M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Color, liczę sobie 38 wiosen, a pierwszy raz tam byłem mając 5 lat. Z tamtego okresu też mam fotografie, choć jeszcze nie ja je robiłem. Moje pierwsze zrobiłem rok później. Poddąbie to nie miejscowość. Poddąbie to choroba, nieuleczalna. Na pierwszej fotce z dzieciaczkami po lewej stronie biały pas plaży widać, to jest jakieś 35-40 metrów poniżej. Na drugim ujęcie w stronę lasu - pas bukowy o szerokości 200 metrów - drzewa powyginane - wiatrem zmęczone i smagane dzień po dniu toczą walkę o dzień następny. Dziesiątki drzew z odsłoniętymi korzeniami - patrząc myślisz - jak to możliwe, że one jeszcze tutaj są....ale one są i nigdzie nie zamierzają odejść. Widoki cudowne. Tylko dla wrażliwych.

Jest też niezwykle fotograficzne miejsce niedaleko w stronę tylko nie wiem którą(chyba w stronę Ustki)....otóż nagle plaża zwęża się do tego stopnia, że praktycznie zanika, jest wysoka skarpa, i 2-5 metrów kamienistej plaży(jeśli się nie mylę to będzie blisko Orzechowa) ....miejsce tak urokliwe i wykorzystywane na fotografię jak słynna krzywa sosna z gór.

A tutaj trochę informacji o klifie:
http://www.poddabie.info/pl/przyroda/klif.php

[ Dodano: 2017-01-11, 09:30 ]
A jak jest ochota to do doliny szarloty można pojechać, bo to jest rzut beretem, można na deptak do Ustki - obecnie przepiękna jest Ustka. Rowy, jak sama nazwa wskazuje, odwiedzić można, ale atrakcje na poziomie rowu przydrożnego. Blisko jest Słowiński Park Narodowy, a w nim najwyższe wędrujące wydmy - też wypas dla fotografa, jak na pustyni. Także nudzić w Poddąbiu się nie będziecie, co najwyżej zbliżać do siebie, bo to miejscowość dla tych co życie kochają i bliskich.
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
To ja polecam Rogoźnicę w Chorwacji cenowo wyjdzie tak samo koszt dojazdu to ok 1200 zł w obie strony( Disel) z autostradami czyli winiety i bramki w samej Chorwacji. Niestety robi się coraz ciaśniej. A w temacie to Łeba, jest co oglądać w okolicy, blisko na Hel i do Trójmiasta.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Chorwacja piękna, znam tylko ze zdjęć i filmów. Może kiedyś. Na razie 2 bite dni w samochodzie mnie przerażają (choć lubię jeździć).
Żona przebąkuje jeszcze coś o Bułgarii, coś o Złotych Piaskach, ale wiadomo: jak przyzwoicie to drogo. No i jak dla mnie to raczej takie Poddąbie bardziej przemawia. :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Color, o Morawach pomyśl. W miarę blisko, okolice bardzo ładne, atrakcji mnóstwo. Jak Ci się znudzi to za 8 godzin jesteś w Chorwacji.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
M.K. - opanuje się cholera. Jedną z ostatnich cichych miejscówek nad Bałtykiem bez tzw "warsiawki" wyjawiasz.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Grzechotnik, nie no, Poddąbie nigdy nie będzie atrakcyjne dla młodzieży i związanej z tym "głupoty" - skądkolwiek by przyjechała. Oni nie dostrzegą niczego pięknego w bukowym lesie i w ciszy. Oni wybierają wioski o profilu dyskotekowym. Nowobogaccy wybiorą Hel i inne miejscówki do pokazania się. Poddąbie jest dla normalnych ludzi, dla rodzin z dziećmi, dla zakochanych i dla tych co chcą posiedzieć z gitarą przy ognisku na plaży(to jest nie do końca legalne, ale możliwe....chodzi o ognisko, gitara jest legalna, lecz bez płomienia gra jakby smutniej), dla lubiących zachody(co wieczór połowa ludności idzie nad morze przeżywać widoki - to jest niesamowite, świeżo zakochani, małżeństwa z różnym stażem, grupki przyjaciół, generalnie "ewrybady" - idą siadają na piachu i czekają) i wszystkich takich i im podobnych uważam trzeba tam zapraszać. Jestem tam co roku i widzę niestety odpływ ludności. Przejawia się to w upadku małych sklepików.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ktoś pamięta Poddąbie sprzed 25 lat?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Ja pamiętam - kilka domków miejscowych rybaków na krzyż, kilka letniskowych, dwa czy trzy ośrodki i pola namiotowe dla harcerzy i to było wszystko.
Dziś zajęli praktycznie każdą wolną przestrzeń - jedyne co dobre, że więcej tej przestrzeni już nie ma :mrgreen:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No pewnie. Pamietam domy, których dziś juz nie ma. Pamietam pijalnie piwa, która obecnie jest sklepem. Ależ to byla knajpa! Jak z westernu! I gry komputerowe w wozie Drzymały zaraz obok co stały. I maliny które obok rosły. A uliczkę wipow pamiętacie? Dziś juz nie jest zamknięty wjazd na nią. Wszystko pamietam. Dziś jest inaczej.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tak było :-D i bita droga dojazdowa przez las.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
M.K a co słychać w Orzechowie? Ponad 20 lat temu po lewej stronie od Ustki było tem dzikie pole namiotowe, i wiąże się z nim wiele wspomnień..... Wakacje spędzam z przyczepą kempingową, może czas tam wrócić?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
automaciek, z całym szacunkiem do orzechowa kompletnie nie wiem. W poddabiu jest fajne pole, choć węzeł sanitarny jest zrobiony metoda oszczędnościowa. Obsługa dba o czystość...wiadomo, ze co wrażliwsi nie dadzą radym, ale generalnie nie mozna narzekać. Co do pola to jest bardzo duże, czesc jest zacieniona, czesc na otwartym słońcu. Bardzo fajne miejsce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach