pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Statyw mieści się normalnie do głównej komory plecaka. Trzeba odkręcić głowicę, ale zawsze taki zestaw jest bardziej "transportowy" niż przytroczony statyw z boku plecaka.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
iwasherebefore napisał/a:
Skoro juz poruszono watek plecaka, może ktoś by sie wypowiedzial, JAKA POZYCJA LUSTRZANKI jest nieodpowiednia w plecaku, w przypadku, gdy sprzęt dostanie wibracji na wertepach?
Ja akurat trzymam wyswietlaczem do dołu. Czy jest Ok, czy powinno być zlączką do dołu a może to bez znaczenia?

Zdecydowanie najlepiej złączką albo obiektywem do dołu. Przynajmniej pyłki z matrycy wtedy pospadają ;-)

[ Dodano: 2017-02-09, 22:57 ]
A co sądzicie o Manfrotto Off road Hiker 30L ? Też szukam jakiegoś plecaka co by pomieścił body z założonym Tamronem 70-200 plus 2 dodatkowe obiektywy oraz miał możliwość ładowania aparatu z boku ale ciężko coś takiego znaleźć. Abo są za wąskie i body z tamronem 70-200 się nie mieści albo z kolei są to typowo fotograficzne plecaki gdzie można zapakować kupę sprzętu ale już wody, jakiegoś prowiantu, kurtki przeciwdeszczowej i polarowej nie zmieszczę. Ten Manfrotto nawet wygląda na dość pakowny ale coś mi się nie widzi system mocowania statywu. Ma go ktoś i może coś o nim powiedzieć?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Grzenio napisał/a:
Zdecydowanie najlepiej złączką albo obiektywem do dołu. Przynajmniej pyłki z matrycy wtedy pospadają ;-)

Czyszczenie przez wibracje, zupełnie jak w K20D :)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Grzenio napisał/a:
Ten Manfrotto nawet wygląda na dość pakowny ale coś mi się nie widzi system mocowania statywu. Ma go ktoś i może coś o nim powiedzieć?


Ja nie mam, ale widzę, że dla turysty się nada, ale na rower już nie.
Szelki w porządku, ale "nerka" w pasie będzie solidnie grzać. Nie lubię takiego rozwiązania zwl. z boku może krępować swobodne porzuszanie sie,
jak włożysz coś "sztywnego" :-D . Mam na myśli telefon, powerbank, portfel.
Mocowanie statywu to też zagadka i wydaje mnie się, ze bardziej przystosowane do karbonowych statywow.
To nie przerwa dlugo z normalnym statywem.
Wersja 45L ma bardzo-dobre mocowanie z boku.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Cytat
Wersja 45L ma bardzo-dobre mocowanie z boku.
O którym modelu piszesz? Z tych Hikerów to ja widzę tylko dwie wersje 20L i 30L. Najwięcej jeżdżę na rowerze więc trochę te nerki i szeroki pas biodrowy mnie nie przekonują bo faktycznie mogą przeszkadzać. Ale jakiś cieniutki pasek biodrowy by się jednak przydał żeby plecak nie podskakiwał jak przeskakuję jakieś przeszkody (jeżdżę na MTB).
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Grzenio napisał/a:
Cytat
Wersja 45L ma bardzo-dobre mocowanie z boku.
O którym modelu piszesz? Z tych Hikerów to ja widzę tylko dwie wersje 20L i 30L. Najwięcej jeżdżę na rowerze więc trochę te nerki i szeroki pas biodrowy mnie nie przekonują bo faktycznie mogą przeszkadzać. Ale jakiś cieniutki pasek biodrowy by się jednak przydał żeby plecak nie podskakiwał jak przeskakuję jakieś przeszkody (jeżdżę na MTB).


Przepraszam, mój błąd, chodziło mi o Lowepro Rover Pro 45L AW.

od 4:35 do 5:20
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Szybkie pytanie okołopelcakowe.

Lowepro na aliexpress - faktycznie dobra cena czy ordynarna podróba?

Może ktoś podjął ryzyko osobistego sprawdzenia? ;)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Przecież wyszły spod rąk tych samych szwaczek, tylko na trzeciej zmianie... ;-)
Kiedyś w sklepiku na Thamelu oglądałem Futurę, identyczną z moją, z polskiej dystrybucji. Poza kilkoma nieistotnymi szczegółami, nie do odróżnienia.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Misztu napisał/a:
Szybkie pytanie okołopelcakowe.

Lowepro na aliexpress - faktycznie dobra cena czy ordynarna podróba?

Może ktoś podjął ryzyko osobistego sprawdzenia? ;)


Na forach zagranicznych przewijaja sie watki o tych plecakach z Chin.
Za duze ryzyko, albo trafisz na ta sama fabryke, ale plecak bez loga, albo w wiekszosci przypadkow podrobe z gorszego materialu.
Co istotne nie masz gwarancji Lowepro a druga sprawa nawet jak trafisz na dobry produkt, to jest kolejne ryzyko, czyli vat, bodaj tak to sie zwie.
Ja za produkt wart 55$ zaplacilem dodatkowo 21$ i suma summarum przeplacilem a kupilem sredniej jakosci produkt.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Osobiście radzę takie działanie. Znaleźć najbliższy przyjazny użytkownikowi sklep gdzie są plecaki. Takim sklepem w Krakowie jest np fotoplus mają sporo plecaków.
Bierzesz ze sobą wszystko co chcesz zmieścić w plecaku. jeżeli chcesz mieć kilka konfiguracji - bierz wszystko ze sobą.
Mając pełne torby z ikei lub targu siedzisz i pakujesz po kolei do różnych plecaków. Patrzysz jak Ci się to mieści który Cię gdzie uwiera itd.
Jest taka rzecz o której mało kto mówi, każdy z nas ma inne plecy inne barki a to też ma znaczenie do wygody. Każdy ostatecznie ma inny zestaw obiektywów i zestaw sprzętu do pakowania. Ja tak podchodziłem 4 razy do różnych plecaków i za każdym razem lądowałem w sytuacji nie zmieniam mojego bo mi się wszystko nie mieści.
 
verdelit  Dołączył: 28 Sty 2017
Proponuję plecak Pentaxa SLR 50278. Na poćżątek powinien wystarczyć. Oprócz regulowanych przestrzeni w komorze na sprzęt posiada miejsce na laptopa , mapy . Z boku miejsce na butelkę wody.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach