Imp  Dołączył: 15.02.2014
  Pentax K200D + smartfon jako pilot IR. Cytuj
Cześć.
1. Czy komuś może udało się sprzęgnąć smartfona z Pentaxem K200D, jeśli tak to jakiej aplikacji użył i czy był do tego potrzebny oryginalny pilot (kalibracja)?
2. Czy za pomocą pilota IR można wyzwalać bracketing ekspozycji? Jeśli nie, to jak to zrobić, jakie konkretnie urządzenie bezprzewodowe potrzebne?

Pozdrawiam.
 

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
Cytuj
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abril.camera_ir_remote_plus
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.dslrremote&hl=pl
Jeśli telefon ma Irda to nic więcej nie potrzeba działa bez kalibracji, jeśli nie to mussz dorobić nadajnik wtykany w gniazdo jacka.
http://pentax.org.pl/view...1201513#1201513
 
Imp  Dołączył: 15.02.2014
Cytuj
Dzięki za odpowiedź. Mam podczerwień w telefonie, niestety z jakichś tajemniczych przyczyn nie działa z Pentaxem K200D. Być może jest to wina Andka. Z TV kiedyś działało, musiałem jednak "uczyć" teledon wszystkich funkcji pilota. Poza tym od tamtych czasów kilka razy zmieniałem system. Zbieram materiały, i zabieram się za budowę kabla. Bo zdaje się, że tylko to pozwoli na robienie zdjęć HDR i panoram bez parkinsona.
__________________
P.S. Sprawdziłem i z telewizorem działa, niestety wypróbowałem 3 aplikacje i żadna nie współpracuje z K200D. Może gdybym dysponował pilotem do Pentaxa mógłbym skalibrować tel. nie będę go jednak zamawiał teraz przed weekendem nie ma to sensu. Czy oprócz ustawienia trybu wyzwalania pilotem w K200D trzeba coś jeszcze zrobić aby działała podczerwień, może coś źle robię? Symbol pilocika wyświetla się na górnym ekranie, czerwona dioda z przodu miga.
 

Rivelv  Dołączył: 17.08.2008
Cytuj
a sprawdź może piloty które masz w domu.
jak się okazało mój aparat świetnie reagował na pilota od wieży (takie domowe audio)
oczywiście reagował tylko na któryś konkretny przycisk ale działało i działa do tej pory.

tylko znajomi dziwnie czasem patrzą jak celuje pilotem od wieży w aparat.
 
Imp  Dołączył: 15.02.2014
Cytuj
Dziękuję za wszystkie sugestie, udało mi się zbudować urządzenie zwane "Cable S" i podłączyć smarkfon do aparatu.

Jednak po testach stwierdzam, że jest to sposób skrajnie niewygodny i pomimo, że działa nie będę się w to dalej bawił. Podczerwień, jeśli chodzi np. o HDR też można sobie odpuścić w tym aparacie gdyż może służyć w zasadzie tylko do jednorazowego wyzwolenia migawki. Więc w moich zastosowaniach najlepiej sprawdzi się zwykły wężyk spustowy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach