M.K  Dołączył: 26.08.2007
bbartlomiej, teoretycznie jeśli używasz zarówno tuszu oryginalnego jak i dedykowanych epsonowskich papierów to efekty powinny być właśnie zadowalające. Jeśli natomiast gdzieś idziesz na skróty - i używasz innego papieru niż epsonowski to dla fotografii cz-b należy wykonać profil. Dla kolorowej też byłoby miło, ale o ile przy kolorze trudno jest dla nieumiejętnego oka znaleźć błędy, o tyle dla fotografii cz-b już jest łatwiej. Kalibracja jest stosunkowo trwała - ja mogę nawet rok drukować i trzymać się jednego profilu dla jednego typu tuszy i jednego typu papieru. Przy kolorze wiele przejdzie. Dla cz-b jeśli chce się uzyskać efekty dobre to należy się liczyć z kalibrowaniem częstszym.
Są spektrofotometry, które kalibrują monitory i drukarki. Acha...jeśli w W-wie tego nie zrobisz, to ja się zapytuję gdzie można to zrobić, skoro nie można w stolicy? ;)

squonk  Dołączył: 01.09.2008
Drukarek sie nie kalibruje, tylko profiluje.
Co do robienia profili do papierow innych niz epsonowskie to nie zawsze jest potrzebne bo czesc producentow takowe profile dla l800 udostepnia.
Ukrecic profil dla l800/805 nie jest latwo nawet z dobrym spektrofotometrem, poniewaz atrament jest bardzo specyficzny i efekty metameryzmu niestety czesto wygrywaja...

ktosia  Dołączyła: 29.06.2016
Kupiłam już tusz InkTec Premium. Mam nadzieję, że będzie ok, bo do tej pory P50 spisywała się super. Drukowała piękne zdjęcia na różnych papierach bez żadnych profili. Fakt, że głównie kolorowe. Mam nadzieję, że wróci do żywych

bbartlomiej  Dołączył: 10.09.2007
U mnie tusze dopełnione, wydruki próbne (najpierw czyeszczenie) zrobione. Teraz zobaczymy jak będzie znosić przestoje.
PS. przy dopełnianiu L800 olewacie wskaźnik tuszu w oprogramowaniu czy da się go jakoś zresetować? Zresetować (wpisując nr seryjny tuszu) mogłem tylko żółty, którego rzeczywiście było już mało i drukarka sama o to krzyczała.

Skocz do: