bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 469
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc469.dng (14.3 MB)

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 15.01.2017 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc469_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc469_nick_900.jpg - mały jpg (900px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
- rc469_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc469_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc469.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc469.zip

1. Blesso


2. errorbypixel


3. mh2012


4. misztu


5. mr.ra66it


6. powalos


7. rafi


8. unbreakable
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Raz jeszcze proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili oraz rozmiaru miniatury (900 px na dłuższym boku) i jej ciężaru (500 kB).
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
no i zapomniałem wysłać :-( , najbardziej podoba mi się obróbka powalosa
tak wygląda moja wersja
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
errorbypixel wg. mnie najlepiej oprócz mojej pracy, potem misztu tylko bym usunął aberację bo bije po oczach
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Najbardziej podoba mi się wersja Blesso.

unbreakable, o aberracji wiem i... zapomniałem, bo zacząłem prostować obrazek. Miałem nadzieję, że nikt nie zauważy :D
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja się zawsze zastanawiam, gdzie koledzy widzą takie jasności w cieniach, szczególnie wówczas gdy fotki robione są ewidentnie "pod słońce". Obróbka Blesso jest ogólnie ok. Tylko to co w cieniach podoba mi się bardziej na wszystkich innych zdjęciach. No może poza pracą rafiego. Bo On poszedł w zupełnie inny styl. Ale to tylko takie moje dywagacje. Zazwyczaj patrzę na fotkę i albo mi się ona podoba albo nie. Wiem jednak, ze patrząc "pod słońce" niewiele zobaczymy w cieniu. A przynajmniej duuuużo mniej niż przy innym oświetleniu. ;-) Pzdr.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
powalos napisał/a:
Ja się zawsze zastanawiam, gdzie koledzy widzą takie jasności w cieniach, szczególnie wówczas gdy fotki robione są ewidentnie "pod słońce". Obróbka Blesso jest ogólnie ok. Tylko to co w cieniach podoba mi się bardziej na wszystkich innych zdjęciach. No może poza pracą rafiego. Bo On poszedł w zupełnie inny styl. Ale to tylko takie moje dywagacje. Zazwyczaj patrzę na fotkę i albo mi się ona podoba albo nie. Wiem jednak, ze patrząc "pod słońce" niewiele zobaczymy w cieniu. A przynajmniej duuuużo mniej niż przy innym oświetleniu. ;-) Pzdr.


Ale chyba o to chodzi w obróbce, żeby pokazać również to, czego normalnie nie widać. Wykorzystać dar szerokiej rozpiętości tonalnej matrycy.
Gdyby wszystko miało być zbliżone do tego, co natura pozwala zobaczyć, to po co grzebać w rawach? ;)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Misztu, ale wówczas to już nie jest odwzorowanie rzeczywistości, tylko "wyciąganie" wszystkiego co się da z matrycy. Być może o to chodzi w jakichś fotkach techniczno-dokumentalnych. W normalnej fotografii jestem jednak, za w miarę realistycznym odwzorowaniem rzeczywistości. I jak rozumiem o to ma chodzić w tej zabawie. Drugi wątek o dowolnej obróbce RAW-ów umarł niestety śmiercią naturalną. :-( Ale to tylko takie moje podejście . Pzdr.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Dlatego napisałem:
Cytat
pokazać również to, czego normalnie nie widać


Zasady opisane tutaj viewtopic.php?p=1148896#1148896 nic nie wspominają o realizmie ;)
Zresztą nie dałoby rady obiektywnie ocenić, co jeszcze realistyczne jest, a co już nie. Chyba że narzędzia ograniczymy do balansu bieli i likwidacji aberracji ;)

Wiesz, ja generalnie też nie przepadam za cukierkowymi HDR-ami i inną agresywną obróbką... Ale jeśli można wyciągnąć suwaczkami nieco więcej niż normalnie widzi moje oko, to czemu nie skorzystać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach