irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Tokina AT-X 80-400mm F4.5-5.6
Drodzy koledzy i koleżanki, czy ktokolwiek miał styczność z tym obiektywem i może się o nim wypowiedzieć ?
to jest to ustrojstwo
https://www.youtube.com/watch?v=MB9MupJ45VE
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
http://www.pentaxforums.c...f1-4-5-5-6.html

Piotr jak zwykle bardzo czujny i szybki. :-P Pzdr.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
plwk, powalos, dzięki , przegapiłem go na pentaxforums :oops:
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
I owszem miał :evilsmile: i nawet mam takiego rozłożonego właśnie na stole.

Jak to stara rodzina AT-X świetne jakościowo i co najmniej dobre optycznie szkło.
Wyższej klasy amatorskie szkło - tak bym je określił.
A taki podział i pod kątem optycznym i mechanicznym który ja stosuję wygląda mniej więcej tak:
Obiektywy podstawowe - budżetowe - amatorskie - amatorskie wyższej klasy - profesjonalne.

W takim zakresie cenowym i ogniskowych trudno o coś równie dobrego i równie taniego a żeby dorwać coś równie porządnie zbudowanego to już bardzo ciężko.
Optycznie to średnia/średnia górna półka, wysokiej klasy stałka to nie jest ale mało który zoom mu dorówna.
Konstrukcyjnie - wszystkie soczewki to szkło, wszystkie osadzone w metalowych blokach, łatwo demontowalne a cała konstrukcja mechaniczna to już konstrukcja profesjonalna w pełni metalowa, przemyślana, łatwa do demontażu, serwisu i potencjalnej naprawy - naprawdę bardzo porządna robota.
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Lubię jak gość pisze, prawie jak poemat :-D
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Grzechotnik, dzięki za cenne informację, możesz jeszcze napisać ile jest wart ten obiektyw ? Wiem że ciężko takie znaleźć w naszym systemie.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Tokiny 80-400mm chodzą w zakresie 200-300 euro, ale trochę cierpliwości i bez większych kłopotów da się upolować do 250.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
upolowałem za 230 ale się zastanawiam jeszcze :roll:
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
I słusznie, że się zastanawiasz.
Pozwól mi wydobrzeć bo mnie coś dopadło to zrobię Ci trochę porównawczych fotek.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Dzięki :-) podobno to szkło trzyma f4.5 do 300mm, ciekawe bo to nie jest bardzo duży obiektyw.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Miał ktoś okazję porównywać wszystkie trzy wersje tego szkła ? Jest do wzięcia najstarsza, ale kasa jak za nowsze, warto ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach