Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jak czytam ten wątek to mam wrażenie, że sami nie wiecie, po co ten korpus. Nikt na nikt na niego nie czekał, nie ma wyraźnych nowości/rozwiązań. Bez entuzjazmu tak jakoś.
Nowe szkiełko by się przydało...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mertz, wszyscy są pod wrażeniem zakończenia oczekiwania na pełną klatkę. Ten szok kulturowy jeszcze trochę potrwa, więc wszystko nowe będzie zaskoczeniem :-P
Masz rację, niespodziewany jest model niższy niż K-3II i wyższy niż K-70. Naturalnym po K-1 byłoby pokazanie następcy K-3II-flagowego APS-C. Albo bezlustra. A tu niespodzianka. Fajna, inna, no ale właśnie nie wszyscy potraktują ją jako zastępcę K-1, na którego a) nie mają kasy, b)jest dla nich za duży, c) nie potrzebują FF, bo mają apsową szklarnię.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Mertz napisał/a:
Jak czytam ten wątek to mam wrażenie, że sami nie wiecie, po co ten korpus. Nikt na nikt na niego nie czekał, nie ma wyraźnych nowości/rozwiązań. Bez entuzjazmu tak jakoś.
Nowe szkiełko by się przydało...


Wyraźny to on jest, w moim mniemaniu pozytywnie wyraźny. Stylistyka to całkiem nowe spojrzenie na lustrzankę, nieco wiekszy od bezlusterkowców, technicznie się wyróżnia, cena.... nieco wysoka..... cóż. To co mi zawsze imponowało w JSS, to wlaśnie to odmienne podejście do tematu.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Mertz, poczekajmy aż zawita na sklepowe półki - zaraz pojawią się wątki w rodzaju "Czy warto upgrade'ować się z K-70 na KP?" ;-)
tref napisał/a:
A tu niespodzianka. Fajna, inna, no ale właśnie
No właśnie co? Dla mnie to bardzo ciekawa premiera, natomiast niektórzy powątpiewają z tego tylko względu, że nie potrafią sobie poukładać literek od czasu K-m i pytają, gdzie tu sens i systemowa kontynuacja... W Canona zapatrzeni, czy jak?

[ Dodano: 2017-01-27, 07:45 ]
Mnie się Pentax KP wpisuje w takie "marketingowe story", że obecnie modele cyferkowe to te normalne (K500, K50, K70, K5, K3...),a literkowe - bajeranckie i poszukujące nowej niszy (K-S1, K-S2 i teraz KP).
automaciek napisał/a:
To co mi zawsze imponowało w JSS, to wlaśnie to odmienne podejście do tematu.
I w tym cała rzecz. Ja też ich za to lubię :-D
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Oj tam oj tam, cyferki się kończą ;-)
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Z tego co widzę to Pentax ostro atakuje rynek. W końcu doczekaliśmy się FF gdzie w dobie C i N wydawało się że się nie przebije a stało się inaczej trzeba było się w kolejki ustawiać. Pojawił się mocny K-70 a teraz KP trudno mi go nazwać ale ze względu na parametry i wygląd znajdzie na pewno interesowanie. Najbardziej zastanawia mnie jaki będzie następca K-3II i jak cenowo będzie wyglądał przy tak wysokiej cenie KP. I ile nam jeszcze będzie trzeba czekać i jak w tym czasie będą wyglądały kursy walut.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Następca K-3II bedzie wyje........ Zdominuje rynek, a obiekywy KAF podrożeją dwukrotnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
I wtedy dopiero sobie porządnie po-na-rze-ka-my!!! :evilsmile:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
No to już wiem czemu ta lampa taka mała... GN=6 :shock:
Oddałbym 3/4 tej absurdalnej czułości matrycy, za lampę o standardowej mocy... gdybym musiał to kupować.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Interia napisał/a:
które mają sprostać oczekiwaniom bardziej wymagających fotografów - m.in. czułość sięgającą ISO 819200.
Widać nie jesteście wymagający i tyle.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Kuba Nowak napisał/a:
No to już wiem czemu ta lampa taka mała... GN=6 :shock:
Oddałbym 3/4 tej absurdalnej czułości matrycy, za lampę o standardowej mocy... gdybym musiał to kupować.


Pojedynek na piksele się prawie skończył, to trzeba teraz walczyć na ISO. Jakaś przewaga marketingowa być musi.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż, jak dla mnie, lampy wbudowanej mogłoby nie być. Z K-5II ostatni raz użyłem jej... Yyyy... w ogóle jej nie użyłem. Podobnie jak w kilku poprzednich modelach. Każdy ma inne potrzeby.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Tak czytam, że KP jest mniejszy, a po wymiarach praktycznie to samo co K3II...
No a artykułów na temat nowego body to się pojawiło w sieci sporo. I komentarzy :mrgreen: .
 
MaAstro  Dołączył: 07 Kwi 2016
Kuba Nowak napisał/a:
No to już wiem czemu ta lampa taka mała... GN=6 :shock:
Oddałbym 3/4 tej absurdalnej czułości matrycy, za lampę o standardowej mocy... gdybym musiał to kupować.


A mi się wydaje, że to całkiem niezłe rozwiązanie. Pozwala na lekie doświetlenie sceny i wywołanie innej lamy (lamp) z wudowana fotocelą. Przy tej mocy lampy plus jakiś dyfuzor to może być prawie zastępstwo wyzwalania radiowego ;-) - czytaj mniej bebechów do zabrania - czytaj konsekwentnie Pentax celuje w rynek ambitnego fotografa-podróżnika.

W mojej opini istnieja tylko dwa zastosowania lampy wbudowanej - zdjęcia o charakterze czysto dokumentalnym u cioci na imieniach lub wywoływanie lamp zewnętrznych, co pozwala pozwala na zdecydowanie fajniejsze manipulowanie światłem. Lampa o GN=6 plus czuła matrca wystarczą na zdjęcia rodzinne, a niskie GN zostawia duże pole do popisu dla lamp zewnętrznych. We wszystkich poprzednich znanych mi modelach Pentaxa, wadą wbudowanej lampy był brak możliwości znaczącego obniżenia mocy lampy w inny sposób niż zasłanianie.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
http://camerasize.com/com...19,610,706,ha,f

http://camerasize.com/com...19,610,706,ha,t

KP - matryca ciekawi, wygląd podoba, cena odstrasza, k-30 starzeje.......
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Ja mam nadzieje że P nie strzeli takiej ceny za następce K-3II tak jak zrobił N z d500.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
K3II 899$
KP 1099$
Czyli pewnie około 4800PLN !!!!!!
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
unbreakable napisał/a:
Ja mam nadzieje że P nie strzeli takiej ceny za następce K-3II tak jak zrobił N z d500.
Stawiam na 6490zł za następcę K-3II. Czasy względnie tanich aparatów już minęły - rynek foto skurczył się niesamowicie, a jakoś trzeba zarabiać...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
tref napisał/a:
Na stronie głównej nowych technologii Interii znalazł się artykuł o KP.

Czułość jednak przyciąga


Chyba kupili ich tym, że zawsze w komentarzach są kłótnie a to generuje wejścia :-P
 

m@cias  Dołączył: 29 Paź 2007
taki news:

"the just announced Pentax KP camera is not the replacement for the K-3 II model. A new high-end DSLR from Pentax will be announced later this year to replace the K-3 II. According to the French website Les Numérique, the K-3II replacement will be announced in 6 months"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach