pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Dzięki za linki. Wszystko działa jak powinno, dlatego też jutro odbieram aparat:) Chciałem zamówić jakieś szybki ochronne na ekran główny i dodatkowy. Niestety nic nie ma. Ochraniacie swoje ekrany jeśli tak to podajcie jakieś nazwy/linki do tych osłon.
 

leesq  Dołączył: 29 Lis 2014
pazuzu88 napisał/a:
Niestety nic nie ma


zdaję się, że LCD jest taki sam jak w K-3, ja mam coś takiego na główny ekran
https://www.rbl24.pl/pl_P...medium=referral
http://allegro.pl/oslona-...6531009579.html
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pazuzu88, od czasu K-5II tylna szybka LCD jest nierysująca się więc raczej nie potrzebujesz nic naklejać.
 

Janes  Dołączył: 26 Gru 2006
Ja kupiłem do K-3. Te aparaty mają identyczny wyświetlacz tylny. Co do nierysowania - nawet nie wiedziałem że taka jest, ale lepiej dmuchać na zimne, w moim tel szybka miała być nietłukąca się ..... :-(
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Nie wiem czy gdzieś już było, ale szukania za dużo :roll:
Pytanie o rodzaj łącza w K-3 [II] - jest to USB 3.0 i w dokumentacji jest opisane jako "micro B". Na oko wygląda jak normalny wtyk, ale na to oko nie da się dokładnie określić czy nie jest czasem trochę mniejsze albo specyficznie Pentaxowe. Czy ktoś potwierdzi że do podpięcia do kompa wystarczy taki standardowy kabel jak do dysku?
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Tak wyglądają końcówki kabla do podłączenia k3 do komputera
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
greentrek z tego co wiem, to używam też zwykłego złącza miniUSB do K-3 I również działa (taki do ładowania telefonu) :) oczywiście, o ile się nie mylę.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Jak podłączysz zwykły kabelek od telefonu to transmisja będzie się odbywała według standardu USB 2.0 a nie 3.0.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
x4rd napisał/a:
greentrek z tego co wiem, to używam też zwykłego złącza miniUSB do K-3 I również działa (taki do ładowania telefonu) :) oczywiście, o ile się nie mylę.

Powinien działać bez problemów tylko wolniej jak napisał Grzenio, tylko wtyk nazywa się micro USB nie mini. Mini jest ciut większy i stosuje się bardziej do empetrójek i nawigacji.
 
wojtas_Zdr  Dołączył: 02 Lut 2012
Moja lampa nie synchronizuje na drugą kurtynę (pttl). Czy ktoś z Was ma taką przypadłość z tym ttl. Lampa to polaroid pl144. Może to wina lampy?
Czy ktoś z Was ma taką wadę z pttl? Mam prośbę czy ktoś z Was ma lampę pentaxa może metza i jest z okolic Siedlec? Chciałbym zrobić test z inna lampą niż ta z polaroid.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy jakim czasie to próbowałeś? Synchronizacja na drugą kurtynę działa dla czasów nie krótszych niż 1/60 s.
 
wojtas_Zdr  Dołączył: 02 Lut 2012
Przy 1/180. Ustawiam pttl na lampie i przełączam na drugą kurtynę. Lampa strzela, zdjęcie ciemne
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Więc nic dziwnego, że nie działa. Sprawdź przy 1/30. Nie wiem, czy w body nie musi być też ustawiony błysk na drugą kurtynę.
 
wojtas_Zdr  Dołączył: 02 Lut 2012
przed sekundą sprawdzałem i przy 1/20. zdjęcia czarne. W body da się ustawić na drugą kurtynę? Szperam...

[ Dodano: 2017-03-11, 16:22 ]
Więc tak, jak ustawię w lampie na drugą kurtynę czas w body max 1/90. strzelam biało (prześwietla), ustawiam na pierwszą czas max 1/180 strzelam - czarno. Wcześniej chyba coś poplątałem.
Z K-X nie było problemu, wiem że są przypadki flash lag w K-3. Według serwisu nie ma go z systemowymi lampami. Jak ustawie lampę na manual to czas 1/180 i zdjęcie naświetlone. Przełączam na pttl czarne jakby nie było synchronizacji.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wojtas_Zdr napisał/a:
czas w body max 1/90

Czas nie może być krótszy niż 1/60 - już to pisałem. W jakim trybie to robisz? Sprawdź w manualu, przy stałym ISO, tak aby niedoświetlenie bez lampy było 1 do 2 EV.
 
wojtas_Zdr  Dołączył: 02 Lut 2012
tryb manualny, ustawiam 1/40 f4.0 i lampa wali jakby pełną mocą. jak ustawie na pierwszą to na zdjęciu np. w lustro nie widać błysku (przy każdym czasie)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ustaw kilka sekund to powinieneś zobaczyć przedbłysk, potem będzie otwarcie migawki i przed końcem czasu drugi błysk. Oczywiście jeśli działa poprawnie.
 
wojtas_Zdr  Dołączył: 02 Lut 2012
i tak jest, ale drugi błysk pełną mocą. a jak ustawię synchronizację na pierwszą to zdjęcia czarne (jakby nie synchronizowało z błyskiem)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Działa tak jak mój Metz 48 z K-1 przed wgraniem aktualizacji softu. Po aktualizacji jest poprawnie. Z tego co zobaczyłem, twoja lampa to jakiś klon Tumaksa, bez możliwości aktualizacji oprogramowania.
 
wojtas_Zdr  Dołączył: 02 Lut 2012
Mam zamiar kupić coś lepszego minimum metz 52 lub Pentaxa i właśnie taka prośba czy ktoś ma taką lampę i jest z Siedlec lub okolic celem przetestowania. Z drugiej strony ten polaroid niby pttl a nie współpracuje z K-3. Jest jeszcze jedno jak ustawie na drugą kurtynę to potrafi strzelać sama przedbłyskami jak stroboskop.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach