fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
mr.ra66it napisał/a:
Program wymaga by sterownik karty graficznej obsługiwał con. Open GL 3.3 czyli nie da się uruchomić w komputerze mającym "na pokładzie" jedynie kartę zintegrowaną z procesorem (np. Intel HD).

I właśnie dlatego u mnie nie działa. Na starszym laptoku, przy próbie uruchomienia, wyświetla komunikat o wymaganych bibliotekach OpenGL 3.3, na nowszym - uruchamia się, ale nie wczytuje żadnych plików.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Żeby zastąpić czy powalczyć z Lr albo DxO trzeba mieć porządną obsługę korekcji wad optyki. No, chyba że celują w posiadaczy superdrogich obiektywów niemal bez wad, albo z wadami, których nie wypada korygować ;-) Ale to chyba nie o to im chodzi. Poza tym obawiam się wielu chorób wieku dziecięcego. Ale to dobrze, że coś się w końcu dzieje na rynku tanich alternatyw (Affinity Photo, ON1). Corel niestety nie podołał. Przynajmniej do tej pory.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Do jutrzejszego poranka do pobrania program do składania panoram:

iFotosoft Photo Stitcher 2.0

https://www.giveawayofthe...o-stitcher-2-0/
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
mr.ra66it napisał/a:
Program wymaga by sterownik karty graficznej obsługiwał con. Open GL 3.3 czyli nie da się uruchomić w komputerze mającym "na pokładzie" jedynie kartę zintegrowaną z procesorem (np. Intel HD).

OpenGL 3.3 obsługują układy Intela od Ivy Bridge (trzecia generacja). Ivy Bridge obsługuje również OpenCL 1.2. Od układów Broadwell (5 generacja) obsługiwany jest OpenCL 2.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Zasadniczo jestem zadowolony z DxO 9 , jednakże nie widzi on plików RAW z Pentax K-1 . Da się coś z tym zrobić? Pomijam tu światłe rady zakupu DxO 11Pro , gdyż 9-tka mnie zupełnie zadowala. Z tym malutkim wyjątkiem... Ktoś zna na to radę?
K-1 muszę niestety obrabiać w LR a wolałbym w DxO9.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
MAX581, próbowałeś przerabiać pef-y na dng przy uzyciu Adobe DNG Converter ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MAX581 napisał/a:
Zasadniczo jestem zadowolony z DxO 9 , jednakże nie widzi on plików RAW z Pentax K-1

Wg DxO Pentax K-1 jest obsługiwany. Jakim obiektywem robione te zdjęcia, DxO widzi tylko zdjęcia robione przebadanymi obiektywami. Przykładowo zdjęcia zrobione Sigmą 24-60/2.8 nie będą widziane, bo tego obiektywu nie ma w ich bazie.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
plwk napisał/a:
MAX581 napisał/a:
Zasadniczo jestem zadowolony z DxO 9 , jednakże nie widzi on plików RAW z Pentax K-1

Wg DxO Pentax K-1 jest obsługiwany...


ale z tego co wiem to musi być najnowsza wersja, a wiec 11, a swoja drogą pomiędzy 11, a 9 jest przepaść ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, nie do końca masz rację. DXO jeśli obsługuje puszkę to widzi pliki nawet z podpiętym dekielkiem, lecz nie będzie mógł automatycznie dokonać poprawy obrazu wynikającej z zastosowanego szkła. Natomiast - jeśli rzeczywiście znaleźliście informacje o tym, że DXO 9 obsługuje K1(wg mnie nie obsługuje - z całą pewnością chodzi o k-01 - ten pokraczny korpus, który był całkiem fajny) to jeszcze w grę wchodzi wersja - k-1 to korpus profesjonalny, tak jest postrzegany przez świat fotograficzny i co za tym idzie DXO obsłuży k-1, ale tylko w wersji Elite i tylko w wersji 11.

[ Dodano: 2017-01-16, 07:17 ]
Jest chyba sposób na oszukanie DxO 9 - musisz nadpisać exif pef'a w programie do tego służącym - i zmienić korpus aparatu na obrzydliwe Nikon d800 - ten korpus jest najbliższy k1 i jest obsługiwany przez Dxo 9, ale też tylko w wersji Elite, która nigdy nie jest za darmoszkę(oczywiście na 100 procent pojawi się niekompatybilność zastosowanych szkieł - nie ręczę za skuteczność metody - natomiast w LR jest ona skuteczna w 100 procentach). Czyli krótko mówiąc nie ma dla Ciebie wyjścia, jeśli posługujesz się wersją standard, rozdawaną za darmo.
 
Vertidonar  Dołączył: 06 Lis 2015
W grudniu 2016 na Sharewareonsale był dostępny za darmo DxO Optics Pro 9 Elite Edition.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Vertidonar napisał/a:
W grudniu 2016 na Sharewareonsale był dostępny za darmo DxO Optics Pro 9 Elite Edition.

Ta promocja jest nadal aktualna (do końca lutego), wersja pro elite
http://www.dxo.com/us/digitalcamerauk
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Vertidonar, a to przepraszam. "Za wsze" dawali standard
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.K, no chyba nie. Ja mam wersje chyba od DxO 6 (zawsze jako GIFT) i zawsze była to wersja "elite". Pzdr.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No to ja już nie wiem jak z tymi wersjami darmowymi. Nie ważne - jeśli dają wersję elite, a nie standard to pięknie. Łatwo to sprawdzić próbując wczytać pliki z puszek pro. Natomiast sposób oszukania Dxo opisany przeze mnie jest nie przetestowany i wg mnie nie będzie to dobrze chodziło. Bo....wszelkie pobierane automatyczne korekty zawsze są sparowane - np. puszka nikona ze szkłami nikona czy sigmy i tamrona, ale ze szkłami pentaxa już nie znajdziemy profili. Więc taki dxo to będzie kulawy.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Szkła - no cóż dadzą się przeżyć, , byle puszkę czytał... Też mam DxO od wersji 6 ale nie zwracałem uwagi czy "ELITE"... Okazuje się że tak. Nawet "od wypadku" przeinstalowałem - i poszła pod starym kluczem. Ciekawe jak pójdzie z tym nadpisaniem... Ale jak tylko taka rada jest - to trzeba będzie pomyśleć o 150$... i kupić 11...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
można zrobić zakup na dwóch - dxo zezwala na jednoczesne używanie na dwóch komputerach, w wersji 10 można było na trzech mieć. Więc koszty maleją.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Na dwóch komputerach na jednej licencji? I różnych użytkownikach? :shock:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No tak. Tak samo jak z antywirusami jest - kupujesz na 3, 5 lub więcej komputerów. W przypadku Dxo być może jeden nie może korzystać z dobrodziejstw licencji komercyjnej, ale nie będzie problemów gdy jednocześnie obaj uruchomią na dwóch komputerach program. Szukam tej informacji i nie mogę znaleźćw suporcie. Do wersji 10 była info:

https://support.dxo.com/hc/en-us/articles/204583978-On-how-many-computers-can-I-install-and-activate-DxO-OpticsPro-10-
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Dla Elite nadal są trzy aktywacje - https://shop.dxo.com/us/photo-software/dxo-opticspro?CountryShow=International - łącze Which edition to choose?.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jest:

https://support.dxo.com/hc/en-us/articles/218910348-On-how-many-computers-can-I-install-and-activate-DxO-OpticsPro-11-

[ Dodano: 2017-01-16, 14:11 ]
fuen, wyprzedziłeś mnie łotrze! No i ja tak ze szwagrem nabyliśmy cały komplet z dodatkami -w promocyjnej cenie - wyszło po chyba 400 pln za trzy programy. No i mamy każdy na swoim komputerze. I ja się nie pytam czy on coś robi. Włączam i robię swoje. Ja korzystam z dobrodziejstw komercyjnych, on zaspokoił się samym posiadaniem. Ale może wszyscy mogą korzystać z dobrodziejstw komercyjnych. Tego nie wiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach