piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Te zdjecia poglądowe, na pewno sie przydadzą, jak już się zbiorę w sobie. Dzieki i powodzenia w sesji
 
TSpider  Dołączył: 20 Kwi 2011
Witam forumowiczów.
Czy ma ktoś jeszcze jakieś foto z tej "operacji"? Zdaje się że będę musiał coś podobnego przeprowadzić... :shock:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
grohu napisał/a:
bo Ci styki powpadają do środka

Mi wpadł jeden, podczas ustawiania go pionowo przed założeniem bagnetu: zaklinowała się sprężynka i wystrzelił wpadając do środka, a sam wypaść nie chciał. Morał z tego jest taki, żeby nigdy-przenigdy nie odkręcać 4 kolejnych śrubek w celu wyciągnięcia zgubionego styku. Teraz mam obiektyw w częściach.
 
TSpider  Dołączył: 20 Kwi 2011
 
właśnie się tak zastanawiałem czy nie trzeba robić tej "operacji" od DOŁU ... żeby nic nie wpadało do środka...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Wyjąć można od dołu, ale założyć wszystko razem już gorzej, bo trudniej trafić sprężynkami od pinów kontaktowych w zagłębienia niż dziurką na pin w mocowaniu bagnetowym w piny.

Sugerowałbym użycie czegoś zwiększającego tarcie i włożenie pinów w bagnet przed złożeniem w pozycji normalnej (bagnetem do góry), jakąś maść w miarę neutralną, klej do papieru wodozmywalny - coś w ten deseń.
 
TSpider  Dołączył: 20 Kwi 2011
kurcze nie mogę nigdzie znaleźć jakichś fotek poglądowych ... ułatwiło by to może "operacje"...

[ Dodano: 2011-07-16, 11:57 ]
romeoad dzięki za Info. Problemem była urwana listwa styków.
Obiektyw rozebrałem przykleiłem listwę i DZIAŁA. Jest to trochę skomplikowane i czasochłonne ale WYKONALNE. :-B
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Pytanie z innej beczki...

W FA 80-320 przednia soczewka oraz pozostałe da się bez problemu całkowicie zdemontować do wyczyszczenia? Czy są klejone na stałe w grupy jak to ma miejsce w sigmie 70-300?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Da się zdemontować.
 
giddings  Dołączył: 05 Mar 2016
rey napisał/a:
Pytanie z innej beczki...

W FA 80-320 przednia soczewka oraz pozostałe da się bez problemu całkowicie zdemontować do wyczyszczenia? Czy są klejone na stałe w grupy jak to ma miejsce w sigmie 70-300?


http://www.photon.me.uk/p..._320/index.html
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Grzechotnik, giddings - dzięki.

Widzę z grzybkiem za kwoty ok. 250zł w bdb stanie. Kolega ma mały budżet, ale życzył by sobie ok. 300mm. Kupiłem DA50-200, teraz szukam dla porównania 80-300. Zostanie ten, który będzie mu bardziej pasował.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
rey, do 250 zł kolega powinien bez problemu znaleźć FA100-300 w stanie co najmniej dobrym. Plastik-fantastik, ale za te pieniądze...
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
rey napisał/a:

Widzę z grzybkiem za kwoty ok. 250zł w bdb stanie. Kolega ma mały budżet, ale życzył by sobie ok. 300mm. Kupiłem DA50-200, teraz szukam dla porównania 80-300. Zostanie ten, który będzie mu bardziej pasował.


Ja kupiłem za 250zł (właśnie sprawdzam) co prawda nie z grzybkiem ale za to w bardzo dobrym stanie z filtrami (polar i zmiękczającym i jeszcze jakiś ale gdzieś się zawieruszył).
W powyższej cenie zmieścił się jeszcze MZ50 z wężykiem i z FA35-80, lampa AF500FTZ i jakimś dziwnym kablem (wkręcane złącze z pięcioma pinami, na pudełeczku jest ASAHI Optical Extension Cord F5P(l) ). Wszystko oczywiście w dodatkowych pokrowcach, a i są jeszcze instrukcje obsługi i dwa filmy (jeden to ILFORD PAN 400)...
Niestety bateryjki od body wyczerpane...
Zwracać?
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Zwracać to może nie, ale ja bym napisał do sprzedawcy z żądaniem pokrycia kosztu baterii.
A tak na serio to takie okazje najlepsze są właśnie z korpusami serii MZ.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
krzychu1979 napisał/a:
Zwracać to może nie, ale ja bym napisał do sprzedawcy z żądaniem pokrycia kosztu baterii.
A tak na serio to takie okazje najlepsze są właśnie z korpusami serii MZ.


Trzeba będzie poodwiedzać [korpusy analogowe], bo:
- Drugi obiektyw jest wpięty w MZ50, nie odpinam bo widzę że jest tam klisza i pojęcia nie mam jak to ugryźć. Z analogami miałem do czynienia jak jeszcze byłem małą dziewczynką czyli z 40 lat temu i była to smiena...
Nie wiem po prostu czy mogę odpiąć obiektyw, gdy w aparacie jest klisza :oops: trochę szkoda by ją było prześwietlić.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sid Gotama napisał/a:
czy mogę odpiąć obiektyw, gdy w aparacie jest klisza

Tak, migawka jest zamknięta i zasłania film.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
plwk napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
czy mogę odpiąć obiektyw, gdy w aparacie jest klisza

Tak, migawka jest zamknięta i zasłania film.


Dzięki, to przy okazji jeszcze jedno, dotyczące drugiego filmu.
Drugi film jest w okrągłym pudełeczku, część filmu wystaje z kasetki i szczerze mówiąc pojęcia nie mam czy jest nowy (czysty) czy już naświetlony.
Z czasów smieny coś mi świta że przewinięte (naświetlone) filmy znajdowały się w kasetce całe, to znaczy nic nie wystawało. Dobrze kombinuję, czy to raczej przypadek i film powinienem traktować raczej jak kota Schrödingera?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy wystawały czy nie to zależało jak się zwinęło. Przy zwijaniu ręcznym samemu można było zadecydować. Aparaty ze zwijaniem automatycznym też miały, albo jedną opcję, albo możliwy był wybór, czy końcówka ma zostać wciągnięta do kasetki, czy zostać na wierzchu.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Czyli dowiem się dopiero jak wywołam :-P
Nie ma żadnych mechanicznych śladów, więc jakaś szansa jest.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zobacz, czy wystająca końcówka jest gładka czy pogięta.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
plwk napisał/a:
Zobacz, czy wystająca końcówka jest gładka czy pogięta.


Jest gładka, nie ma najmniejszych śladów mechanicznych.
Po użyciu powinien być chyba ślad zgięcia w drugą stronę (o ile pamiętam), tu nie ma więc jakaś szansa jest.
Ok, nie będę zaśmiecał tematu, bo on nie o tym.
Dzięki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach