Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Też bym chciał robić takie przypadkowe zdjęcia ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Brakuje trochę światła, ale kadr dobry i miła, delikatna kolorystyka.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Dzięki, w następnym sezonie wezmę się za to "na poważnie" :mrgreen:
 
meme174  Dołączył: 29 Sie 2015
a ja jako świerzak mam ptanie - choc pewnie głupie :D

zastanawiam sie nad zakupem Raynox DCR-250 Makro ale ... póki co mam 4 obiektywy 50 mm f2 m oraz 100 2.8 m od pentaxa + it + 35 mm 2.4 :) jest sens instaloania tego konwertera na manualnym obiektywie (100 mm ) i ostrzenia recznie czy lepiej kupic tele z af i wtedy bawić sie w makro ?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
meme174, na Teutatesa! Świeżak. Polecam przeglądarkę ze sprawdzaniem pisowni, do ściągnięcia tuż za rogiem ;-)
Chyba, że chodziło o świerzba, to sorry.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
[b]meme174[/b AF w makro średnio się sprawdza, chyba, że na dużych robalach.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
meme174 napisał/a:
zastanawiam sie nad zakupem Raynox DCR-250 Makro

Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zakup pierścieni pośrednich (wykorzystasz wtedy wszelkie swoje obiektywy). :roll:

meme174 napisał/a:
czy lepiej kupic tele z af i wtedy bawić sie w makro ?

Najlepiej kupić dedykowany obiektyw macro. Poza tym, ze znanych mi Makroniarzy nie znam nikogo kto używa AFa przy foceniu robali. :roll:
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Pora odgrzac temat, przecierz wiosna przyszla !!!
Pierwszy (ogrodowy jeszcze) test Tamrona 90/2.8
 

natalii910  Dołączyła: 07 Kwi 2015
1.


2.


3.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ważki:







 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Znowu zaczeli przyklejac robale na kropelke ;P

U mnie slabo
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
20160915 by Rafał Bajak, on Flickr
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Zarekomendowalibyście jakieś manuale do odwrotnego mocowania. Myślałem o zakupie 50 f1,7 lub f1,4 czy może lepsze by było coś dłuższego, coś z M42?Przeznaczenie- kwiaty, przynajmniej na początek.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
A czemuż to akurat odwrotne mocowanie (chyba, że do fotografowania pyłku)? Zielsko można pstrykać praktycznie wszystkiem (najlepiej ogniskowa w granicach 50 - 150 mm). :roll:
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Mój kit ostrzy od 22cm na ogniskowej 55 S 24-135 od 50cm i naprawdę w 95% mi to wystarcza. Niektóre kwiaty są malutkie, chciałbym też spróbować się pobawić z większą skalą odwzorowania i innymi tematami.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Proponowałbym jakiegoś Pentacona lub Heliosa do zielska mazianego (ładny bokeh). Do przyrodniczo-klinicznej (sterylnej) fotografii coś z Takumarów lub Pentaxów (mówię o pięćdziesiątkach). Co do zwiększenia skali to wystarczy zestaw pierścieni pośrednich. :roll:
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Postawiłem na F 50 f1,7 - nie miałem stałki więc się przyda i tak do portretu ale docelowo jakiś manualny jak się trafi ciekawy to sobie sprawię :D . Jak szukałem sampli szkieł to w "mojej estetyce" chyba najbardziej Heliosy. Ponadto nabyłem dwa komplety pierścieni pośrednich, adaptery odwrotnego mocowania, statyw, szynę oraz walizeczkę żeby pomieścić te klamoty i się nie kurzyły. Jeszcze pozostaje światło do ogarnięcia. Pierwsze domowe próby na F 50 i na S 24-135 pozytywne. Czekam na wiosnę i na pierwsze przebiśniegi ulubione moje, piękne...
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Wyposażenie jak na wojnę. Czekam zatem na efekty. ;-)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
stx napisał/a:
dwa komplety pierścieni pośrednich, adaptery odwrotnego mocowania, statyw, szynę oraz walizeczkę

Tak sobie myślę, że do każdej z tych rzeczy powinni dodawać gratis jednego owada. Bo potem człowiek idzie po łące ciągnąc za sobą wózeczek z tym całym majdanem a tu nic.
W tym roku wydaje mi się,że nawet kolega ADestroyer miał słaby sezon. Albo ja słabo śledziłem.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
[img]IMGP1552(1) by Stefan L, on Flickr[/img]
Cytat
Tak sobie myślę, że do każdej z tych rzeczy powinni dodawać gratis jednego owada. Bo potem człowiek idzie po łące ciągnąc za sobą wózeczek z tym całym majdanem a tu nic.

Heh, albo kwiatka :-D
Cytat
Proponowałbym jakiegoś Pentacona lub Heliosa do zielska mazianego (ładny bokeh)

zielsko maziane :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach