Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Odkopuje chociaż problem inny: Mam k7 który chce pożyczyc kolega, ponieważ planuje zdjęcia w relatywnie ciemnym pomieszczeniu to wymyślił, że potrzebuje lampy ale to chce uzyskac pożyczając od kogoś innego w formie sb-400. Jak rozumiem po podłączeniu lampa ta nie uszkodzi mi k7mki ale będzie w stanie błyskac tylko pełną mocą, gdyż o ile się orientuje nie ma własnej automatyki. Czy mam racje czy też ktoś mógłby sprosotowac moje rozważania?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bez sensu takie połączenie.
 
rafalwspin  Dołączył: 14 Kwi 2010
To połączenie pewnie też bez sensu, ale taką lampę mogę pożyczyć - Canon Speedlite 430 EX. Mam K100D, a lampy potrzebuję na swój ślub. Nic się nie uszkodzi?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tu jest znacznie lepszy wybór bo Canon Speedlite 430 EX ma w manualu podział mocy więc można się dopasować. Nic nie powinno się uszkodzić i w manualu powinna pracować ale lepiej wcześniej sprawdzić.
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
Ja 430 EX używałem z K200D przez rok i nic się nie stało.
 

roodakroofka  Dołączył: 18 Wrz 2007
Bomber,
Tutaj:
http://support.nikontech....truction-manual
jest manual do SB-600. Sprawdziłem, że można z poziomu lampy ustawić w trybie manualnym siłę błysku od pełnego do 1/64 z krokiem co 1/3EV.
Szukałem w necie dokładnych poziomów napięcia na stopce SB-600 ale nie znalazłem. 100% pewność, że możesz podpiąć SB-600 do Twojej K100D uzyskasz, jak znajdziesz gdzieś informację o tym jakie jest napięcie na Nikonowej lampie i porównasz z napięciem jakiejkolwiek lampy dedykowanej dla Twojego aparatu.
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Witajcie.
Używam lamp tylko w manualu. Nie ukrywam, że nikonowskie sabiny są moimi faworytami. Dotychczas używałem sb-28dx w sankach kadyszki, ale po twardym lądowaniu lampa ta wyzionęła ducha. Mam jeszcze sb-26 i czy mogę ją wpiąć bez problemów do kadyszki lub kapiątki? Czytałem kiedyś, że końcówka DX w sabinach zezwala na bezpieczną pracę z dslr. A na koniec: co myślicie o połączeniu k-5 + sb-80dx (nie używam automatyki)
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ja używam SB-24. Współpracowała bez problemów z K10D a teraz z K-5.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Mam SB-26. Smiga z roznym cyfrowymi sprzetami bez problemu.
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Dzieki Panowie
 
calltoon  Dołączył: 14 Sty 2014
Czaję się na SB-28 DX do mojego k200d, rozumiem że zadziała? Lepiej to czy YN560? Sabina ma automatykę własną to zawsze ułatwienie, a dodatkowo może chodzić w manualu. Pytanie czy jej liczba przewodnia zapewni odpowiednią ilość światła dla fotek na salach podczas imprez okolicznościowych?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A to zależy od wielkości sali. SB-28 ma liczbę przewodnią równą 36, YN560 teoretycznie 39, ale w praktyce wychodzi na poziomie 34 - czyli jest ciut słabsza niż nikonowska (ISO 100, 35mm).
 
calltoon  Dołączył: 14 Sty 2014
OK. To zrozumiałe, że na wielkiej sali z wysokim stropem lampa musi być mocniejsza. Częściej pstrykam do kotleta ;) Bardziej istotne jest czy na pentaxie będzie odpalać?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Powinna odpalić
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A dlaczego nie? Używam dwóch SB-24, przetestowane na pięciu korpusach cyfrowych pentaksa (dwa starsze niż Twoja K200D). Automatyka własna działa bez zarzutu, manual wiadomo, ręczny podział błysku też.
 
calltoon  Dołączył: 14 Sty 2014
Dzięki. Za chwilę słowo stanie się ciałem i zobaczymy co z tego będzie :)

[ Dodano: 2016-12-31, 14:31 ]
I tym sposobem stałem się posiadaczem i użytkownikiem lampy Nikon SB-28 DX. Bardzo przyzwoicie się sprawuje. Oczywiście na tyle na ile udało mi się nią pobawić. Ale jedna rzecz mi nie daje spokoju. Ta lampa ma wielki promiennik podczerwieni do wspomagania autofocusa. W Nikonach działa to z racji jednego systemu. W pentaxie nie działa. I tu moje pytanie:
1. czy da się jakoś (fizycznie/elektronicznie) przerobić tę lampę żeby uruchomić AF assist?
2. czy jest jakaś przejściówka pod pentaxa która mogłaby tę funkcję uruchomić?
3. a może szukać czegoś na kształt cactusa albo innego wyzwalacza? Choć to pewnie będzie droższe od samej lampy.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Miałem dokładnie taki sam zestaw i taki sam problem. Zrobiłem dużo fajnych ujęć i brakowało mi wspomagania... po trzech latach kupiłem K5II i już mam spokój. kolejnym krokiem był zakup lampy dedykowanej Metz 50 i już jestem bardzo zadowolony. Sabinkę zostawiłem na zapas, może przyjdzie czas na sterowanie dwóch lamp bezprzewodowo ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach