Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no nie mogli puścić szybciej?
bym się skusił zamiast k70
a teraz to już po ptokach
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Penteusz napisał/a:
zostają miniaturki, a zdjęć się nie da otworzyć
Ja pobrałem bez problemu, w pełnej 24-megapikselowej okazałości. I widzę swoim niewprawnym okiem jakieś 4..5EV szumo-przewagi nad K20d. Mnie by wystarczyło, że ho ho! :shock:

[ Dodano: 2017-02-09, 20:50 ]
Rivelv, życie pokazuje, że po każdej straconej super okazji wystarczy trochę poczekać i pojawia się następna :idea:
No chyba, że Ci się K70 zepsuł z wrażenia, jak mu pokazałeś KP... :-?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Recenzja minimalnie dłuższa niż poezja Trefa prozą pisana.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
nie no jak miał się zepsuć?
przecie Pentaxy się ne psuja :)

no nic to najpierw musze porządek zrobic w sprzęcie. później będę kombinował jakiekolwiek zakupy. bo mam wrażenie ze sie ostatnimi czasy zagalopowałem :)

przeczytałem recenzje i znowu pojawia się "niedostępność szkieł" - przecież wszystkie nawet najstarsze szkiełka działają (nawet te na M42) czy w KP jest coś inaczej?

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja też mam K-70 ;-) i nie żałuję...

Ps. "później" :evilsmile:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
poprawiłem
dzieki
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Fotopolis napisał/a:
Nic nie zmieniło się natomiast pod względem menu aparatu, co można rozpatrywać dwojako. Z jednej strony, po zaznajomieniu się z nim okazuje się ono przejrzyste i wygodne, z drugiej jego wygląd, przypominający czasy komputów Atari, nieco kłuje w oczy i u osób widzących je po raz pierwszy będzie powodował lekką dezorientację.
Ile razy to widzę tyle razy chce mi się śmiać: akurat menu Pentaxa niczym nie odbiega od innych, a że ma swój styl? No i dobrze.

Menu w moim K10d jest jeszcze starsze, ale czasów Atari ani C64 mi nie przypomina. ;-)

Ciekawy jestem tych wysokich czułości i dynamiki w niskich.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
fotopolis napisał/a:
z drugiej jego wygląd, przypominający czasy komputów Atari,
słucham? Wlasnie czytelność menu uważam za wielką zaletę. Bez bajerów, kolorów, animacji. Proste, czytelne komunikaty białe na czarnym. Super jest, redaktor chyba Atari nie widział. Dzieci kwiaty... Kolory to na matrycy są, a ruchome obrazki jak się live view włączy.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Hmm... To to ma 14 bitowe RAWy. Może zastąpi moją pierwszą K-5? Jako drugi aparat może być całkiem użyteczny (nareszcie ruchomy ekran).
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ehh i po co ja wchodzę na opacznych i czytam te z dupy komentarze pod każdym artykułem o Pentaxie? Skąd się tacy ludzie biorą? Nie mam pojęcia.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
maderos, nie czytać, nie pisać.
Ziewać i wychodzić.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
maderos napisał/a:
Ehh i po co ja wchodzę na opacznych i czytam te z dupy komentarze


Bo to są tylko anonimowe komentarze.
Rozmowa jest dużo lepsza, najlepiej w ojczystym języku...
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
DA 20-40 jest w cenie, prawda?
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Dodają plecak za złotówkę. O 20-40 nie piszą ;)
Teraz trochę wystygłem. Dokładając 3500PLN jest K1 !!!
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Dokładając 10k masz Canon 5d mark IV. Licytować się można.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Pentax jak do tej pory był moim zdaniem dosyć budżetowym systemem i dlatego licytuje. Cena bliższa 4500 myślę, że spotkała by się z bardzo ciepłym przyjęciem. Gdybym chciał Canona nie było by mnie na tym forum ;)
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Ano. Jak każdego z nas zapewne. Skoro ww sprzętu Canona czy Nikona ( nie mówiąc już o bezlustrach Fuji itd ) mogą kosztować 7-8 tysięcy PLN to dlaczego Pentax nie? Wiadomo, że chcielibyśmy aby nowe puszki kosztowały grosze.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach