Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
pipeman napisał/a:
Gdyby tylko DA70/2.4 był tańszy

Ja ostatnio swojego kupiłem na Alle za 922 zł z przesyłką :mrgreen: Jedyny minus - brak oryginalnego dekielka z przodu. A tak to zakochałem się w nim od pierwszego założenia :evilsmile:
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
josio napisał/a:
Tak tu czytam i czytam i żałuję że dopiero teraz... Chyba zmoczyłem ponad 500 zeta i zamówiłem: Pentax DA 50mm f/1.8 który nawet nie jest tu brany pod uwagę. Mądry polak po szkodzie ehh.

Nie ma czego żałować!
Bardzo sympatyczny obiektyw w normalnej cenie. Nie jest to może rekordzista ostrości czy w kulturze działania AF (śmiesznie bzyczy), ale obraz daje bardzo sympatyczny.
No i sam AF moim zdaniem nie jest tak tragicznie wolny, jak niektórzy twierdzą.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
pipeman napisał/a:
stx napisał/a:
Ogólnie w systemie dziwi mnie masa 50 a brak 105 1,4 i brak współczesnego 85 1,4 ....
BTW. Spotkał się kiedyś ktoś z FA 50 1,7?


Zawsze możesz kupić leciwe A 85*/1.4 , lub A*135/1.8

Pytanie jakie mnie nurtuje to dlaczego giganci N i C nie mają klasycznych 77mm 43mm i 31mm :mrgreen:

Polecam DA50/1.8 bardzo plastyczne szkiełko... jak pod cropa to takie chyba naj o ile 50mm na cropie komuś pasuje.
Gdyby tylko DA70/2.4 był tańszy .... a ta to DA35/2.4 z tanio i dobrze


77 mi się marzy :-D . Takie trochę moje marudzenie, że zakres powyżej 77 bida. Fakt jest że na APSC 50 to na FF 75 a to prawie 85. Docelowo przydało by się jakieś 85 do nowego aparatu w przyszłości . Pentaxa 85 to nie widziałem a Alle a sigma 85 to stara nie wiem czy nawet była dostępna z PK. Wydaje mi się że ciężko by mi było z manualami i taką małą GO żeby na 1,4 pstrykać z racji małego doświadczenia. Może coś się pojawi w przyszłości.
Dużo przychylnych opinii na temat 70 f2,4 słyszałem co mnie intryguje i zaciekawia . Zoomy mają 2.8 przy 70, to strata działki tylko. Nie miałem w ręku, może gdybym się pobawił to bym nabrał apetytu....
Myślałem nad DA50 1.8 jednak F50 nabyłem z ciekawości za starą klimatyczną optyką i użytecznością od pełnego otworu. DA50 trochę zbyt plastikowe według mnie.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
stx napisał/a:
Pentaxa 85 to nie widziałem

Jeśli z autofokusem, to czasami na rynku wtórnym pojawia FA* 85 f/1,4.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Misztu napisał/a:
stx napisał/a:
Pentaxa 85 to nie widziałem

Jeśli z autofokusem, to czasami na rynku wtórnym pojawia FA* 85 f/1,4.


Fakt na Ebay jest kilka ofert :D Drhogo :-/

[ Dodano: 2017-02-03, 14:05 ]
Mein Gott ale ocena
https://www.pentaxforums....-F1.4-Lens.html
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
stx napisał/a:
Dużo przychylnych opinii na temat 70 f2,4 słyszałem co mnie intryguje i zaciekawia . Zoomy mają 2.8 przy 70

To jeszcze sobie porównaj rozmiary... :roll:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
kojut napisał/a:
josio, to albo nie czytaj, albo nie żałuj. DA 50/1.8 jest świetnym obiektywem, moim zdaniem to lepszy wybór niż archaiczne wynalazki typu SMC-A 50/1.7 czy FA 50/.17. Tym bardziej, że kupiłeś z trzyletnią gwarancją, czego próżno szukać wśród niechcianych śmieci :-P

Tylko te śmieci żyją już tyle lat i nawet udaje się je naprawić. Ciekawe ile pociągnie takie DA 50/1.8 przy intensywniejszym użytkowaniu ;-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
rey, a ile przeciętnie dawniej robiło się negatywów przez, powiedzmy, 10 lat? 300? 500? Niech połowa z tego została zrobiona tylko piećdziesiątką, czyli ok 9000 zdjęć. DA35/2.4 zrobiłem mniej- więcej tyle samo (mam go ponad 4 lata), a obiektyw ma się świetnie. DA50, ze względu na węższy kąt jest rzadziej używany, około 1000 zdjęć nim zrobiłem (2 lata) i wciąż jest jak nówka. Nie ma co tak demonizować współczesnych "plastik- fantastik", bo jakby one były dostępne 40 lat temu, to przy ówczesnym użytkowaniu pewnie również by do dzisiaj żyły ;-)
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
stx napisał/a:
Misztu napisał/a:
stx napisał/a:
Pentaxa 85 to nie widziałem

Jeśli z autofokusem, to czasami na rynku wtórnym pojawia FA* 85 f/1,4.


Fakt na Ebay jest kilka ofert :D Drhogo :-/

[ Dodano: 2017-02-03, 14:05 ]
Mein Gott ale ocena
https://www.pentaxforums....-F1.4-Lens.html


Sigma 85/1.4, Samyang 85/1.4,
Na M42 Takumar 85/1.8, CZJ Pancolar 85/1.8, Helios 40 85/1.4, Jupiter 9 85/2

A przy innych ogniskowych to jeszcze bardzo polecam 55/1.4
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
kojut, nie twierdzę, że te plasticzaki są złe, po prostu mi nie lezą. Serie F i FA od lat ludziska używają na cyfrówkach, niektórzy nawet bardzo intensywnie i niewiele narzekają. Jedynie ci z egzemplarzami po przejściach lub niepoprawnie serwisowanych mają jazdy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Miałem FA 50 1.4 od nowości i się nie pokochalismy.
Mały kontrast i CA na pełnej dziurze nie przeszkadzało tak mocno po domknieciu ale niestety miało wpływ na sprawność działanią układu AF...
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
opiszon napisał/a:
Miałem FA 50 1.4 od nowości i się nie pokochalismy.
Mały kontrast i CA na pełnej dziurze nie przeszkadzało tak mocno po domknieciu ale niestety miało wpływ na sprawność działanią układu AF...

No tak, powtarzalność produkcji Pentaxa, o tym zapomniałem B)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Piszecie o używanych, kilkudziesięcioletnich obiektywach o nieznanej historii. Wszystko jest możliwe.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
50 pentaxa.
Niby ta sama konstrukcja, a rozrzut jakościowy spory. Miałem 50 A 1,7, który miał problemy z nastawami przysłony, ale optycznie był znakomity - ostry od pełnej dziury.
Miałem świetny F 50 1,7 - idealnie ostry, błyskawiczny AF - sprzedałem po zakupie Tamrona 17-50-super egzemplarz (doszedłem do wniosku, że dublują sie).
Kupiłem kolejny A 50 1,7 - bardzo dobry - podpinam do cyfry i do analoga.
W przelocie kupiłem znów F 50 1,7 znacznie słabszy od tego, jaki miałem kiedyś (wizualnie stan idealny) - sprzedałem.
Z mojego doświadczenia, najlepsza optycznie 50 jaką miałem, to M 50 1,7. Najostrzejszy, najlepszy bokeh. Używałem go jeszcze w erze analogów - nie wiem jak sprawował by się z cyfrą.
Generalnie, 50 to dobre obiektywy do portretu ( w pomieszczeniu za ciasno), albo do dalszej perspektywy.
Może z FF będą współpracować świetnie, skoro znakomicie sprawdzały się z analogami.
Niemniej, uważam, że poszczególne egzemplarze mogą różnić się...z różnych względów.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Z K-1 fa 50/1.4 świetnie się sprawuje, zyskuje nową jakość. Tyle że ogniskowa już nie ta, co z apsc - całkiem fajna protretówka, a do K-1 z af to właściwie tylko 77tka zostaje ze stałek albo niedostępna sigma 85
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, jako akurat piszę o nowym FA 50 1.4, kupionym w 2008. Może pod koniec produkcji jakość była inna niż na początku serii.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
On był z Japonii?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
O ile pamiętam, to tak. Ale to było parę lat temu.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Produkcja Pentaxa 50mm F1,7 serii M zakończyła się w 1984 roku, serii A w 1989, serii F w 1991, a serii FA w 2004 roku.
Czyli najmłodsza pięćdziesiątka ma i tak prawie ćwierć wieku - nie można żadnego z tych obiektywów testować i porównywać bezpośrednio z obiektywem który dopiero co opuścił fabrykę przed pełnym serwisem danego szkła. Niezależnie bowiem od tego jak wygląda wizualnie to wielu spraw mających wpływ na pracę i uzyskiwany obraz zupełnie nie widać.
opiszon napisał/a:
piszę o nowym FA 50 1.4, kupionym w 2008. Może pod koniec produkcji jakość była inna niż na początku serii

Jakość produkcji mogła być taka sama ale w 2008 niestety już nie było kontroli jednostkowej ani poszczególnych elementów ani obiektywu jako całości.
kojut napisał/a:
Nie ma co tak demonizować współczesnych "plastik- fantastik",

Ja ich nie demonizuje ale też nie daje im więcej niż 10 lat życia. Synowi go nie przekażesz a serię M, A, F czy FA już tak.
Pentax K 28mm F2 czyli moje podstawowe szkło szerokokątne dla którego jakoś nie mogę znaleźć konkurenta ma już 40 lat i przeżyje jeszcze drugie tyle, dam Ci się nim pobawić na PPD i zobaczysz jak to pracuje.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Grzechotnik napisał/a:
Jakość produkcji mogła być taka sama ale w 2008 niestety już nie było kontroli jednostkowej ani poszczególnych elementów ani obiektywu jako całości.
Grzechotniku drogi, z całym szacunkiem, dwa zdania wcześniej napisałeś, że produkcję owego obiektywu zakończono w 2004r. - to ja miałby być testowany procedurą z 2008? Z tego też by wynikało, że egzemplarz opiszona leżakował parę lat na półce albo doświadczył jakichś przygód... Może coś mu w międzyczasie zaszkodziło?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach