fuen  Dołączył: 13.11.2012

Markus  Dołączył: 21.03.2007
RT i tak jest lepszy bo obsługuje Pixel-shift z korekcją ruchu !
Co prawda jest to wersja rozwojowa ale efekty bardzo dobre...

Jaśśśko  Dołączył: 30.05.2015
Dziwne, u mnie i działa i to super, "przemieliłem" już masę fotek. Mam Windows 10 PRO, lapek z Intelem I7 3630QM, 16GB RAM, GTX 660 M, staruszek,specjalnie zainstalowałem tą wersję żeby nie skakać między systemami. Może trzeba spróbować przeinstalować i restart? Jeśli nie pomoże to pozostaje tylko zainstalować Linuksa na drugiej partycji, polecam Mint albo Ubuntu. Przykro mi.

[ Dodano: 2016-12-02, 16:05 ]
fuen napisał/a:
U mnie z zarzutem - https://www.flickr.com/ph...754194/sizes/k/

A jaka wersja systemu, 32 czy 64 bitowa? Ten Darktable jest 64 bitowy. Z drugiej strony system powinien odrzuci niewłaściwą wersję softu.

RPM  Dołączył: 28.07.2010

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
RPM napisał/a:
DxO 9 znów za free - http://www.windowsdeal.co...cspro-discount/

Było.
powalos napisał/a:
Można dostać za free DxO OpticsPro 9. Oferta ważna do 28 stycznia 2017 r. Myślę, że naprawdę warto. Pzdr.
http://www.dxo.com/us/digitalcamerauk

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Kytutr napisał/a:
Było.

Dodam, że chodzi o 28 lutego. :-)

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
Markus napisał/a:
RT i tak jest lepszy bo obsługuje Pixel-shift z korekcją ruchu !

U mnie wywala się na wczytywaniu RAWa z K-1. Za to Darktable od kilku gitów obsługuje ładnie balans bieli.

maderos  Dołączył: 07.11.2013
Do pobrania testowa ( 30 dni ) wersja ON1 Raw. https://www.on1.com

powalos  Dołączył: 20.04.2006
maderos napisał/a:
Do pobrania testowa ( 30 dni ) wersja ON1 Raw. https://www.on1.com

Pobrałem, zainstalowałem, wgrałem ostatniego RAW-a z rawchallenge i odinstalowałem. W czasie pracy pojawia ło się wiele różnych artefaktów na granicach swiateł. Jakoś mi nie podszedł. Może spróbuję jeszcze raz. Mam w końcu 30 dni na próby. A i tak jest chyba tylko w abonamencie. :-( Pzdr.

mr.ra66it  Dołączył: 03.09.2011
W obecnej wersji ON1 Photo RAW w porównaniu do innych "wołarek" brak m.in. korekcji CA czy obsługi profili obiektywów. Podkreślana w reklamach szybkość działania to skutek przeniesienia obliczeń do procesora karty graficznej. Program wymaga by sterownik karty graficznej obsługiwał con. Open GL 3.3 czyli nie da się uruchomić w komputerze mającym "na pokładzie" jedynie kartę zintegrowaną z procesorem (np. Intel HD). Program potrafi współpracować z LR 4.x i PSE.

fuen  Dołączył: 13.11.2012
mr.ra66it napisał/a:
Program wymaga by sterownik karty graficznej obsługiwał con. Open GL 3.3 czyli nie da się uruchomić w komputerze mającym "na pokładzie" jedynie kartę zintegrowaną z procesorem (np. Intel HD).

I właśnie dlatego u mnie nie działa. Na starszym laptoku, przy próbie uruchomienia, wyświetla komunikat o wymaganych bibliotekach OpenGL 3.3, na nowszym - uruchamia się, ale nie wczytuje żadnych plików.

komtur  Dołączył: 04.06.2008
Żeby zastąpić czy powalczyć z Lr albo DxO trzeba mieć porządną obsługę korekcji wad optyki. No, chyba że celują w posiadaczy superdrogich obiektywów niemal bez wad, albo z wadami, których nie wypada korygować ;-) Ale to chyba nie o to im chodzi. Poza tym obawiam się wielu chorób wieku dziecięcego. Ale to dobrze, że coś się w końcu dzieje na rynku tanich alternatyw (Affinity Photo, ON1). Corel niestety nie podołał. Przynajmniej do tej pory.

galex  Dołączył: 02.06.2006
Do jutrzejszego poranka do pobrania program do składania panoram:

iFotosoft Photo Stitcher 2.0

https://www.giveawayofthe...o-stitcher-2-0/

WuWu84  Dołączył: 25.09.2007
mr.ra66it napisał/a:
Program wymaga by sterownik karty graficznej obsługiwał con. Open GL 3.3 czyli nie da się uruchomić w komputerze mającym "na pokładzie" jedynie kartę zintegrowaną z procesorem (np. Intel HD).

OpenGL 3.3 obsługują układy Intela od Ivy Bridge (trzecia generacja). Ivy Bridge obsługuje również OpenCL 1.2. Od układów Broadwell (5 generacja) obsługiwany jest OpenCL 2.

MAX581  Dołączył: 18.03.2010
Zasadniczo jestem zadowolony z DxO 9 , jednakże nie widzi on plików RAW z Pentax K-1 . Da się coś z tym zrobić? Pomijam tu światłe rady zakupu DxO 11Pro , gdyż 9-tka mnie zupełnie zadowala. Z tym malutkim wyjątkiem... Ktoś zna na to radę?
K-1 muszę niestety obrabiać w LR a wolałbym w DxO9.

pyciar  Dołączył: 29.06.2007
MAX581, próbowałeś przerabiać pef-y na dng przy uzyciu Adobe DNG Converter ?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
MAX581 napisał/a:
Zasadniczo jestem zadowolony z DxO 9 , jednakże nie widzi on plików RAW z Pentax K-1

Wg DxO Pentax K-1 jest obsługiwany. Jakim obiektywem robione te zdjęcia, DxO widzi tylko zdjęcia robione przebadanymi obiektywami. Przykładowo zdjęcia zrobione Sigmą 24-60/2.8 nie będą widziane, bo tego obiektywu nie ma w ich bazie.

zuka68  Dołączył: 31.05.2010
plwk napisał/a:
MAX581 napisał/a:
Zasadniczo jestem zadowolony z DxO 9 , jednakże nie widzi on plików RAW z Pentax K-1

Wg DxO Pentax K-1 jest obsługiwany...

ale z tego co wiem to musi być najnowsza wersja, a wiec 11, a swoja drogą pomiędzy 11, a 9 jest przepaść ;-)

M.K  Dołączył: 26.08.2007
plwk, nie do końca masz rację. DXO jeśli obsługuje puszkę to widzi pliki nawet z podpiętym dekielkiem, lecz nie będzie mógł automatycznie dokonać poprawy obrazu wynikającej z zastosowanego szkła. Natomiast - jeśli rzeczywiście znaleźliście informacje o tym, że DXO 9 obsługuje K1(wg mnie nie obsługuje - z całą pewnością chodzi o k-01 - ten pokraczny korpus, który był całkiem fajny) to jeszcze w grę wchodzi wersja - k-1 to korpus profesjonalny, tak jest postrzegany przez świat fotograficzny i co za tym idzie DXO obsłuży k-1, ale tylko w wersji Elite i tylko w wersji 11.

[ Dodano: 2017-01-16, 07:17 ]
Jest chyba sposób na oszukanie DxO 9 - musisz nadpisać exif pef'a w programie do tego służącym - i zmienić korpus aparatu na obrzydliwe Nikon d800 - ten korpus jest najbliższy k1 i jest obsługiwany przez Dxo 9, ale też tylko w wersji Elite, która nigdy nie jest za darmoszkę(oczywiście na 100 procent pojawi się niekompatybilność zastosowanych szkieł - nie ręczę za skuteczność metody - natomiast w LR jest ona skuteczna w 100 procentach). Czyli krótko mówiąc nie ma dla Ciebie wyjścia, jeśli posługujesz się wersją standard, rozdawaną za darmo.

Vertidonar  Dołączył: 06.11.2015
W grudniu 2016 na Sharewareonsale był dostępny za darmo DxO Optics Pro 9 Elite Edition.

Skocz do: