wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
SAMPLE Pentax FA 20mm 2.8
Ponieważ nie ma jeszcze dedykowanego tematu a ja zanabyłem. Przykładowe zdjęcia FA 20mm 2.8. Z K1 bardzo ładnie pracuje AF całkiem szybki. Obiektyw niewiele wystaje przed grip.








i 1:1 crop ze środka :evilsmile:



 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Pokaż lepiej jakiś crop narożnika ;-) ciekawe szkło :-)
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Nie dość że ciekawe, to właściwie jedyna opcja na 20mm z AF dla K1 druga to FA 20-35 ale to jeszcze większy rarytas. Jest oczywiście 15-30 ale cena powala zaś wielkość miażdży.
To są wszystko zdjęcia na f/2.8 narożnikom nie można nic zarzucić dokąd się im nie przyglądnie dokładnie :) jak wezmę na spacer w jasny dzień
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
wanakamura, ja obecnie mam w posiadaniu Sigmę 17-35 F/2.8-4. Jest też Tamron o takich samych parametrach. W centrum kadru Sigma radzi sobie całkiem ok. Z narożnikami gorzej ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
wanakamura napisał/a:
to właściwie jedyna opcja na 20mm z AF dla K1 druga to FA 20-35

Jest jeszcze przecież Sigma 20/1.8. No chyba że bierzesz pod uwagę jedynie szkła ze stajni Pentaksa…

Aha, jest jeszcze FAJ 18-35, na szerokim końcu sprawuje się nieźle. http://pentax.org.pl/view...1236617#1236617

 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Jest jeszcze sigma 20/1.8... echo, echo.
Swoją drogą pięknie uchwycona tonacja smogu. :mrgreen:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
wanakamura zdjęcie z wnętrza kościoła przepiękne!
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wakamura - a jak pod sztuczne światło się zachowuje w ciemnych pomieszczeniach? Możesz wrzucić kilka zdjęć, nawet z ciemnego pokoju ze światłami lampek w kadrze i zaraz obok? Miałem jakiś czas temu go i pod tym względem była tragedia, gorzej na żadnym obiektywie nie widziałem - robiły się takie mgiełki dookoła świateł, nie do usunięcia w programach. Zrobiłem małe dochodzenie i usłyszałem że to może być kwestia starość, że coś się w środku zapyliło czy jakoś tak. Ale nie czyściłem bo obiektyw nie mój był.
Trochę to widać na pierwszym zdjęciu, ale na pewno jest dużo lepiej niż jak bym zrobił to ujęcie tym co miałem.
Poza tym obiektyw bardzo przyzwoity
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
wanakamura, za ile nabyłeś to szkło bo ostatnio na ebay jakaś straszna cena była.

Myślę mocno o DFA 15-30 ale tak jak napisałeś wielkość i waga. Zobaczymy czy coś pokażą na CP+ , jakaś nowa stałka 18-20mm by się przydała
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
foto, waga i wymiary spore, ale za to jak popatrzeć w Internecie to obrazek ładny i dobrze radzi sobie pod światło.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Irek, no właśnie ta waga i wielkość. Oglądałem ostatnio w Fotostradzie, co prawda Tamrona bo Pentaxa nie mieli i jest to potężne szkło, przypomina mi kloca Heliosa 85/1.5 którego miałem.
Jeżeli natomiast chodzi o obrazek to świetny. Gdy nie będzie jakiejś sensownej stałki to chyba się skuszę. No ale to jeszcze zobaczymy.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Hej idąc po kolei kupiłem za 2400 od pewnego Adama co kiedyś mi sprzedał przez allegro AF konwerter a potem nie udało mi się kupić DA*200 bo ktoś był pierwszy :(.
Niestety FA 20 jest rzadki i mało się go pojawia na rynku wtórnym. Oczywiście świetny jest też FA 20-35 ale po pierwsze jest ciemniejszy a po drugie jeszcze rzadziej spotykany.
zdjęcia we wnętrzach.
Chciałem FA i ten model bo jest kompaktowy i teraz mając F20 FA31 F50 i FA77 mam fajny mały zestaw który mieści się w małej torbie.
Na nową stałkę nie liczę bo jak będzie dobrej jakości pewnie więc pewnie duża i co najważniejsze dużo droższa :).
15-30 ma chorą cenę 30% za znaczek Pentaxa to przesada.
Zdjęć oczywiście wrzucę wiecej jak tylko zrobie :)

[ Dodano: 2017-02-08, 18:18 ]
x4rd napisał/a:
wanakamura zdjęcie z wnętrza kościoła przepiękne!

Dzięki :) ogólnie to oczywiście miniaturka a tu chyba i tak większej szerokości nie przepuszcza system.
Jak coś zapraszam zobaczyć w większej rozdzielczości na mojej stronce O tu
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
To w takim razie ten sam obiektyw który miałem :)
Ciekawe że Ci to nie przeszkadza, a może za mało zrobiłeś takich zdjęć?
Pod słońce też rewelacji nie było, ciut lepiej jak przykładałem osłonę od innego obiektywu, ale w porównaniu do pod sztuczne światło spoko.
Kupiłem ostatecznie samyanga 14tkę i jestem mega zadowolony z jakości obrazka
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Możliwe że ten sam :) wiele ich w Polsce nie ma.
Obiektyw ma niezbyt łatwą dystorsje zrobię Wam zdjęcia niedługo. Ogólnie co można powiedzieć to to że oczywiście narożniki nie miażdżą jakością same ranty też :)
Ale jest według mnie znośnie. Mam co najważniejsze szerokie szkło które nie straszy ludzi wielkością.
No bo na co narzekać? że winietuje do f/5 a na 2.8 mocno? zobaczcie nowy szeroki zoom canona :)
Samyang to 14mm dla FF i to zupełnie inny obrazek i inna kompresja perspektywy :)
Ostry jak dla mnie wystarczająco :




f/13 na semi bulb 2min

to samo na f/2.8
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Fajne szkło :!:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
To na pewno ten sam :)
Jest naprawdę fajny poza tragiczną pracą pod sztuczne światło w ciemniejszych pomieszczeniach, zwłaszcza gdy jego źródło jest bliżej. Tylko dlatego go nie zostawiłem. Ale widzę że Ci to nie przeszkadza, albo nie robiłeś jeszcze takich zdjęć :)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
wanakamura napisał/a:
Mam co najważniejsze szerokie szkło które nie straszy ludzi wielkością.
Przykręć oryginalną osłonę. Wielu będzie uciekać. :-)
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
K1 + FA 20mm



[ Dodano: 2017-05-11, 00:20 ]
K1 + FA20mm 2.8 i 4-5 Yongnuo flashes

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach