Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A uruchamiacie IrfanView i XnView pod Linuksem przez Wine? ;-)
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
InfranView wymaga wine, a ja nie przepadam za "łajnem" ;)
XnView testowałem, ale jakoś mi nie przypadł do gustu (no i chyba też korzystał z wine). Za dużo na wierzchu, jak na program, który ma mi tylko wyświetlić zdjęcie.

Marzy mi się wsparcie dla DNG w Viewnior.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tmp napisał/a:
InfranView wymaga wine, a ja nie przepadam za "łajnem" ;)
Jak jeszcze korzystałem z system OS X, to używałem Wine żeby korzystać z aplikacji, których mi brakowało. Prym wiódł IrfanView. W którymś momencie stwierdziłem, że to nie ma sensu i pożegnałem się z systemem od Apple. Ale Wine szanuję cały czas :-)
 
tmp  Dołączył: 12 Wrz 2015
Kytutr napisał/a:
Ale Wine szanuję cały czas

Też szanuję. Program oraz jego developerów. Czasem nawet sobie IL-2 Sturmovik odpalę dzięki niemu ;)
Ale to nie zmienia faktu, że dla mnie wine to zło konieczne.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
Ja korzystam z digiKam, ma bardzo fajną przeglądarkę plików (z filtrowaniem, można np. odfiltrować rawy i przeglądać tylko wynikowe jpgi) i edytor zdjęć. Wspiera bez problemu pefy i dng. Jedyny minus - jest tylko pod KDE.
 

pe72  Dołączył: 12 Paź 2010
Ja używam geeqie. Ma wszystko czego można oczekiwać od przeglądarki i jest szybka.
Próbowałem XnView (w wersji na linuksa) ale według mnie jeśli chodzi o pokazywanie rawów to do geeqie mu daleko.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Właśnie próbuję ściągnąć Lightrooma CC i zainstalować go na Mincie (jest nowa wersja Wine). Adobe jednak nie udostępnia takiej możliwości użytkownikom pingwina i trzeba albo wspomóc się Windowsem albo piracką wersją, pomimo oczywiście posiadania wykupionej licencji. Tam chyba byli nasi...
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Enzo, a co konkretnie nie funguje z Wine i Adobe?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kytutr, jeszcze nie wiem bo... nie mogę pobrać pliku instalacyjnego Lightrooma. Pod Linuksem po prostu nic się nie dzieje a pod Windowsem pobieranie przejmuje Adobe Creative Cloud. Będę musiał spróbować jak z Photoshopem CC - poszukać pirackiej wersji z plikiem instalacyjnym i zainstalować ją używając wykupionej licencji.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Enzo, jutro sprawdzę czy jednak się da.

[ Dodano: 2017-01-30, 15:34 ]
Instalkę Lightrooma (do wersji 5.7.1) można ściągnąć bezpośrednio stąd: http://supportdownloads.a...latform=Windows

Poczytałem trochę jak zainstalować Lr przez Wine: https://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=35192#c38

Ale na razie zatrzymałem się na tym:

wine: Call from 0x7bc50419 to unimplemented function KERNEL32.dll.CreateThreadpool, aborting

wine: Unimplemented function KERNEL32.dll.CreateThreadpool called at address 0x7bc50419 (thread 0009), starting debugger...
Unhandled exception: unimplemented function KERNEL32.dll.CreateThreadpool called in 32-bit quote (0x7bc50419).


Ale jak to mówią: "wieś walczy, nie skamle", więc będę się z tym kopał dalej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach