szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Duesseldorf Photo Weekend 2017 Cytuj
Już jutro zaczyna się Photo Weekend w Düsseldorfie. Wystawy odbędą się łącznie w siedemdziesięciu miejscach: muzeach, galeriach, instytucjach i w przestrzeni publicznej. Większość z nich będzie dostępna oczywiście dłużej niż przez te trzy festiwalowe dni. Program bogaty, większość fotografów jest mi nieznana (to dobrze), ale jest też kilka Dużych Nazwisk (to też dobrze). Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się wystawa "Women on street" - panów Lindbergha i Winogranda na tym forum nie trzeba przedstawiać, prawda?

A piszę wam o tym, bo bezpośrednio do Düsseldorfu (względnie) tanio lata Eurowings z Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia - może ktoś się wybierze, w te i wewte to krócej niż podróż pociągiem z Warszawy do Włoszczowy.

Tutaj strona domowa imprezy z pełnym programem.

Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
Halo szybkiparowozie, czy w Düsseldorfie jest jeszcze coś ciekawego do zobaczenia oprócz Photo Weekendu? Znaczy ja i tak wiem, co będę robił w weekend, ale tak na przyszłość chciałbym wiedzieć.

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Ahoj! Byłem tam raptem dwa razy latem: raz przy okazji odbywającego się nad samym Renem kiermaszu książek i drugi na jakiejś wystawie foto w NRW-Forum. Z racji konkretnych celów i ograniczenia czasowego nie miałem rozpoznanych innych obiektów czy miejsc w mieście. Düsseldorf wydał mi się natomiast być bardzo fajnym miastem na zwykłą włóczęgę z aparatem lub bez: dobrze rozplanowany urbanistycznie, sporo zieleni, bardzo ciekawa modernistyczna architektura i nienachalnie zagospodarowany brzeg Renu. Do tego w weekendy zaskakująco mały ruch samochodowy - aż nie mogłem uwierzyć, że to miasto ma prawie tyle samo mieszkańców co Wrocław. Bardzo mi się podobało i na pewno będę wracał.

Skocz do: