plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Właśnie ją przed chwilą odnalazłem :-B
Blesso napisał/a:
Kosztuje 120$ i niestety jej zakup(aliexpress/ebay) będzie zapewne wiązał się z naliczeniem cła i VATu przez służby celne.

Tylko i aż VATu - tu granicą jest 45 EURO, dla cła ta granica to 150 EURO.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Blesso napisał/a:
przy korzystaniu z DA 60-250 i wyborze ogniskowej obiektywu powyżej 80mm lampa nie przejeżdża swoim zoomem powyżej tej wartości ( np do 105mm)

Zdaje się, że korpusy Pentaxa nie przekazują takiej informacji, była o tym mowa przy okazji jakiejś lampy Metza z dłuższym zoomem.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Blesso napisał/a:

Kosztuje 120$ i niestety jej zakup(aliexpress/ebay) będzie zapewne wiązał się z naliczeniem cła i VATu przez służby celne.
raczej nie trafi, chociaż z WER Zabrze bywa różnie :)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Blesso napisał/a:
Pewnie za miesiąc/dwa pojawi się w polskiej dystrybucji

Na a...o już jest. Cena razy dwa ;-)
 

jarekzx  Dołączył: 12 Lis 2014
Blesso, dzięki za rozwianie moich wątpliwości.
Punk Zadyma świetnie pokazana.
Skoro ta lampa nie dogada się z moimi czwórkami, nie widzę sensu jej posiadania.
Niestety dalej nie będę wiedział co to ten P-TTL :oops:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Oj! Cena faktycznie znaczna.
Podobnie jak 1099$ za Pentaxa KP. ;) Zapewne po czasie zobaczymy ją w bardziej "przyziemnych rejonach"?
Jestem ciekaw kto jest dystrybutorem produktów Yong Nuo w Polsce?
Kiedyś wydawało mi się, że Mitoya (ale to pewnie za mała firma/sklep). Polską domeną dysponuje Foxfoto. Fripers też sprzedaje te produkty.
Jak do tej pory nigdzie w "oficjalnej" dystrybucji tej lampy nie widać.
Może oferta Fotoszop to "półprywatny" import ?
Najniższa oferta z ebay.com to 316zl i to z "darmowym" dyfuzorem.

Dyfuzor z serii lamp YN560 nie pasuje do YN585EX.

Jarekzx - YongNuo dogada się z Twoimi czwórkami jeśli przełączysz je w tryb fotoceli S1/S2 ( oczywiście bez możliwości zdalnej zmiany parametrów dla lamp podrzędnych)
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Blesso napisał/a:
Może oferta Fotoszop to "półprywatny" import ?

Też tak pomyślałem ale zastanawiający jest ten zapis: "Każdy ze sprzedawanych przez nas produktów ma polską gwarancję dystrybutora!"
No chyba, że to standardowa formułka sklepu.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
YongNuo dogada się z Twoimi czwórkami jeśli przełączysz je w tryb fotoceli S1/S2


A czy przypadkiem czwórki nie zareagują wtedy na przedbłysk p-TTLu?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Oczywiście, że zareagują.
Dlatego w YN560 masz możliwość ustawienia trybu S1 lub S2.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mają ustawienia na drugi błysk?
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Jeden z trybów S pozwala na pominięcie przedbłysków. Nie pamiętam tylko który.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Pewnie S2, będę musiał sprawdzić. Dzięki za info!
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
DeTe napisał/a:
Blesso napisał/a:
Może oferta Fotoszop to "półprywatny" import ?

Też tak pomyślałem ale zastanawiający jest ten zapis: "Każdy ze sprzedawanych przez nas produktów ma polską gwarancję dystrybutora!"
No chyba, że to standardowa formułka sklepu.


Jako, że fotoszop jest z Torunia, kupowałem tam kiedyś moją '560IV'.

Cała "firma" mieści się w małym pokoiku w bloku. Pokoiku zawalonym kartonami z towarem.
Nie wygladało to na siedzibę 'oficjalnego dystrybutora' :lol:
Gwarancja - jak zapewniał właściciel - realizowana jest w ten sposób, że wymienia on produkt na nowy, a reszta to już jego zmartwienie.
 

jarekzx  Dołączył: 12 Lis 2014
Na S1 i S2 muszą się widzieć fizycznie żeby zadziałały co ogranicza rozstawienie ( tył i mocne boki odpadają )
Gdyby jednak 585EX była na sankach w tym P-TTLu, a na kabelku w gnieździe wisiał RF603N wyzwalałby radiowo 560IV rozstawione gdzie mi się podoba a jedyne ograniczenie to zmiana parametrów w tych 560IV.
Muszę to jeszcze przemyśleć, nie ukrywam że korci mnie ten P-TTL :mrgreen:

[ Dodano: 2017-01-28, 15:41 ]
Blesso napisał/a:
Najniższa oferta z ebay.com to 316zl i to z "darmowym" dyfuzorem.

Martwi mnie ten wpis : ,,Ten sprzedawca jest niedostępny do 04-02-2017. Jeśli dokonasz zakupu, Twoje zamówienie może zostać zrealizowane z opóźnieniem"
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
jarekzx, teraz za Wielki Murem są święta chyba Nowy Rok, wysyłają po 4.02 :)
 

jarekzx  Dołączył: 12 Lis 2014
pszczołowaty napisał/a:
jarekzx, teraz za Wielki Murem są święta chyba Nowy Rok, wysyłają po 4.02 :)

To wszystko wyjaśnia, dzięki.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Tutaj
chyba najtaniej ok.308 zł 75 dol, kupując przez apkę.
Jeśli chodzi o WERy to Warszawa otrzyjmuje i oznacza potencjalne paczki do clenia. Przede wszystkim trafiają tam telefony, tablety. Potem paczka trafia do kolejnego weru i tam decydują czy spr. co jest w środku. clić, spr wagę wej i wyj. itd. Reszta towarów losowo. Piszę z własnego doświadczenia, jak i jako magazynier ppsa :). Wszystko zależy od zmiany jaka pracuje na werach. Niektóre babki w wer Szczec. są nadgorliwe. cóż...
Myślę, że lampki powinny przejść bez problemu, bez watu. Zresztą niech wypowiedzą się ci co zamawiali lampki z chin. Ja np. zamawiłem obietywy z jap. 2 razy i przeszły. Plecak foto z chin, też przekroczył cenę i nic. Na mojej poczcie trafiają się nostop mini pc i telefony, bez cła. Wnioski? loteria... Ale warto :)
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Najpierw yongnuo teraz shanny z p-ttl, teraz tylko czekać na tańsze odpowiedniki acon'a jako wisienkę na torcie :mrgreen: .
 
clif  Dołączył: 27 Maj 2016
Właśnie zamówiłem mam nadzieje dotrze szybko :->
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
automaciek napisał/a:
Najpierw yongnuo teraz shanny z p-ttl, teraz tylko czekać na tańsze odpowiedniki acon'a jako wisienkę na torcie :mrgreen: .

Ten shanny za 500 zł jest kuszący. Tylko jak dobrze rozumiem nie działa jako master ( pilot dla innych lamp z pttl). Sam hss to za mało troszkę.
Tutaj jest recenzja shanny
Widocznie lepiej działa z palnikiem ustawionym do góry od lampy pentaxa.
Jak by ta lampa miała wbudowany tryb master to nawet się bym nie zastanawiał. Z drugiej strony użytkownicy pentaxa i ja są tak przyzwyczajeni do manuali, że nie wiedzą czym jest automatyka błysku. Jak będę się decydował na lampę z pttl to dla wspomagania AF i hss, do tego jeszcze RF 605 i cacy. Pozamiatała by lampa która kontroluje wyzwalacze i lampy yn wraz z pttlem i całym idącym z tym dobrem wspomaganie AF itd.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach