squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
calltoon napisał/a:
No taki metz 44 mógłby być.
Wspomaganie AF raczej ma.

nie ma.
calltoon napisał/a:
Palnik chodzi w obu płaszczyznach?

tak
calltoon napisał/a:
Czy ta lampa ma wbudowaną fotocelę?

nie
 
calltoon  Dołączył: 14 Sty 2014
Oczywiście fotocela to nie mus. Raczej dodatkowy atut. Najważniejsze z punktu widzenia mojego aparatu jest lampa z AF assist. Czego szukać? Gdybym odpuścił AFas to brałbym YN560 ale to ostateczność.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
squonk napisał/a:
calltoon napisał/a:
Czy ta lampa ma wbudowaną fotocelę?
nie

Jak nie, jak tak :-) Tutaj jest cały wątek o tej lampie: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=831361 Nie dam sobie nic uciąć ale czy ona na pewno nie miała wspomagania AF? Miałem ją przez jakiś czas i ogólnie dawała radę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
calltoon  Dołączył: 14 Sty 2014
Czyli ma wszystko czego mi trzeba. Jeśli ktoś ma na zbyciu taką lampę to proszę o info.
To jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Was ma lampę w której wspomaganie AF działa z body Pentaxa? Najlepiej z k200d. Jeśli tak to proszę o podanie modelu.
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
calltoon, METZ 58 AF-1, działa z K200D
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Enzo napisał/a:
squonk napisał/a:
calltoon napisał/a:
Czy ta lampa ma wbudowaną fotocelę?
nie

Jak nie, jak tak :-)

Jak tak, jak nie :-) miałem 44 af1 przez rok - była jako slave pod p-ttl. Wspomagania af nie miała.

 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
calltoon napisał/a:
wspomaganie AF działa z body Pentaxa? Najlepiej z k200d.
Chyba zbyt duże nadzieje pokładasz w tym wynalazku... nie wiem jak jest w nowszych modelach, ale w starym Metzu 54 MZ3 to wspomaganie włącza się tylko w zupełnej ciemnicy i jest dość słabe. Coś tam pewnie pomaga, ale AF w moim K200d skrzydeł raczej nie dostawał ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To wspomaganie z lampy jest dużo mniej skuteczne od wbudowanego w nowsze modele aparatów.
 
calltoon  Dołączył: 14 Sty 2014
plwk napisał/a:
To wspomaganie z lampy jest dużo mniej skuteczne od wbudowanego w nowsze modele aparatów.

Może i tak ale w k200d wspomaganie AF jest realizowane tylko przez stroboskop wbudowanej lampy. Więc zakładam że ten wbudowany w lampę jednak coś pomoże. Z drugiej strony mogę kupić YN560 II za 200zl i tu pytanie czy pchać się w lampę za 500 czy 600 zł dla wspomagania AF. Kolego kwantus, możesz napisać w jakich trybach aparatu działa wspomaganie AF z lampy?

EDIT: a co powiecie o lampie Nikon SB-28dx? Ponoć działa z Pentaxami i ma własną automatykę. Może ktoś z Was używa?
 
PKazimierz  Dołączył: 01 Sty 2017
Witam, szukam niedrogiej lampy do Pentaxa, co myślicie o tej lampie:
https://www.aliexpress.co...786264801.html?
to chyba jest nowinka firmy YONGNUO z P-TTL, dla mnie to ważne, a do tej pory widziałem je tylko jako dedykowane dla Nikona i Canona
pozdrawiam
Kazimierz
 
calltoon  Dołączył: 14 Sty 2014
Ogólnie o YN w manualu ludzie piszą dość pozytywnie. Co do komunikacji i automatyki przez obiektyw musiałby napisać ktoś używający jej z systemem Nikona lub Canona bo do Pentaxa pewnie jeszcze nikt jej nie ma. Swoją drogą chętnie poczekam na wrażenia po zakupie i może sam sobie sprawię.
 
clif  Dołączył: 27 Maj 2016
PKazimierz napisał/a:
Witam, szukam niedrogiej lampy do Pentaxa, co myślicie o tej lampie:
https://www.aliexpress.co...786264801.html?
to chyba jest nowinka firmy YONGNUO z P-TTL, dla mnie to ważne, a do tej pory widziałem je tylko jako dedykowane dla Nikona i Canona
pozdrawiam
Kazimierz



Jak dla mnie za takie pieniążki ( 335 zł przy dzisiejszym kursie) chyba warto. Też się nad nią zastanawiam.
 
Vertidonar  Dołączył: 06 Lis 2015
Na ebay kapkę tańsze (78$) niż na aliexpress.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
no zobaczymy, zakupiona :-)
 
calltoon  Dołączył: 14 Sty 2014
No to czekamy z niecierpliwością na recenzję.
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
squonk napisał/a:
no zobaczymy, zakupiona :-)
Tak się domyślałem, że się skusisz. Też czekam na recenzję. Jak będzie fajnie działać to i ja się pewnie skuszę.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Zobaczymy jak przyjdzie :-)
 

mgiers  Dołączył: 31 Gru 2016
Witam, po raz pierwszy ;-)
Dziś na Aliexpress po 73$. Zamówiona :!:
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
To daj znać jak już będziesz miał w domu.

I ile faktycznie cię wyniesie w złotówkach też poproszę takie info :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach