wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
Test Sigma 35/1.4 ART vs FA 35/2 vs Sigma 17-50/2.8
Popełnił mi się mały amatorski test obiektywów na ogniskowej 35mm

Uprzedzając pytania:
- test jest amatorski i obarczony błędem, o którym wspomniałem w tekście;
- dobór obiektywów wynikał z tego, że akurat takie wtedy miałem;
- jak ktoś chce na nim swoje plany zakupowe opierać, robi to na własne ryzyko :-P

Test obiektywów 35mm

Zapraszam.[/quote]
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
wojtek_c, podziwiam takich jak Ty, którym się chce :-B Do mnie jedzie Sigma 30/1,4 Art. którą wybrałem jako alternatywę dla wymienionych przez Ciebie 35-tek.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
wojtek_c, popraw sobie tekst w podsumowaniu:
Cytat
a od pewnego czasu Pentax FA 35/1.4 kosztuje 2400zł.

na:
FA 35/2
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ja mam Pentaksa FA35/2 i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie mam porównania do Sigmy ART, ale może to i dobrze, człowiek zdrowszy i mniej nerwów. Podoba mi się bokeh jaki daje FA. Ostrość jest bardzo przyzwoita, a obiektyw malutki i poręczny. Chyba bym go na Sigmę nie zamienił.

Co do samego testu: podziwiam, że Ci się chciało i dziękuję za ciekawą lekturę!
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
tak, bokeh ma genialny jak na taką ogniskową, ostry, nie potrzeba bardziej, do dziś sobie pluję w brodę ze go sprzedałem w czasach jak miał normalną cenę :(
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cóż... cena za jaką nabyłem mój egzemplarz jest kolejnym atutem tego szkła :mrgreen:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
ja kupiłem nowy w sklepie za ok tysiaka, nie pamiętam dokładnie chyba w 2007 r, przebijesz?

[ Dodano: 2017-01-21, 20:56 ]
dodam tylko, żeby nie psuć sobie wizerunku :) że sprzedałem go tylko dlatego bo miał duży bf, a jak ustawiłem w kx na niego to był chyba ff w fa 50/1.4 i zostawiłem 50tkę
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
FraZa napisał/a:
ja kupiłem nowy w sklepie za ok tysiaka, nie pamiętam dokładnie chyba w 2007 r, przebijesz?


Kupiłem używany pod koniec tamtego roku za 650 zł ;-) to chyba przebija ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Fenol napisał/a:
pod koniec tamtego roku za 650 zł
Strach zapytać, jak przekonałeś sprzedawcę, że to dobry biznes. Stał nad własnoręcznie wykopanym dołem w lesie, czy jak? :evilsmile:
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
FA 2/35 jest na stałe wpięte w k-3
Jak ważne to dla mnie szkło?
Czeka je serwis bo zblokowała się przesłona.
@skraj nasz kolega z forum naprawił odginając do pozycji popychacz ale zrobię przegląd....
Jak ważne to dla mnie szkło?
Rozważam przed serwisowaniem zakup drugiego i zdublowania szkła.
FA 35/2 nie jest najlepsze, bo są lepsze szkła pod PK.
Mam jedno z nich i co z tego, skoro podpięte i tak mam zawsze jest FA 35/2 .
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ryszard napisał/a:
Strach zapytać, jak przekonałeś sprzedawcę, że to dobry biznes. Stał nad własnoręcznie wykopanym dołem w lesie, czy jak?


Żaden sprzedający nie ucierpiał przy tej transakcji :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Pewnie cierpiał przed... :-P
Kończmy OT'a ;-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Uwazaj, bo moja "naprawa" to bylo tylko wymacanie o co chodzi i ruszenie popychacza tylko tyle zeby za tym wsadzeniem obiektywu nie klinowal sie.
Niestety musi isc do serwisu :/

pz
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Enzo gdzie kupowałeś? :)
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
skaarj,
W poniedziałek FA 35/2 leci do Grzechotnika. Rownież Tamron Ad 105/2,5, z leniwą przesłoną oraz dawca części, czyli ta 50-tka z NRD o której rozmawialiśmy.
Czy ta, którą udało mi się rozebrać ale złożyć już nie.
wojtek_c, dzięki za teścik.
Miałem pożyczoną SA 35/1,4. To jest lepsze szkło od FA 35/2 ale niewiele lepsze .
Kupiłbym Sigmę gdyby oferowała zauważalną różnicę na obrazku.
Cicha praca Sigmy, F 1,4 vs waga i wielkość FA 35.
Jak pisałem wcześniej 35mm to moja podstawowa ogniskowa i tu cena, wielkość szkła ma dla mnie drugorzędne znaczenie.
W tym starciu pozostałem przy FA z uwagi na rozmiar, wagę i poręczność.
Jest jeszcze coś.
FA 35 wydawał mi się szybszy i lepiej trafiał w punkt.
To nie był jakiś poważny test AF a trzy dni to było za mało dla mnie aby ocenić to w praktyce.
Być może, to moje tylko subiektywne odczucie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
x4rd, w sklepie Fotoaparaciki. Mieli dwie sztuki na stanie więc może jeszcze jedna się ostała. Postaram się coś napisać o tej wersji 30-ki jak tylko ją przetestuję w reportażowym boju. Na tą chwilę - jestem zadowolony - kawał dobrej optyki plus cisza która dla mnie jest bezcenna (próby teatralne fotografuję). Co do Sigm 35 i 18-35 - patrząc na rynek wtórny mam wrażenie, że zachwyty nad tymi szkłami w testach nie idą w parze z wygodą ich użytkowania.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Enzo napisał/a:
Co do Sigm 35 i 18-35 - patrząc na rynek wtórny mam wrażenie, że zachwyty nad tymi szkłami w testach nie idą w parze z wygodą ich użytkowania.


Wypowiem się tylko co do 18-35, gdyż takową posiadam - to szkło potrzebuje czasu i prób aby ustawić ostrość w dobrym miejscu. Nie zawsze się niestety udaje, pomimo tego, że trafia w punkt - jest to szalenie dla mnie irytujące ale alternatywy dla światła i jakości obrazka na każdej z ogniskowych nie ma.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
x4rd napisał/a:

Wypowiem się tylko co do 18-35, gdyż takową posiadam - to szkło potrzebuje czasu i prób aby ustawić ostrość w dobrym miejscu. Nie zawsze się niestety udaje, pomimo tego, że trafia w punkt - jest to szalenie dla mnie irytujące ale alternatywy dla światła i jakości obrazka na każdej z ogniskowych nie ma.

Ze wszystkim co napisałeś się zgadzam.
To chyba najlepsze szkło jakie miałem i o ile zostawię sobie jakiś korpus APSC to kupię ją ponownie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach