M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Powodów moze byc kilka. Np Twój nieskalibrowany pod katem koloru monitor. Ty w domu widzisz co innego i w zakładzie tez co innego widza. I czasami jak jest nakręcone to uwierz potrzeba czasu zeby to odkręcić, a czasami po prostu sie nie da. I dlatego usłyszałeś, ze lepiej przynieść goły plik. Natomiast jesli Ty dokładasz wszelkich starań zeby poprawiać kolory i trzymać sie ich wg pewnych z góry założonych stałych(czyli masz dobrze skalibrowany monitor), a w zakładzie słyszysz nadal, ze wola goły plik to lepiej zmienic zakład. Obstawiam jednak na początek, ze problem bardziej leży po Twojej stronie. Masz skalibrowany monitor? Jesli idziesz do zakładu w którym nie przykłada sie wagi do tego co ma byc na papierze nikt na zada sobie trudu by poprawić to co zepsułeś.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Większość mozna skalibrować. Wiesz, nie trzeba posiadać spektrofotometru na własność, zeby skalibrować monitor. Zrobmy tak, prześlij mi na priv ten plik co pokręciłeś przy nim i zaniosłes do wydruku. Jutro w pracy zerknę na skalibrowanych monitorach i podpowiem Ci co robić.

[ Dodano: 2017-01-17, 21:14 ]
A w miedzyczasie poczytaj
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=8493
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Lab, fotolab etc. Taka potoczna nazwa maszyny/urządzenia/kombajnu do naświetlania i wywoływania odbitek. Nie są drukowane, tylko naświetlane na fotoczułym papierze i wywoływane w odpowiednich kąpielach chemicznych.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Technologia druku już dawno przeskoczyła jakościowo technologię "labową". Jedynym minusem jest trwałość drukowanych odbitek, ale i z tym już w dużej mierze sobie poradzili projektanci.
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
A ja mam pytanie odnośnie panoram. W empiku jest możliwość druku ale proporcje boków są określone i sa inne niz te które ma moje zdjęcie. Gdzie można wydrukować panoramy żeby było dobrze
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jaki rozmiar Cię interesuje?
 
jarekwyd  Dołączył: 01 Wrz 2014
Juz nie pamiętam jakie były propopcje muszę sprawdzić a to dopiero może jutro się uda
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
dexdorma310878 napisał/a:
Jakie laptopy polecacie

Najlepiej żadne. (ale zaraz będą bili.... auu..)
dexdorma310878 napisał/a:
wystawiam na strony internetowe

To może w końcu pokaż te swoje zdjęcia, które wszyscy naprawiamy a nikt ich jeszcze nie widział zamiast toczyć teoretyczną dyskusję o zafarbach i prześwietleniach. Pomyśl pewnie ze 20% z nas ma w domu conamjniej półprofesjonalne monitory, z 50 % ma monitory skalibrowane a z 90% ma wystarczające, bo drukuje zdjęcia i nie ma większych przekłamań. Wystarczy, że komuś będzie się chciało otworzyć plik i może się dowiesz co jest nie tak.
dexdorma310878 napisał/a:
użyłem jeszcze maski wyostrzającej o takich ustawieniach bo czytałem

Sądząc po tym wpisie to mogłeś zepsuć cokolwiek. Dlaczego użyłeś wyostrzenia, bo ktoś tak napisał (i to 2 razy)??? Używaj wyostrzenia bo Ty tak zobaczyłeś a nie dlatego, że ktoś tak napisał i to ktoś, kto nie wie czym robisz zdjęcia, jak je obrabiasz i jaki ma być efekt końcowy.
I zacznij w końcu pokazywać te nieostre, zafarbione i prześwietlone zdjęcia! Będzie nam i Tobie prościej.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
.
Cytat
Zdjęcie, które na monitorze wydaje się ostre jak brzytwa, po wydrukowaniu często nie zachwyca

Często nie znaczy zawsze. Na przyszłość: najpierw spróbuj a potem poprawiaj. To może zależeć np. od ustawień monitora. A przede wszystkim wyostrzaj tak jak widzisz a nie tak jak ktoś napisal.
Po następne, jeżeli nie masz wyczucia, to publikuj zdjęcia, poddawaj je pod dyskusję i za chwilę poziom Twoich prac wzrośnie (zarówno pod względem foto jak i grafiki). Nie bój się krytyki, każdy z nas kiedyś zaczynał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach