mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
dark64 napisał/a:
Czy w Polsce gdzieś można dostać matówki mf-60? jakie inne body takie posiadają?

Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu sprowadzałem dla siebie matówki ML-60. Zakup dwu sztuk w Japonii wraz z kosztem przesyłki lotniczej okazał się tańszy niż kupno jednej sztuki w sklepie w Polsce bez ew. kosztu dostawy.
 
dark64  Dołączył: 16 Gru 2016
okazało się że serwis robi to prawie w kosztach japonii ;) Wolę więc iść do serwisu :) Dziękuję
 
kuti  Dołączył: 21 Maj 2010
Na naszym krajowym serwisie aukcyjnych jest oferta na: "MATÓWKA Z KLINEM DO LUSTRZANEK APS-C", piszą, że towar jest zamawiany z spoza granic Unii europejskiej.
Wysłałem zapytanie o dostępność do Pentax K3. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym sprzedającym. Matówka kosztuje 199zł i jest z KLINEM 45 I MIKRORASTREM.
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
kuti napisał/a:
Na naszym krajowym serwisie aukcyjnych jest oferta na: "MATÓWKA Z KLINEM DO LUSTRZANEK APS-C", piszą, że towar jest zamawiany z spoza granic Unii europejskiej.

kuti napisał/a:
Matówka kosztuje 199zł

Z kolei na znanym światowym serwisie po wpisaniu "focusing screen pentax" można znaleźć matówki 45° w cenie 19,90$. :-) Z darmową wysyłką z Shenzhen (Chiny); czas oczekiwania 14-40 dni. Z pewnym prawdopodobieństwem można przyjąć, że sprzedawca z allegro - jeśli od niego kupimy, zamawia z tego samego lub podobnego źródła i do wysyłki podaje nasz adres. Czy taka usługa jest warta ponad 120 PLN (przy koszcie samej matówki ok. 80 PLN), to już każdy musi sam ocenić :mrgreen:
Kolejne pytanie, to jaka jest jakość chińskiej matówki - może już ktoś z forum kupował?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
martinis napisał/a:
jaka jest jakość chińskiej matówki - może już ktoś z forum kupował

Na wcześniejszych stronach tego wątku było to chyba oceniane.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
przy czyszczeniu zniszczyłem chińczyka z klinem.
Oryginał leżał w pudle z "kondomami" na palce dołączonymi do chińczyka. No i sie przykleiły do niej. A z 12 lat nikt do tego pudła nie zaglądał. I jak teraz reszty lateksu z niej usunąć żeby nie zniszczyć matówki ?

No nic, i tak klin potrzebny więc zamówiłęm w focusing do k10D Ec-L z gridem (od razu zeszła ze stanu i już nie jest dostępna). Teraz tylko czekanie na przesyłkę,

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach