plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na fb siedzi na co dzień.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
kiwaczek, pierwszy, ale ostatni nagrany przeze nie filmik K-3II. Ogólnie: jest słabo.
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Normalnie totalna inwigilacja - śledzą człowieka wszędzie, nawet na fejsie! :D
Tak, też się cieszę, że do Was piszę :D

Dzięki za filmik. Po mojemu, to jakoś specjalnie źle nie jest.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Mam K-3 nie mam FB, zamknąłem, miałem.
Czy już mnie nie ma?
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Jeśli Ciebie nie ma, to mnie nigdy nie było!
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Gdańsk nad wodą siedzi i nogi moczy - po co Fb? ;-)

[ Dodano: 2016-11-23, 09:35 ]
Tak się składa, że z tydzień temu tam "zaistniałem" - ale póki co szału nie ma i cierpliwie kasuję mailowe powiadomienia o atrakcjach, które mnie ominęły :->
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
Gdańsk...
Nie przepadam za tym miastem. Za daleko na południe...
Ale znam za to świetny dowcip o Gdańsku:

- Co fajnego można kupić w Gdańsku?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- Bilet do Gdyni!

(Tak, wiem, suchar jakich mało!) :D
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
kiwaczek, uważaj. Stać nas na te bilety ;-)
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
"Ja niczego się nie boję!
Choćby niedźwiedź, to ustoję!" :D
 
wojtas_Zdr  Dołączył: 02 Lut 2012
Witam, stałem się posiadaczem k-3II, super sprzęt, ale jak podpiąłem lampę to się zaczęło. Dlaczego nie synchronizuje w pttl. Robię zdjęcie i jakby lampa nie odpalała a widzę że błyska. W k-x nie ma problemu.

[ Dodano: 2016-12-24, 01:57 ]
dodam że czasem strzelał i łapał że tak powiem pttl

[ Dodano: 2016-12-26, 22:04 ]
Czy ktoś z Was ma taką przypadłość z tym ttl. Lampa to polaroid pl144. Może to wina lampy?Kupiłem wysyłkową, zarejestrowałem gwarancję i nie wiem czy wysyłać z powrotem czy do serwisu?
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Witam Noworocznie! Ktoś się orientuje jak włączyć debug mode w K-3ll? Bo PK Theter już na nim nie działa. O właśnie - jakieś sterowanie zdalne? Jest ?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Sterowania nie mogę zainstalować.
Jest komunikat : "Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputrerze nie znaleziono libgdk-win32-2.0-0.dll. spróbuj ponownie zainstalować program , aby naprawić ten problem."
O co biega?

[ Dodano: 2017-01-02, 14:57 ]
A ten debug mode - nie bardzo rozumiem... co tam trzeba zrobić? Że wpisać komendę to wiem, ale o co biega z tymi cyferkami wcześniej?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba taki plik dll wgrać do systemu.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
gezeb, - nie bardzo wiem - jak zatytułować folder? 00077980,570 czy DEVELOP.MOD ?

[ Dodano: 2017-01-02, 15:03 ]
plwk napisał/a:
Trzeba taki plik dll wgrać do systemu.

Tyle to i ja wiem , tylko jak? Skopiuj /wklej? Skąd i gdzie? Przeinstalowanie systemu nie wchodzi w grę , bo diabli wezmą wszystkie aktualizacje które zrobiłem żeby Affinity Photo 1.5 działało na W7.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Tworzysz dwa pliki , pierwszy o nazwie 00077980.570 który ma zawierać [OPEN_DEBUG_MENU] , drugi pusty o nazwie DEVELOP.MOD nie tworzysz folderów tylko obydwa wrzucasz na kartę czyli główny katlog SD (tak jak pliki firmware)
Zainstaluj sobie Linuksa, tam w menadzerze programów wpisujesz tylko pkTriggerCord a reszta sama sie robi:)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MAX581 napisał/a:
Tyle to i ja wiem , tylko jak? Skopiuj /wklej? Skąd i gdzie?
Skąd to podpowie dobry wujek googiel (https://www.dll-files.com/libgdk-win32-2.0-0.dll.html). Dokąd? Tam gdzie wszystkie pliki dll w systemie więc C:\Windows\System32

 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
gezeb, Dwa pliki TXT.?

[ Dodano: 2017-01-02, 17:26 ]
plwk napisał/a:
podpowie dobry wujek googiel (https://www.dll-files.com/libgdk-win32-2.0-0.dll.html)

Stamtąd nie można pobrać pliku dll. tylko program do instalowania takich plików. Czy razem z plikiem - nie wiem... . Wujek google chyba nazbyt często się myli. A "pliczek" znalkazłem - jak rany - kobyła wielkości całej płyty CD? Prawie 700MB? Dziękuję nie skorzystam , mam gdzieś sterowanie, byle tylko debug.mode odpalić.

Inne pytanko do użytkowników K-3ll - jak włączacie GPS to dioda zmienia kolor na inny niż pomarańcz czy nie?
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
MAX581 napisał/a:
...?

Ja to rozumiem tak:
Klikasz prawym klawiszem myszy / Nowy / plik textowy
W pliku wklejsz linijkę [OPEN_DEBUG_MENU]
I taki plik zapisujesz jako:
00077980.570
Czyli bez rozszerzenie .txt

Drugi plik tworzysz podobnie tylko pusty i zapisujesz jako DEVELOP.MOD

Plik biblioteki można znaleźć bez problemów:
np. http://www.dlldll.com/lib...l_download.html
i ma on 0.66Mb
Nie wiem gdzie taki duży plik znalazłeś, ja sprawdziłem parę pierwszych linków z googla i wszędzie jest podobnych rozmiarów (spakowany zipem). Czy to jest akurat ten plik to nie wiem ale na to wygląda.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
No to sprawa wygląda tak że to są chyba jakieś kiepskie żarty...
Na początek DEBUG MODE... - nie działa w żadnej konfiguracji... z txt i bez.
Co do PK remote theter... - woła o kolejne pliki xxxx.dll wgrałem ich kolejno 4 - ale jak w dopiero wgranym intl.dll wykrył że nie znaleziono punktu wejścia procedury libintl_fprintf w jego bibliotece - no to się poddałem ... Kiedyś kol. Kos zrobił fajny program który obsługiwał pentaxy do wersji K-5 i nigdy niczego nie brakowało - nawet zainstalowałem oststnią 7wersję - ale niestety z k-3ll nie działa. A ta inna ze strony https://sites.google.com/a/pentax.org.pl/tomaszkos/en/pkremote-for-windows - to kiepski żart. Ciągle jej czegoś brakuje. Może zrobiona pod linuxa by działała, ale nie zamierzam spowalniać komputera wgrywaniem linuxa, tym bardziej że autor przyznaje że ma K-x i nie wiadomo czy z k-3ll będzie działać. Tyle o sterowaniu z kabla pentaxem k-3II. Porażka. Aparat jedzie do serwisu - debug mode nie można odpalić - więc niech się tam z nim pomęczą, od tego są.
:evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach