tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Lepszy (imho) jest tiosiarczan amonu. Ilfordy na tym kiedyś składali. Tyle, ze był trudno dostępny jako składnik w workach poniżej 20kg. Miał też dodatkowe właściwości jak był stary :-P Teraz nie wiem co wsadza Ilford, bo przerzuciłem się na Tetenala odourless i ten mi pasuje. Ale utrwalanie to ważny proces i chemia z czasem powinna być zgrana. To samo płukanie... Lepiej dluzej płukać niż za krótko.
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Chemia już rozcieńczona. Dziś po północy wywołuję. Dobry czas zważywszy że to Sylwester? :mrgreen: Został tylko przerywacz do zrobienia. Mam 10% ocet a podobno wystarczy roztwór 2% więc muszę ten mój ocet zrobić 1:4? Dobrze kombinuję? Może macie jakieś inne przepisy?
Mam jeszcze prośbę o zaglądnięcie tutaj http://pentax.org.pl/view...40a289e#1256014 i komentarz. Słaby odzew tam jest a tutaj widzę sporo analogowych pentaksiarzy ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Daniel kr napisał/a:
muszę ten mój ocet zrobić 1:4? Dobrze kombinuję?

Matura z matmy czy chemii była? :mrgreen:
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Daniel kr napisał/a:
Chemia już rozcieńczona. Dziś po północy wywołuję. Dobry czas zważywszy że to Sylwester?

I jak, wyszło? Mam nadzieję, że sylwester Cię nie poniósł i jednak sztuka się udała? :D
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Na pierwszy rzut oka wszystko poszło dobrze :-D Dziś zaniosłem do skanowania i jutro mam nadzieje że będę mógł Wam się pochwalić zdjęciami ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Daniel kr, czekam z niecierpliwością na zdjęcia :-D
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Zamieszczam zdjęcia do oceny :-) Ogólnie pozytywne odczucia. Film był mocno testowy i są tam zdjęcia z ręki, z lampą i ze statywu. Długie czasy z wężykiem i w sumie trzy obiektywy były w ruchu (Pentax M 50/2, Sigma APO 70-300, Helios). Tak że dużo wniosków o spostrzeżeń dla mnie. Pierwsze, ale to już podczas pstrykania wyszło, że Helios nie ostrzy dalej jak kilka metrów :-P Drugie, to że stara lampa Topca 325 BC działa :-) I jeszcze jedno. Niestety o tej porze roku, pracując tylko w dzień i mając niewiele czasu poza pracą (małe dzieci) strasznie ciężko o światło i ISO 400 nie wiele pomaga. Ale idzie ku lepszemu :mrgreen: i Rollei Retro 400S ląduje w Pentaksie jeszcze dziś. Myślę że jeśli chodzi o wywołanie to chyba wszystko zrobiłem jak należy choć troszkę paproszków widać tyle że nie wiem czy to do końca moja wina. Ogólnie jestem zadowolony.

1.

2.

3.

4.

5.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdjęć nie widać.
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Teraz powinno być ok.
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Daniel kr, nope. Nie widać nic.

/edit 23:24 teraz już widzę.

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Niestety nie jest – niczego nie widać.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
ja widzę
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Przez chwilę były a później zniknęły :shock: Linki z dysku Google
Teraz wstawiłem z Facebooka i są. Chyba :roll:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Są. :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Daniel kr, kurka jaja se z nas robisz - foty rewelacyjne. ponumeruj.
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
rychu napisał/a:
Daniel kr, kurka jaja se z nas robisz - foty rewelacyjne.

Dokładnie!! daniel kr, strzelasz sobie "od niechcenia" próbny film i od razu lądujesz z bardzo dobrymi ujęciami :!: Gratulacje! Chyba śmiało można powiedzieć: witaj wśród ciemniaków :mrgreen:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Z takimi zdjęciami to się zastanów, czy nie dołączyć do Die Hardów:

http://pentax.org.pl/view...der=asc&start=0

Jeśli tylko masz w planach robić zdjęcia regularnie, to nie ma nic lepszego! :mrgreen:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Fenol, z takimi zdjęciami to się zastanów co proponujesz :mrgreen:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
rychu, wiem co robię - chcę oglądać co miesiąc dobre zdjęcia :mrgreen:
 
Daniel kr  Dołączył: 01 Lis 2016
Dzięki za słowa uznania! To tylko zachęca do kolejnych prób! Jak najbardziej mam w planach robić nadal analogowo i myślałem już o przystąpieniu do zabawy ,,Jeden Aparat'' tylko jest jedno ale.... Dopiero zacząłem tą przygodę i mam zamiar trochę eksperymentować. Różne filmy, różne obiektywy, nawet aparat za miesiąc może być inny bo z niecierpliwością czekam na powrót z serwisu Chinona CG-5. P30n jest spoko ale to trochę inna bajka. Do tego chodzi mi po głowie popróbowanie na ulicy jakichś prostych małpek analogowych które znalazłem gdzieś w domu. Tak że jak widzicie głowa pełna pomysłów a ,,Jeden Aparat'' mocno ogranicza :-/ Ale nie mówię jeszcze nie. Mam parę dni jeszcze :-P Na pewno będę obserwował temat z zaciekawieniem :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach