tref  Dołączył: 05.09.2006
Pierwszy koncert w Filharmonii Narodowej w roku 2017 upłynie pod znakiem jazzu. Będzie to koncert fetujący 65. urodziny Henryka Miśkiewicza. Idzie ktoś? Iza mówiła, że bilety znikały przy każdym odświeżeniu strony podczas kupowania.

Wśród wykonawców zaproszonych do udziału w koncercie znajdą się znakomici artyści, a wśród nich dzieci saksofonisty – Michał i Dorota Miśkiewiczowie. Orkiestrę Filharmonii Narodowej poprowadzi Krzesimir Dębski. W programie koncertu, wśród utworów znajdzie się Altissimonica Jana Ptaszyna Wróblewskiego, dzieło napisane specjalnie dla Miśkiewicza i wykonane przez niego, po raz pierwszy, w 2000 roku. W dalszej części koncertu, zatytułowanej Pocztówki z Rio, będzie można usłyszeć zbiór popularnych utworów autorstwa m.in.: Grzegorza Turnaua, Marka Grechuty i Henryka Miśkiewicza.

Występują:
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Krzesimir Dębski – dyrygent
Henryk Miśkiewicz – saksofon
Dorota Miśkiewicz – śpiew
Andrzej Jagodziński – fortepian
Marek Napiórkowski – gitara
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas, gitara basowa
Michał Miśkiewicz – perkusja

W programie:
◾Jan Ptaszyn Wróblewski – Koncert na saksofon improwizujący i wielką orkiestrę symfoniczną Altissimonica
◾Pocztówki z Rio

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Ela zaraz jedzie do Łodzi do Teatru Muzycznego na Koncert Karnawałowy "Muzyczna podróż z Wiednia do Rio", spektakl o 18:30.
Cytat
Podczas koncertu karnawałowego artyści teatru zabiorą widzów w pełną muzycznych wrażeń podróż ze stolicy walca przez Belgrad, Pragę, Budapeszt, Warszawę, Chicago do pełnej gorących rytmów Brazylii. Będzie można posłuchać utworów Johanna Straussa, Roberta Stolza, Henryka Warsa, Nino Roty, Gorana Bregovića oraz Ernesto Lecuony, znakomitym solistom towarzyszyć będzie chór, balet i orkiestra, a wszystko to w pięknej scenografii. Reżyserem koncertu jest Zbigniew Macias.

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
wybiera się ktoś na SOAD do Krakowa 17.06?
https://www.youtube.com/watch?v=iywaBOMvYLI

DeTe  Dołączył: 14.05.2008
Mogę się mylić ale wydaje mi się, że 17.06. to jest PPD i wszystkie inne wydarzenia w kraju są odwołane :roll:

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
DeTe, chyba masz rację :-?
"Choć nie widać mnie, ja klnę się, że serce me bije i ludzi kochać spieszę.
Rad bym wszystkich was sumiennie uściskać, ale przebicie może być i zaczęłoby błyskać."

Skocz do: