lukos  Dołączył: 28 Lip 2014
Zoom w teren last minute Help!
Cześć,
Jadę do Meksyku na Jukatan za parę godzin, biorę K70 i Pentax 16-85 oprócz tego stałkę Pentax-F 50 1.7 na wypadek ciemności i statyw.
Czy warto brać długi zoom i na co się przyda? Mam Pentax-F 70-210 ale strasznie to ciężkie i nie chcę dźwigać, a nie wiem czy skorzystam.
Lecę z plecakiem, zwiedzanie piramid, miasta, lasy itd.
Czy warto długi zoom?
Pomocy!
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
lukos, ale przecież nie wiemy co chcesz fotografować! :roll:
Jak ktoś lubi wyłapywać detale w przybliżeniu czy też ludzi w tłumie z daleka to długi zoom mu się przyda. Do typowej fotografii turystycznej raczej nie.
Nie byłem na Jukatanie ale w stolicy i na południu (Taxco, Acapulco) i 90% zdjęć zrobiłem przy pomocy 12-24. Ale ja tak mam wszędzie, lubię szerokie widoki i krajobrazy.
Wydaje mi się, że to Ty sam musisz sobie odpowiedzieć na postawione pytanie :-)
 
lukos  Dołączył: 28 Lip 2014
Ja zwykle korzystam z zakresu 24-70, ale zastanawiam się czy może być jakiś case oprócz jak mówisz tłumu (gdzie od biedy 85) czy jakieś są dobre zostosowania w turystyce? jednak te 600g ... ;)
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Bez przesady - pentax F 70-210 nie jest taki ciężki. Lata chodziłem z nim po Tatrach.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Hmm... masz za duży wybór. Na wycieczkach bardzo lubię używać DA 55-300 - świetny zakres, lekki, zgrabny.
Z drugiej strony, jeśli ciąży Ci Pentax 70-210, to ten też będzie przeszkadzał... a z trzeciej strony 55-300 w wersji WR może się okazać przydatny ;-)
 
lukos  Dołączył: 28 Lip 2014
andyspring napisał/a:
Bez przesady - pentax F 70-210 nie jest taki ciężki. Lata chodziłem z nim po Tatrach.


No właśnie i dlaczego? Jak widzę shutterstock i in. to głównie są szerokie kadry, nie widuję mocnych zbliżeń aandyy w jakich sytuacjach Ci się przydawał?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Bierz - Przyda się, zastosowań setki.
Miasta piramidy i inne - Szczegóły architektoniczne
Ludzie i reporterka - sytuacje i portret im jesteś dalej tym mniej się rzucasz w oczy,
Lasy - wszelkie kolorowe ptactwo, zwierzyna i fauna do której się nie zbliżysz albo zbliżyć się trudno.
W krajobrazie też sie przydaje.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Ja bym nie brał. Na wycieczkach lubię lekkość sprzętu. Zazwyczaj 21 + 40 lub 12-24 i nie żałuję, że kilku zdjęć nie zrobię, bo nie mam teleobiektywu. Przecież oprócz aparatu trzeba mieć przy sobie masę innych rzeczy, a jak jest za ciężko, tracę przyjemność ze zwiedzania.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Podobnie jak Pentagram też nie brałbym, ale ja nie lubię dźwigać ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
lukos, jeśli w dotychczasowych wyjazdach nie używałeś dłuższych ogniskowych to teraz pewnie też nie użyjesz.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
lukos napisał/a:
andyspring napisał/a:
Bez przesady - pentax F 70-210 nie jest taki ciężki. Lata chodziłem z nim po Tatrach.


No właśnie i dlaczego? Jak widzę shutterstock i in. to głównie są szerokie kadry, nie widuję mocnych zbliżeń aandyy w jakich sytuacjach Ci się przydawał?


W górach na kozice.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Chyba lukos już pojechał. Najgorsze, że nie napisał czy wziął, czy nie wziął ;-)
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Kuba Nowak napisał/a:
Chyba lukos już pojechał. Najgorsze, że nie napisał czy wziął, czy nie wziął ;-)

Nie dla nas. Jeśli wziął, to będzie dźwigał ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Normalnie idąc w góry biorę ze 2 kilogramy obiektywów, ale ja jeszcze się nie nauczyłem, że to podobno jest szkodliwe dla zdrowia.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
To z Dol. Mięguszowieckiej.F 70-210 i chyba jeszcze Mz 7.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Andy dadzą podejść na odległość kilku metrów :)
http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=520 (da 18-55)
plwk pod koniec dnia mam ochotę czasami wyrzucić lustro z plasticzakiem ;)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
lukos ja bym nie brał, bo masz już zakres tele w postaci 85mm ze spacerzooma
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja na urlop zabieram ekwiwalent 40mm i 90mm na FF

Urlop to urlop ;-)

90% zdjęć tym 40mm
Przydałby się jeszcze jakiś ekwiwalent okolic 24mm FF ale mnie nie stać :-P
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
plwk napisał/a:
Normalnie idąc w góry biorę ze 2 kilogramy obiektywów

Lekko masz :mrgreen:
Mój zestaw podstawowy - 3,6 kg + 2 kg plecak i plus kolejne 3 kilo jak biorę drugie tele z konwerterem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja mam własne 100+ a ty zaledwie połowę tego :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach