RTD84  Dołączył: 04 Kwi 2012
Obiektyw
Witam wszystkich.

Temat pewnie stary zaraz bedzie tysiace odnosnikow i linkow :D chodzi mi co zamiast kita do K-r Moga tez byc stare obiektywy tylko z AF . I co myslicie o obiektywach ze stabilizacja warto inwestowac.

Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiemy jakie zdjęcia robisz i czego od tych obiektywów oczekujesz, czego nie da Ci "kit". Nie znamy również Twego budżetu.
Z obiektywów ze stabilizacją były dwie lub trzy Sigmy z początków produkcji i kosztowały tyle co bez stabilizacji, po jej wycięciu.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Jeśli nie masz sprecyzowanego celu kup cokolwiek z używek. Pobawisz się, zobaczysz czy Ci pasuje i przy odsprzedaży raczej niewiele stracisz.

A czego Ci w "kicie" brakuje?
 
RTD84  Dołączył: 04 Kwi 2012
Witam.
1. co do ceny to powiedzmy do kwoty co Sigma 17-50 Tamron 17- 50 oczywiscie nowe.
2. Zakres fotografowania troche dzieciaków;) i na wycieczki w gory..
Kit fajny tylko czasem to swiatlo slabe i trzeba lampe niestety:d. A bez lampy troche rozmazuje chyba reki stabilnej nie mam hehe.

[ Dodano: 2017-01-16, 08:17 ]
A z uzywek co bys cie polecili na wycieczke troche miasto/gory (do Norwegii sie wybieram na weekend)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Sam sobie odpowiedziałeś ;-)
Jeśli chcesz jaśniej, ostrzej i lżej od sigmy, to kup tamrona 17-50.
Jeśli chcesz jaśniej, ostrzej i z cichym AF, to kup sigmę 17-50.
Jedno i drugie kupisz zarówno nowe jak i używane. Najtaniej wyjdzie używany tamron.
 
RTD84  Dołączył: 04 Kwi 2012
Niby tak te sa bardziej znane. A cos innego nie wiem Tokina cos z Pentax-a np 18-135?
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Do ogólnego stosowania polecam S17-50 masz kita to się odnajdziesz jeżeli zależy tobie na świetle jest ostra i celna. Skoro wybierasz się do Norwegii i chcesz focic krajobrazy to kit na szerokim kącie da radę. Może bardziej na miasto przydało by się tobie 50-200.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach