bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Kilka tygodni w piwnicy zmienia człowieka.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ja chyba mam w końcu sprawny korpus - MV, wydaje się prawidłowo mierzyć światło. Wcześniejszy ME Super ma problem z wyzwalaniem migawki.
Do tygodnia chyba uda mi się kliszę zamówić, ale wołanie oddałbym labowi - dopuszczacie takie rozwiązanie?
Bo cały czas kusi mnie JA (poprzednio MZ wyzionął zębatkę).
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
Do tygodnia chyba uda mi się kliszę zamówić, ale wołanie oddałbym labowi - dopuszczacie takie rozwiązanie?


Oczywiście :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
dybon napisał/a:
wołanie oddałbym labowi - dopuszczacie takie rozwiązanie?
Ja mam takie założenie na cały cykl.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Wyprowadziłem MV na spacer, i kilka razy światłomierz "się zaciął" . Baterie nówki.
Mimo zmiany przesłony cały czas "w jednej pozycji". Oczywiście próbowałem również zmieniać scenę. Jakieś sugestie?
Zostało mi jakieś 10 pstryków, zobaczę jak wywołam.
Ale za to ME Super zaczął wyzwalać migawkę za każdym razem (testuję go na sucho od wczoraj).
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ludzie, co Wy za graty bierzecie do fotografowania?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
dybon, korpusiki dawno nie "czuły" kliszy w sobie, więc muszą się "rozbiegać". :-D
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
W razie czego mam jeszcze fed 3, po czyszczeniu, czasy trzyma.

 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Ładne zdjęcie z tego FED'a .
Mi też przyszło do głowy, coby Zorkę 4 wyprowadzić na spacer.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
jorge.martinez napisał/a:
Ludzie, co Wy za graty bierzecie do fotografowania?


Czym popadnie, im gorszy sprzęt tym bardziej się trzeba skupić na obrazie, przynajmniej ja tak mam. Leica mnie bardzo rozleniwiła - ten aparat to mit po trochę ;-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Bo tak jest. :-D
Tyle, że albo trzeba targać drugie pudełko- światłomierz, albo polegać na selenowym. Ech... zróbmy kiedyś jakiś krótki "oldtimer cup" z dozwolonym użyciem jedynie tabel, dowolnymi aparatami bez światłomierzy.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
JacekK napisał/a:
Tyle, że albo trzeba targać drugie pudełko- światłomierz, albo polegać na selenowym. Ech... zróbmy kiedyś jakiś krótki "oldtimer cup" z dozwolonym użyciem jedynie tabel, dowolnymi aparatami bez światłomierzy.

Tak, tak. I aparaty bez dalmierza oczywiście. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No pewnie, przecież na obiektywie jest skala odległości.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
JacekK, powalos, jestem za :-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Smiena 8M miała bardzo fajny światłomierz, zazwyczaj trafiał :mrgreen:
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Tak jest, na znaczki. Na niezwykle znanym forum aukcyjnym kosztuje mniej niż film.
Już mam coś takiego, może być?

Produkcja 1961-63. Sprawdziłem numer od do serii. Teściu kupił ją w 1963. Czyli ma podobny wiek co ja. Już oldtimer. :cry: Gdzieś się plątała kanciata 8.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
JacekK napisał/a:
zróbmy kiedyś jakiś krótki "oldtimer cup" z dozwolonym użyciem jedynie tabel, dowolnymi aparatami bez światłomierzy

Czemu nie, też bym wziął w czymś takim udział. :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jak zwykle, zapisy przed listą :-P
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
"Smiena cup" , a może " Oldtimer demoludy cup" to by można było uruchomić Alfy, Feniksy, Werry, Altixy, Certa, Zarie, Vegi, Wilije etc, etc, etc. Trzeba przedyskutować zabawę. A może ktoś ma jeszcze Foto65, Orwo NP, Fotopan F. ;-) Są jeszcze niewiele różniące się od dawnych różne Fomapany. No i tematy jakieś "demoludowe" typu "Rzucili kiełbasę i papier toaletowy w galerii" :mrgreen:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
JacekK napisał/a:
to by można było uruchomić Alfy, Feniksy, Werry, Altixy, Certa, Zarie, Vegi, Wilije etc, etc, etc.

Altix z Trioplanem 50/2,9 produkował super zajefane fotki. Dzisiaj ten obiektyw uchodzi za kultowy i osiąga kosmiczne ceny na portalach. I pomyśleć, że to był mój pierwszy poważniejszy aparat, podarowany mi przez ojca. Nabył go w ramach reparacji powojennych, gdy takie jeszcze były. Później przeszedł w moje ręce i mam go do dzisiaj. Niedawno espresso pokazywał tu fotki zrobione tym obiektywem. Chodziło o ten słynny "bąbelkowy" bokeh. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach