PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kurde, a ja się o dziwo w ogóle nie zacinam. Różne przycierki mam, ale takie, co to z nich przez kilka sekund leci trochę czerwonego i koniec, natomiast takie zacięcie, żeby ciekło i trzeba było tamować, jeszcze mi się od inauguracji żyletkowej maszynki nie zdarzyło. A machem3 co drugie golenie się tak zacinałem. Teraz robię przerwę, bo przez tydzień goliłem się codziennie i skóra ma trochę dość, ale w środę albo czwartek próbuję otwartej głowicy. Zobaczymy, co się podzieje.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Jimmy napisał/a:
dybon,
Z żyletkami nadal testuję, chociaż po kilku latach mam swoje typy.
dopiero teraz przeczytałem post Jimmiego. No to mi trochę zejdzie
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
pszczołowaty, w Facetarii można kupić zestawy testowe kilku różnych żyletek.
Żyletką się nie zacinam, brzytwą czasami zdarzają się delikatne ranki (poważniejsze miałem raz, przy trzecim goleniu jak się poczułem zbyt pewnie :mrgreen: ) . Zamiast ałunu w kostce bądź sztyfcie na za zacięcia polecam żel Proraso. Jest znacznie wygodniejszy w użyciu.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Lubię ten wątek, oj lubię. A broda rośnie...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
PiotrR napisał/a:
A machem3 co drugie golenie się tak zacinałem.

Golić się po kąpieli i będzie dobrze.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
To jest jasne że należy przygotować skóre do golenia
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
hmm może wrobić by w to Żabę, Jacka i Maciocha ? Plwk pewnie jeszcze się nie da ;)
Jimmy, Mam tą testową siódemkę z Faceterii, dwie Derby, dwie Astry, Shark, Croma Diamant i Rockwell Razors, piękne brzmienia. Tego jest 40 sztuk :mrgreen:
Nie wiem kiedy to ogarnę, z kremów mam czerwone figaro, a po goleniu drzewo sandałowe Haslingera, fajnie wchłania się i ma przyjemny zapach.

 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Z tego zestawu miałem tylko derby. Zużyłem 10 sztuk - z tego co pamiętam jakościowo zbliżone do Isany, ale bardzo nierówne jakościowo. Rossmanowskie jakoś bardziej mi podpasowały. Bardzo sobie chwaliłem żyletki Muhle.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
PiotrR, mi również tradycyjną maszynką lepiej się goli niż systemówkami, które już czasami doprowadzały mnie do szewskiej pasji

[ Dodano: 2016-12-14, 16:28 ]
Jimmy napisał/a:
Bardzo sobie chwaliłem żyletki Muhle.
mam tylko jedną, przyjdzie czas ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja w tej chwili jadę na Isanach.
Przyjemne żyletki choć też z rozrzewnieniem wspominam Muhle ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
opiszon, jak te zużyję spróbuje Isany :) Nie przypuszczałem, że jest taki ogromny wybór w tym temacie :shock:
takie tam pla pla ble ble... ale...
https://www.youtube.com/w...lyGfVmdc&t=606s
albo lubimy się pienić ... czasami na zimno ;)
https://www.youtube.com/watch?v=s2l4bvHPj9w
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
pszczołowaty napisał/a:
hmm może wrobić by w to

Haaaaaaahahahahahahahaha :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Macioch jest chyba najbardziej elastyczny na inny system golenia... no nie?
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Jimmy, dzięki za info :-B Trzeba będzie jakiś zestaw zakupić. Na razie używam standardowe Feather.
Jimmy napisał/a:
pszczołowaty, w Facetarii można kupić zestawy testowe kilku różnych żyletek.
Żyletką się nie zacinam, brzytwą czasami zdarzają się delikatne ranki (poważniejsze miałem raz, przy trzecim goleniu jak się poczułem zbyt pewnie :mrgreen: ) . Zamiast ałunu w kostce bądź sztyfcie na za zacięcia polecam żel Proraso. Jest znacznie wygodniejszy w użyciu.
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Feather jeszcze nie próbowałem, ale kuszą. Opinie mają znakomite.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Pojechałem się przedwczoraj tym merkurem 15c załadowanym żyletką muhle. Nic strasznego się nie działo, rzeźni w łazience nie było, do gładkości doszedłem sprawniej niż r89. A 12 godzin po goleniu przeciągając wierzchem dłoni pod włos nad górną wargą ciągle nie czułem drapania - to już niesamowite.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jimmy napisał/a:
Feather jeszcze nie próbowałem, ale kuszą.
Skuś się. Warto.
Jimmy napisał/a:
Opinie mają znakomite.
Potwierdzam.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
pszczołowaty na mnie nie licz. Wątek lubię bo jest dla mnie kompletnie abstrakcyjny i uważam, że fajnie czasem poczytać o zainteresowaniach innych, które nie kompletnie nie dotyczą i dotyczyć nie będą ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Żabciu, brodaczu, może Julian zacznie się golić. ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Żaba, to takie proste, no weź :mrgreen: ;-)
https://www.youtube.com/w...oIeMdWlE&t=325s

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach