MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
AIR SHOW 2017 jednak w Radomiu ( 26-27 sierpnia)
Wreszcie sprawa została rozstrzygnięta : z opóżnieniem kilku miesięcy :!: Prezydent Radomia podpisał porozumienie z przedstawicielami MON-u oraz Air Portu Radom, o organizacji pokazów Air Show w dotychczasowej formule w dniach 26-27 sierpnia b.r. Czasu jest mało ( w poprzednich latach takie porozumienia podpisywano we wrześniu/pażdzierniku roku poprzedzającego pokazy), ale na korzyść przemawia fakt, że w tych dniach w Europie nie ma podobnych imprez o dużej randze (wg informacji zasłyszanych w TV DAMI). Zatem miłośnicy lotnictwa będą mogli uczestniczyć w tej dużej imprezie, ku swemu zadowoleniu ( oby nie rozczarowaniu).
Jeszcze 3-4 tygodnie temu regionalna prasa donosiła, że pokazy prawdopodobnie nie odbędą się w Radomiu, bo MON nie jest zainteresowany (jakby ktoś miał wątpliwości, to wczorajszy wypadek koło Torunia ilustruje, czym jest zainteresowany szef MON-u). Na szczęście dzięki determinacji władz Radomia udało się osiągnąć korzystne porozumienie. Zatem - do zobaczenia. ;-)
 
giddings  Dołączył: 05 Mar 2016
Brzmi optymistycznie no zobaczymy. SIAF takie same terminy.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
MarWoj napisał/a:
... porozumienie z przedstawicielami MON ...
... czym jest zainteresowany szef MON-u)

Jesteś pewien, że będzie to Air Show a nie Water Show? ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
dickkett, jeśli w przenośni, to nie mam pewności. Może zostaną pokazane te polsko-ukraińskie śmigłowce bojowe, co je mamy budować :evilsmile: albo jakiś latający lotniskowiec z Radomia ORP "Chytra Baba". :mrgreen:
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Jakie szansę że będzie ktoś Red Arrows albo Frecce Tri Colori albo jakieś inne znane formacje?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
RPM napisał/a:
Jakie szansę że będzie ktoś Red Arrows albo Frecce Tri Colori


RPM, odpowiednia suma do przelewu na ich konta. :-P Jeśli wierzyć w ten przekaz zasłyszany, to możliwości są spore z racji braku dużych imprez w tym czasie. Na razie trzeba czekać na podpisanie odpowiednich umów z uczestnikami. To dopiero jest gwarancja obecności wg mojego mniemania.

[ Dodano: 2017-06-02, 14:50 ]
I po ptokach - Air Show do piachu ! :evil: :
http://www.msn.com/pl-pl/...ocid=spartandhp
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Pierwszy wpis się nie udał, a że nie mogę już edytować to spójrzcie na wiadomośc wyżej. Air Show do piachu. Ręce opadają, gdy się czyta o powodach uwalenia tej międzynarodowej imprezy. Kogo my sobie wybraliśmy ?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
MarWoj napisał/a:
Kogo my sobie wybraliśmy ?

Tylko nie "śmy", mnie w to nie mieszaj :-P
Poza tym, czy ktoś ma jeszcze co do tego złudzenia? :evil:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Skrócony program "okaleczonych" pokazów w Radomiu :
http://www.echodnia.eu/ra...zialo,12353763/

Do tego reglamentowana ilość bezpłatnych wejściówek, by ktokolwiek przyszedł. :evil: Szkoda strzępić języka na komemtarz.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ma ktoś już wejściówki ?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Były wydawane/rezerwowane do 15,08, ale ponoć skończyły się przed tym terminem. Teraz jakieś "konie" sprzedają je to tu, to tam.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Kto zapisał się w fanpage na ebilet mógł jeszcze dostać 2 bilety , w sobotę lub niedzielę.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
marfalc napisał/a:
Ma ktoś już wejściówki ?
Ja jadę bez wejściówek. :evilsmile:
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Wersja alternatywna - 51°23'03.4"N 21°11'36.4"E i okolice...
 

Suzumebachi  Dołączył: 09 Lis 2010
Jeśli ktoś mieszka w Radomiu i potrzebuje dodatkowych kart wstępu, od jutra w dwóch punktach informacji turystycznej będą rozdawane za darmo. Więcej informacji tutaj: http://www.radom.pl/page/...ci.html?id=9659
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Suzumebachi napisał/a:
od jutra w dwóch punktach informacji turystycznej będą rozdawane za darmo.


Punkt jest czynny od godz. 9:00. O 9:20 było po karnetach. :evilsmile: Ponoć kolejki formowały się już od godz. siódmej. ;-)
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Oddam 2 na sobotę. Kto pierwszy ten lepszy.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Pokazy zbliżają się do końca. Organizacja na dobrym poziomie, ale atrakcyjność... :-/ Na płycie lotniska -wg mnie-dzieją się ciekawsze rzeczy, niż na niebie. Jest prezentowany sprzęt wojskowy - od broni osobistej (można obmacać praktycznie każde "żelastwo" strzelające ) po leopardy i kraby. Ponadto radary, spadochrony, sprzęt łącznościowy. Jest też stoisko "Łucznika", a na nim produkty historyczne , MSBS, P 99 oraz najnowsza konstrukcja PT 15.
Żeby pokazy były "międzynarodowe" to ściągnięto Rumunów z Migiem 21, Estończyków na L 39 Albatros, Ukraińców z SU 27 i "przelotnie" Amerykanów z B 52 i B 1. Acha - jeszcze Red Bull z B 25. I to wszystko.
Jeśli ktoś był pierwszy raz, to pewnie go to zadowoliło. Mnie nie. Poprzednie edycje były dużo atrakcyjniejsze. Raczej nie zapłaciłbym za bilet wstępu. Tylko bezpłatne karnety przyciągnęły nieco widzów, ale odnoszę wrażenie, że frekwencja była mniejsza niż 2 lata temu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Serdeczne podziękowania dla Zdano za wszystko co było piękne w miniony weekend.
A innym dziękuję za super towarzystwo, dla którego pojawiłem się na AirShow. Było warto, bo spędzanie z Wami czasu to super sprawa.
Ale zdjęcia z ogródka też jakieś zrobiłem, choć nie wiem po co.







[ Dodano: 2017-08-27, 22:18 ]
MarWoj napisał/a:
Żeby pokazy były "międzynarodowe" to ściągnięto Rumunów z Migiem 21, Estończyków na L 39 Albatros, Ukraińców z SU 27 i "przelotnie" Amerykanów z B 52 i B 1. Acha - jeszcze Red Bull z B 25.
Czego oczekiwałeś? Jakichś nowości? Su27 był zarąbisty, ołówek 21 też fajnie latał, zwłaszcza w niedzielę. Nawet nudnawe pszczółki okazały się niezłe. Szkoda, że polskie F16 nie dały rady w drugim dniu pokazów.

Organizacja była zła, zmiany w programie, który nie był dokładny... oóźnienia. Ale lotnicy dali radę, na ile im pozwolono. Już się chyba skończyły pokazy na granicy ryzyka blisko publiki z adrenaliną wychodzącą uszami. Znak czasu=bezpieczeństwo widzów...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
tref napisał/a:
z adrenaliną wychodzącą uszami.


O tu tak jest - https://www.google.pl/maps/place/50%C2%B014'54.8%22N+15%C2%B050'44.0%22E/@50.2484396,15.8455351,177m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d50.248554!4d15.845561 - Hradec Kralowe, gdy Czech na Gripenie robi świecę z dopalaczem to czuć całym ciałem...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach