opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zapewne leżakowal w magazynie firmy Pentax. Jeszcze wiele lat po tym można było normalnie w USA kupić nowe FA 50. O ile się orientuję to obiektywy produkowane są seriami z przerwami.

Insynuacje że obiektyw był trafny moim zdaniem nie na miejscu - o ile się orientuję to opinia o CA i nieostrosci na pełnej dziurze jest dość powszechna. Więc jeżeli obiektyw byl trefny to pewnie była to cecha konstrukcyjna.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
Insynuacje że obiektyw był trafny moim zdaniem nie na miejscu
Pełna zgoda. Nie było moim celem bronić FA50 ani podważać Twojego zdania, opiszonie. Tym bardziej, że Ty go miałeś - a ja wcale.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Ryszard napisał/a:
z całym szacunkiem, dwa zdania wcześniej napisałeś, że produkcję owego obiektywu zakończono w 2004r. - to ja miałby być testowany procedurą z 2008?

Ryszardzie drogi :) - Napisałem wyraźnie, że w 2004 zakończono produkcję FA 50mm ale o świetle F1,7, nie doczytałeś zapewne.
Kolega opiszon zaś miał FA 50mm F1,4 który produkowany jest do dziś.
Większość jasnych pięćdziesiątek o świetle F1,4 czy jaśniejszych jak F1,2 miała stosunkowo dużą krzywiznę pola która jest tym większa im bliżej jest ustawiona ostrość. Ale ta cecha była zamierzona, bo ona daje właśnie ostry środek i piękne rozmycie brzegów oraz tła co było pożądane w np w fotografii portretowej.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Grzechotniku, mea culpa!
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Bojdar
Pentaxforums
Produkcja była wstrzymywana i wznawiana podobnie bywało z FA 35/2
 
dark64  Dołączył: 16 Gru 2016
Przekonałem się że pentax-m 50 1.7 jest super ale jednak nawet potwierdzenie ostrości jej nie gwarantuje . Gdyby tylko trafił się FA 1.7 ... ehh marzenia ;) ;-)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szybciej znajdziesz F 50/1.7.
 
dark64  Dołączył: 16 Gru 2016
wiem ale jak już szaleć to na całego :)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Jak rozumiem, to DA 50/1.8 jest obiektem, wobec którego kierowany jest tytułowy stan uczuciowy z "Czasu pogardy", tak?
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Wygląda na to, że niebawem do pojedynku może dołączyć nowy obiektyw :D

http://www.optyczne.pl/10...0_mm_f_1.4.html

Eh jakby tak jeszcze 85-tke zrobili
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
czy słyszał ktoś z Państwa Pentax'iarzy coś o obiektywie SEAGULL-610 MC 50 mm, f1,8? Bagnet PK. Może ktoś miał/ma jakieś doświadczenia? W internecie po wrzuceniu hasła niemalże pustka...
 

valsymer  Dołączył: 30 Maj 2016
mewa do pentaxa? pierwsze słysze, zygule (seagull) to byly najczesciej Minolty i to chyba nawet X-300, pewnie kopia zwyklego standardu.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
też mi tak wychodziło z rekonesansu. Sprzedawca zarzeka się, że jest mocowanie Pentaxa. Jestem ciekaw, może z nim się umówię (nie mam daleko) i organoleptycznie sprawdzę. W końcu to nic nie kosztuje. Chyba ktoś za bardzo chce sprzedać to szkło :P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach