Michu  Dołączył: 18.04.2006
Użytkuję zarówno K-5II jak i GX7 Panasonika. Przy czym Panas towarzyszy mi na każdym kroku - to kwestia gabarytów. Pod względem jakości zdjęć Pentax jest nieporównywalnie lepszy - dynamika, tonalność, wysoka czułość. Jednak jakość obrazka z GX7 wystarcza mi praktycznie we wszystkich poczynaniach,
portretach:

fotach nocnych:

czy też zwykłych, codziennych strzałów towarzysko-knajpowych:

opiszon  Dołączył: 29.01.2008
Że niby luźna gumka jest towarzyski...

:evilsmile:

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Może jest knajpowy.

Dstan  Dołączył: 30.01.2013
A co myślicie o xt1 ? bo nie wiem dlaczego ale jakoś mnie kusi. Po za tym mam dylemat czy zmieniać K3 na xt1 :/

kerad  Dołączył: 02.08.2006
fuen napisał/a:
Gdybym z obecną wiedzą kupował bezlustro, na pewno nie wziąłbym x-transa.

:shock: czym tak podpadł?

dybon  Dołączył: 05.12.2007
Michu napisał/a:
portretach:

Miażdży....

former  Dołączył: 05.11.2009
Można mieć lustrzankę i bezlusterkowca a szczególnie Fuji. Warto od czasu do czasu zapiąć do tego drugiego obiektyw od lustrzanki i przekonać się jaki daje obrazek! Można się naprawdę zdziwić wynikiem-pozytywnym.

fuen  Dołączył: 13.11.2012
Cytat
:shock: czym tak podpadł?

Do rzeczywistości podchodzi z dezynwolturą. Sytuacje, gdzie zamiast szarych chmur DR400% daje niebieskie niebo bawią tylko na początku ;-)

Że fuji ma taki kiepski obrazek ?

fuen  Dołączył: 13.11.2012
Ja się nie znam. Dla mnie obrazek z mojego x-m1 zaczął być ok, kiedy przestałem się wypuszczać poza DR200%, zjechałem z wartością kolor i odszumiania na -1, przesunął balans bieli lekko w dół* i włączyłem symulację astii*.

*przy symulacji astii w wielu przypadkach, w plikach jpg biel wpadała w róż, pomogło przesunięcie WB o 1 klik w lewo.

Goran  Dołączył: 10.12.2011
Od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupna jakiegoś bezlusterkowca. Nie zawsze mam ochote dźwigać ciężką lustrzanke i ucieka mi w ten sposób wiele zdjęć. Myslę o Fuji lub o Olympusie. Budżet to ok.4 000zł. Czytając testy nie bardzo się mogę zdecydować, może jakies sugestie? Będę wdzięczny.

Ja ostatnio tez miałem ten dylemat i właśnie jestem szczęśliwym posiadaczem xt1 :) świetny aparat tylko trzeba się przyzwyczaić do specyficznego afa .
A testy są do du... Też czytałem az pewnego dnia wsiadłem w samochód i pojechałem pomacać. ;)

Markus  Dołączył: 21.03.2007
Lustrzanka nie jest ciężka ;-)
Wszystko jest jedynie kwestią podpiętych do niej obiektywów...

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Goran napisał/a:
Od pewnego czasu nosze się z zamiarem kupna jakiegoś bezlusterkowca. Nie zawsze mam ochote dźwigać ciężką lustrzanke i ucieka mi w ten sposób wiele zdjęć. Myslę o Fuji lub o Olympusie. Budżet to ok.4 000zł. Czytając testy nie bardzo się mogę zdecydować, może jakies sugestie? Będę wdzięczny.

1. Obiektywy. Jeśli jesteś stałkerem to w porządku, zarówno Fuji jak i Oly/Panas mają co trzeba w rozsądnych cenach. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie życia bez zooooma, to ja bym sobie odpuścił i został przy DSLR. Dlaczego? Ceny i/lub gabaryty zoomów do bezlusterkowców są... no, co najmniej dyskusyjne.

2. Wizjer/celownik. Jeżeli go nie potrzebujesz i wystarczy Ci kadrowanie na tylnym ekranie, to bezlusterkowiec faktycznie może się zmieścić do kieszeni (i jej nie urwać...) - to spora zaleta. Jeśli jednak musisz mieć celownik z prawdziwego zdarzenia, to tak naprawdę kupując bezlusterkowca na mobilności w stosunku do lustrzanki wiele nie zyskasz; będziesz zostawiał go w domu tak jak w tej chwili zostawiasz DSLR.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
3. Jeżeli już zmniejszamy i odchudzamy, to nie można pominąć 1-calowych kompaktów. Od niedawna używam takiego Canona i szybciutko przestałem narzekać, że K20D jest duży i ciężki. Teraz, gdy mam tylko jedną wolną kieszeń, zabieram Canona - jest wielkości najmniejszych bezlusterkowców pozbawionych obiektywu. Gdy mogę nosić torbę, zabieram lustro, lampę i szkła. Zawsze według potrzeb/możliwości.

Szybkiparowoz, mógłbyś rozwinąć tę myśl o cenach/gabarytach bezlusterkowców? Zresztą o wizjerze również...

Michu napisał/a:
Szybkiparowoz, mógłbyś rozwinąć tę myśl o cenach/gabarytach bezlusterkowców? Zresztą o wizjerze również...

Pisałem o cenach/gabarytach zoomów do bezlusterkowców. Co tu rozwijać? Wszystko (może poza standardowymi f/3,5-5,6) jest do bezlusterkowców droższe niż odpowiedniki do cropowych DSLR, przy bardzo zbliżonych gabarytach i wadze. A co mam wyjaśnić w kwestii rozmiarów bezlusterkowca z wizjerem jako alternatywy dla lustrzanki?

Ceny/gabaryty dla m43 są ZDECYDOWANIE mniejsze od ich odpowiedników 35mm czy APS. Ceny również, uwzględniając fakt, że to szkła firmowe.
Tu przykład standardowych zoomów ze światłosiłą 2.8:

Ceny:
panas 12-35 - 3.500zł
Fuji 16-55 - 4.100zł
Pentax 24-70 - 5.500zł
Canon 24-70 - 8.600zł

Najlepiej iść do sklepu i potestować :) ja tak zrobiłem i znalazłem się w systemie fuji. Obawiam się że zadając tu pytania tylko się zdenerwujesz tymi odpowiedziami użytkowników którzy mieli może jednego bezlusterkowca w rękach ;)

Michu, dlaczego czytasz moje posty wybiórczo? Pisałem o zoomach do lustrzanek z cropem, a nie o profesjonalnych kobyłach do małego obrazka - to po pierwsze. Po drugie całkowicie wyabstrahowałeś moje wypowiedzi z kontekstu. Zwróciłeś uwagę na to, o co pyta kolega? Popatrzyłeś, jaki ma na to budżet? No właśnie...

[ Dodano: 2017-01-16, 19:25 ]
Takie zestawienie będzie bardziej adekwatne:

Zoom bardzoszeroko:
Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS - 3700 PLN
Sigma 10-20mm f/3,5 EX DC HSM - 1990 PLN

Zoom jasnystandard:
Fujinon XF 16-55mm f/2,8 R LM WR - 4300 PLN
Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM OIS - 2990 PLN
Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM - 1550 PLN

Spacerzoom:
Fujinon XF 18-135mm f/3,5-5,6 R LM OIS WR - 2990 PLN
Sigma 17-70mm f/2,8-4 DC MACRO OS HSM Contemp. - 1890 PLN
Pentax SMC DA 18-135mm f/3,5-5,6 ED AL DC WR - 1675 PLN

Fujinony będą w większości przypadków lepiej wykonane, zgoda.
Jeśli chodzi o jakość obrazka będzie już różnie.
Natomiast w żaden sposób decydując się na zakup zooma z Fuji nie uzyskamy kompaktowego zestawu, co jest celem kolegi zadającego pytanie w tym wątku siedem czy osiem postów wyżej.

Skocz do: