Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
przemi napisał/a:
DELL Ultrasharp 2209WAF 22, się to nada?

Nie jest zły. Używam podobnego LG (W2220P) i po skalibrowaniu jest całkiem w porządku.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja też mam jakiegoś della na ipsie w pracy i nie narzekam na odwzorowanie kolorów i kąty (mamy kilka różnych modeli)
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
espresso napisał/a:
Galus81 napisał/a:
espresso, ale w tej cenie z 27 jest juz fajny NEC EA275WMi :roll:


Ma kalibrację sprzętową, bo nie doczytałem?


trzeba dokupic SpectraView II


Ja kiedys w promocji dorwalem Benq M2400HD - coz dziala do dzis (7lat chyba)
 
ps1984  Dołączył: 19 Sie 2014
Cześć,

nie będę zakładał nowego tematu, więc piszę tu:

chciałem kupić monitor do amatorskiej obróbki zdjęć, bo na moim BenQ 19" za 400 zł już nic nie widać. Chciałem 24" i lepiej by był 16:10.

Rozważam:

EIZO EV2450, sRGB, niestety 16:9,

EIZO EV2436W, sRGB, 16:10, brak HDMI (dlaczego??),

Nec MultiSync EA244 WMi, sRGB, 16:10,

Droższe:

Eizo CS240, Adobe RGB, 16:10

Eizo CS230, Adobe RGB, 16:9 (tańszy od Cs240 ale 16:9),

Eizo CS to już droższa seria i zastanawiam się czy potrzebne mi są Adobe RGB, tabele LUT, kalibracja sprzętowa, etc. Czy taki Nec EA244 nie wystarczy?

Pozdrawiam
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Brak HDMI jak jest DisplayPort nic nie znaczy. Z praktyki IMHO wtyczki DP sa lepsze.
Sadze, ze lepiej zrobisz kupujac tanszy monitor plus kalibrator.
Uzywam Iiyame E2607ws od juz nie pamietam kiedy, starszego spydera do pary z dispCalem i jak do tej pory efekty na papierze pokrywaly sie z tym co widac na monitorze :)

pz
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Witajcie !
Proszę o radę na jaki model Eizo zmienić mój wysłużony FlexScan L768.
Zależy mi na cenie do 1300 zł, możliwości dobrego skalibrowania do pracy na Lightroomie oraz proporcji 16*9 i ok 22-23 calach.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Monitor do zdjęć
Witam!
Chciałbym kupić Monitor w tym albo przyszłym tygodniu. Wstępnie zdecydowałem się na ten Monitor BENQ SW2700PT. Odpowiada mi cena z kalibratorem i kapturem to niecałe 3700pln i ma pokrycie Adobe rgb w 99% -lepiej żeby je miał niż nie.:) zastanawiam się czy rozdzielczość nie będzie za mała jak na 27 cali i czy jest jakaś alternatywa w tej cenie, biorąc pod uwagę kalibrator ( pal sześć z kapturem można go za 250pln kupić. )

Za wszystkie opinie z góry dziękuje najchętniej poczytałbym je od osób które posiadają taki właśnie monitor.
Pozdrawiam
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jak amatorsko to brałbym tego najtańszego Della a nadwyżkę przeznaczył na legalnego Photoshopa/lightrooma.

Co do rozdzielczości to ciężko powiedziec. 24" to taka graniczna wielkość i są osoby które wolą FHD są też tacy co preferują UHD przy tym rozmiarze.
Co kto woli.
 

leesq  Dołączył: 29 Lis 2014
mam podobną sytuację (tzn. zakup) i zastanawiam się nad NEC MultiSync EA234WMi-BK lub NEC MultiSync EA244WMi-BK

http://www.graficzne.pl/i...ii-skalibrowany
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dexdorma310878 napisał/a:
opiszon napisał/a:
Jak amatorsko to brałbym tego najtańszego Della a nadwyżkę przeznaczył na legalnego Photoshopa/lightrooma.

Co do rozdzielczości to ciężko powiedziec. 24" to taka graniczna wielkość i są osoby które wolą FHD są też tacy co preferują UHD przy tym rozmiarze.
Co kto woli.


Dzięki za odpowiedź, to nie ulega wątpliwości ale ten ale ten najtańszy dell to kosztuje 1000 zł model 24 12m, ma gorsze parametry od 24 13 A poza tym ten model 2413 ma HDMI i to też chyba jest istotną rzeczą w jaki sposób zostanie podłączony monitor do komputera Czy ktoś z was ma ten model 2413.


Po co HDMI - to jest złącze do multimediów.
Ten 2412 ma złącze DisplayPort które jest używane w sprzęcie komputerowym. Jeżeli będziesz potrzebował podłączyć sprzęt który ma wyjście HDMI to wystarczy zwykła przejściówka- te dwa gniazda są że sobą zgodne. Przejściówki są bezstratne.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Marooned napisał/a:
Zaglądałeś?
właśnie nie mogłem tego namierzyć. Dzięki podpytam w tamtym wątku.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Wpisałem "monitor" w szukarkę i zaznaczyłem "Przeszukaj tylko tytuł wiadomości" :-)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
DisplayPort jest nastepca HDMI - pozwala na uzyskanie wiekszej rozdzielczosci.
Jesli tylko mozesz bierz monitory z DP, najnowsze mozna laczyc w lancuszek i pracowac na kilku.

pz
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dexdorma310878 napisał/a:
Cytat
Po co HDMI - to jest złącze do multimediów.

Własnie to mi powiedziano ze lepiej jak bezpośrednio miedzy komputerem a monitorem bedzie hdmi,
Nie będzie cieło
rozumiem że to jakiś sprzedawca ze sklepu z czajnikami...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
dexdorma310878 napisał/a:
4. Dell 2412M
Posiadam dwa takowe, sporo się o nich napisałem na forum:
http://pentax.org.pl/search.php -> U2412M i zaznacz "Pokaż wyniki jako: Posty"
W skrócie: generalnie niby ok, ale na żadnym nie udało mi się ustawić białej bieli (a korzystałem z kalibratora X-Rite i1Display PRO dzięki uprzejmości Jimmy'ego), jeden ma szarawą biel, drugi żółtawą. Nie udało się nawet ustawić by miały identyczną.

Dell się przyznał gdzieś na swoim forum (onegdaj dużo szperałem), że nowe modele mają właśnie żółty zafarb.

You have been warned.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Podobno nowe monitory wykrywają pirackie oprogramowanie.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Enzo napisał/a:
Podobno nowe monitory wykrywają pirackie oprogramowanie.

A półlegalne?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
szybkiparowoz napisał/a:
A półlegalne?

Półlegalne wykrywają tylko w soboty.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Uff. Na szczęście Niemcy nie pracują w soboty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach