bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Z opisu podobny do Rollei Retro 400s.
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Cytat
transparent polyester base

:-(
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
To w drugą stronę.
"Anglik" ze mnie żaden, coś posylabizowałem.
Jest nadzieja ?
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
dickkett napisał/a:
Jest nadzieja ?

Trzeba czekać na info od Kodak Alaris. Ale wygląda na to, że slajd wróci :)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
I jeszcze jeden i jeszcze raz,
sto lat, sto lat niech żyją nam!


Amen. Ament.

Ferrania wraca na rynek z nowym materiałem P30 Alpha
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ładnie się zapowiada, jednak dla mnie zbyt kontrastowy - tak przynajmniej wynika z przedstawionych fot.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ja też pewnie nie skorzystam, ale niech się kręci jak najdłużej.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Szybkiparowoz, nie ten wątek ;-) Firma FILM Ferrania wstaje z popiołów, a nie idzie do piachu. Sam im w tym pomogłem, dokładając cegiełkę do zbiórki na Kickstarterze.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Włączył mi się pesymista, bo coś kojarzę, że cena kickstarterowa była nieakceptowalna dla użytkownika nieokazjonalnego. Pozostaje mieć nadzieję, ze cena produkcyjna będzie umożliwiała korzystanie z tego materiału "nie tylko od święta" .
 
keck  Dołączył: 12 Lis 2014
Ja bym najchętniej usłyszał o reaktywacji Agfy tej "prawdziwej" + o tym że Metopa wróci do produkcji powiększalników : ) Pomarzyć fajna rzecz....

 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
tref tez bym tak chcial, ale sadze ze raczej bedzie odwrotnie :/
Przynajmniej wszystkie kickstartery, ktore obserwowalem tak mialy.

Trzeba bedzie siegnac do kieszeni i troche kupic, film IMHO jest fantastyczny :)

pz
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
skaarj napisał/a:
Trzeba bedzie siegnac do kieszeni

Wiadomo coś o kosztach? Oczywiście warto coś naświetlić, okaże się w praniu co jest wart. Byle nie będzie droższy od Acrosa.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Film ten wraca w wersji alfa (będzie jeszcze beta)- na początku będzie testowany przez fotografów, od których firma chce usłyszeć opinie i czy występują jakieś wady (jak ta z pasami, która teraz wyszła)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Kolejne filmy do lodówki
Kytutr napisał/a:
Szybkiparowoz, nie ten wątek

A właśnie że ten! [franc. je t'aime] Trzeba się jakoś pocieszać. Więc...

Więc jeszcze jeden i jeszcze raz,
sto lat, sto lat niech żyją nam!


Bergger Pancro 400 - nowy uniwersalny film monochromatyczny na rynku



[ Dodano: 2017-02-06, 20:44 ]
Przy okazji: wiedzieliście, że na swojej stronie Ilford nie przyznaje się do produkcji filmów PAN 100 i PAN 400? Ciekawe...
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Re: Kolejne filmy do lodówki
szybkiparowoz napisał/a:

Przy okazji: wiedzieliście, że na swojej stronie Ilford nie przyznaje się do produkcji filmów PAN 100 i PAN 400? Ciekawe...

Całkiem niedawno rozkminiałem ten motyw. Generalnie są to "praktycznie" filmy fp4/hp5, jednak produkowane "według mniej restrykcyjnych norm" (ponoć ma to coś wspólnego z tym, że używają tu skrajnych fragmentów przemysłowych szpul z filmem fp/hp, które charakteryzują się słabszymi parametrami). Nie znalazłem jednak oficjalnego potwierdzenia :) Faktem jest, że są to "przebrandowane" filmy i na różne rynki trafiają pod różnymi nazwami. U nas jest PAN, ale wydaja mi się, że w UK puścili je pod marką Kentmere [link]
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Przypominam, że jeszcze Kodak planuje wznowić slajd Ektachrome , a być może także i Kodachrome .

Ja już od jakiegoś czasu przewidywałem, że film zacznie przeżywać swoją drugą młodość - rynek nie lubi pustki, a firmy zawsze będą reagować na zainteresowanie klientów. To że ostatnimi laty Fuji rezygnowało z kolejnych negatywów, przez co wydawało się, że analog powoli przechodzi do lamusa, to były tylko pozory. Fuji ostatnio ma nieco dziwną politykę w tym względzie. Ja jestem dobrej myśli - ba! Czekam aż pojawi się pierwszy nowy aparat na film 35mm. I nie pytam czy... ja pytam która firma pierwsza to zrobi ;-)
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Fenol napisał/a:
Czekam aż pojawi się pierwszy nowy aparat na film 35mm. I nie pytam czy... ja pytam która firma pierwsza to zrobi ;-)

A LOMO? :mrgreen: Myślę, że "duzi gracze" jeszcze nie zaprzątają sobie tym tematem głowy. Przecież na rynku leżą sterty dobrych lustrzanek (do kupienia za dwa/trzy piwa) i często można dzielić się z nimi optyką kupioną "do cyfry". Mnóstwo ludzi wyciągnęło też swoje aparaty ze strychu i ponownie próbuje sił z analogiem. I tu chyba markowi producenci wietrzą interes, bo łatwiej wyskoczyć z 20/30 zł. na film niż kupować sprzęt dedykowany pod analog.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
dilbert napisał/a:
Generalnie są to "praktycznie" filmy fp4/hp5, jednak produkowane "według mniej restrykcyjnych norm". […] U nas jest PAN, ale wydaja mi się, że w UK puścili je pod marką Kentmere

A ja czytałem, że są to zupełnie inne filmy (nie FP4/HP5) , zarówno PAN, jak i Kentmere, ponieważ Ilford nie pozwala na rebranding swoich produktów i nie robi tego nawet we własnym portfolio. Jak znajdę stosowny link do źródła, to dodam.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Fenol napisał/a:
Czekam aż pojawi się pierwszy nowy aparat na film 35mm. I nie pytam czy... ja pytam która firma pierwsza to zrobi

Ależ one są cały czas w sprzedaży
https://www.bhphotovideo....274&srtclk=sort
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Miejsca w lodówce coraz mniej. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach