/a:
Tylko wolałbym, by opisy miesiąca wróciły tam, gdzie były na początku, czyli w nowych postach, a nie pod zdjęciami
Były też głosy przeciwne.
Ryszard napisał/a:
Super by było wręcz, jakby opis był razem ze zdjęciem.
Będzie to brzydko wyglądać.
JacekK napisał/a:
A może teksty dodawać bezpośrednio po każdym zdjęciem - można i to rozważyć.
IMHO lepiej wygląda (wizualnie) rozwijająca się z miesiąca na mięsiąc galeria zdjęć.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wyobraźcie sobie, ze to maleństwo, które przedstawiłem tu: http://pentax.org.pl/view...j.a.3&start=460
po odłączeniu lampy, ma wymiary: 10,3 cm x 6,2 cm x 3,2 cm i waży niecałe 150 gram. Jest wyprodukowane w dawnej RFN i jest to brandowany Voigtlander Vito C.
Takie coś można mieć zawsze w kieszeni (nawet tej w koszuli). Tylko muszę pomyśleć jaki film by się nadał. Najlepsza byłaby jakaś dwusetka, bo 400 może być za dużo w pogodne dni (maks. przysłona to 16 i czas 1/500). Jeszcze rozważam czy działać tym czy czymś solidniejszym. :-P

 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
400 może być za dużo w pogodne dni (maks. przysłona to 16 i czas 1/500)
W zasadzie, według starej reguły "sunny 16" takie parametry wychodzą w słoneczne południe. Zresztą w Zenicie z Heliosem też takie właśnie były skrajne nastawy i połowa demoludów dawała tym radę ;-)
A co więcej, to wciągnie nosem tolerancja negatywu :idea:

[ Dodano: 2016-12-17, 17:49 ]
powalos napisał/a:
wymiary: 10,3 cm x 6,2 cm x 3,2 cm i waży niecałe 150 gram
A przecież FF! Ja mam podobne gabaryty w małym Canonie, ale tam pole rejestracji to zaledwie matryca 1" - na oko 1/8 powierzchni filmu...
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
jorge.martinez, wiem, że były głosy przeciwne. Fajnie jest mieć wszystko na jednej (pierwszej) stronie. Ale u mnie zwycięża pragmatyzm: opis zdjęcia w nowym poście zawsze sygnalizował mi, w których wątkach pojawiły się zdjęcia. Dzięki temu nie trzeba było przeszukiwać wszystkiego, łącznie z osobami, które w danym miesiącu nie przesłały zdjęcia. Teraz już kilka razy się zdarzyło, że ktoś w został pominięty z komentowaniem, bo został gdzieś z tyłu listy, bo miesiąc wcześniej nie wysłał zdjęcia.

Dodatkowo opisy zdjęć ładnie rozgraniczały komentarze - dzięki temu łatwo się zorientować który komentarz tyczy się którego miesiąca. Wątek miał coś w rodzaju "rozdziałów".

Gdy opisy były w nowych postach, to miałem prostą kolejność działania: przeczytać najpierw opis, później zobaczyć zdjęcie, później skomentować. Teraz gdy już znajdę gdzie są zdjęcia, to często zapominam przeczytać opisu, tylko od razu przechodzę do sekcji komentarzy, by zobaczyć co ludzie napisali.

Nie ukrywam, że akurat mnie ta zmiana bardzo zaburzyła przeglądanie JA. Wolałem tak, jak było pierwotnie ;-)

Jakimś rozwiązaniem, by pogodzić wszystkich, byłoby wstawianie opisu w dwóch miejscach, no ale to dodatkowa robota dla Ciebie. Może choć jakiś substytut w postaci Twojego posta, choćby nawet z nazwą miesiąca, w wątku danej osoby? Tak by zaznaczyć, że w u tego użytkownika coś się w danym miesiącu działo :-)

PS. Mam nadzieję, że uda się dziś wrzucić zdjęcia, bo się już doczekać nie mogę :-B
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
W zasadzie, według starej reguły "sunny 16" takie parametry wychodzą w słoneczne południe. Zresztą w Zenicie z Heliosem też takie właśnie były skrajne nastawy i połowa demoludów dawała tym radę ;-)

Wiem o tym. Też wtedy tak działałem, stosując obrotową tabelę naświetlań (produkcji FOTONU) ;-) Tylko prawdę mówiąc dostać wówczas 27 DIN to było swego rodzaju osiągnięcie. Najczęściej używało się 18-21 DIN (stosując ówczesne jednostki). I fakt. Zdjęcia "wychodziły". Nawet te sportowe. Pzdr.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Listopadowa odsłona doczekała się publikacji. Oglądajcie i komentujcie.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
:shock: Ja pitolę , ale foty :-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
powalos napisał/a:
dostać wówczas 27 DIN to było swego rodzaju osiągnięcie
Być może mamy na myśli inne "wówczas" ;-) W latach '90 gdy zaczynałem swoją przygodę z foto, były powszechnie dostępne. A Zenki jeszcze trzymały się dobrze. Mój pierwszy Pentax to o dekadę późniejsze czasy... :->
A teraz idę pooglądać!
jorge, popraw link na górze strony ;-)

[ Dodano: 2016-12-19, 02:52 ]
Moi drodzy, za irkiem83 :shock: :shock: :shock:
Jest co oglądać! Zwyżka formy na finiszu!
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Być może mamy na myśli inne "wówczas" ;-)

No cóż. Mógłbym być Twoim "starym", bez żadnego spinania się. Na poważniej zacząłem interesować się obróbką fotek na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego stulecia. :-D Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach