akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
szczygieł
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
dzięki :-B
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Pomożecie? Mój atlas ptaków nie jest w stanie mnie nawet naprowadzić na trop, co to mogło być.



 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie jestem wielkim znawcą, ale dla mnie to jakiś podgatunek pliszki siwej (czarnogrzbieta ?) i w dodatku młoda. Inni zapewne zaraz mnie poprawią. ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest najzwyklejsza pliszka siwa w zimowej już szacie. :-)
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Tak nieco mniej fotograficznie ale też w temacie - czy da się określić gatunek dzięcioła (albo innego ptaszora stukającego w drzewo) na podstawie sposobu (rytmu), w jaki stuka w drzewo?
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
da się - ale trzeba być bardzo dobrze osłuchanym z bębnieniem ( czyli rodzajem śpiewu - właśnie zaczynają bębnić ). czy zwykłe kucie da się odróżnić to nie wiem. Można spróbować posłuchać na xeno-canto.org.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Pierwsze próby w tym temacie. Obiektyw to tylko tamron 70-200 2,8
I przy okazji, jaki to ptak?

1.

2.
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
Sorry za slaba jakosc, ale takie cos na swojej drodze napotkalem, jakis chyba drapieznik?

 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
andyspring napisał/a:
Pierwsze próby w tym temacie. Obiektyw to tylko tamron 70-200 2,8
I przy okazji, jaki to ptak?

1.
Obrazek
2.
Obrazek


Wróbelek- Elemelek, gatunek ginący.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To akurat jest Mazurek.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
plwk napisał/a:
To akurat jest Mazurek.


Masz rację, dzięki.
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
rad500, to chyba myszołów.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Obleblak, plwk, dziękuję. Zastanowiło mnie jednak coś innego. Pomimo stycznia, mrozu na czubkach gałązek jakby zielone pączki były.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Pączki są zawiązywane na drzewach znacznie wcześniej. Okryte łuską, zimują. Przy takiej zimie jak ostatnimi czasy mamy, kiedy jesień dłuży się w nieskończoność, okres wegetacji jest zaburzony i mogą się obudzić. I ups... Niespodzianka, mróz.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
akagi66 napisał/a:
da się - ale trzeba być bardzo dobrze osłuchanym z bębnieniem ( czyli rodzajem śpiewu - właśnie zaczynają bębnić ). czy zwykłe kucie da się odróżnić to nie wiem. Można spróbować posłuchać na xeno-canto.org.

To, co mnie zaintrygowało, brzmiało tak: http://transport.prohost....ki/dzieciol.mp3 Do tej pory wydawało mi się, że dzięcioły stukają bardziej rytmicznie i szybko.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
badworm napisał/a:
Do tej pory wydawało mi się, że dzięcioły stukają bardziej rytmicznie i szybko.

Ten odgłos towarzyszy żerowaniu dzięcioła. Bębnienie zaś zawsze jest szybsze i bardziej rytmiczne. Nie sposób go pomylić z odgłosami żerowania. Po tempie bębnienia i długości serii można przy odrobinie wprawy odróżniać poszczególne gatunki dzięciołów.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Dzięki, to też cenna informacja :-)
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009


Takie coś spotkałem w parku w Belgii, pomoże ktoś?
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Gęsiówka egipska, gatunek inwazyjny w Europie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach