delissimo  Dołączył: 18 Cze 2014
Sigma 8-16 mm F:4,5-5,6 czy ktoś posiada? A może inny szerok
Witam Koleżanki i Kolegów forumowiczów.
Przymierzam się do zakupu obiektywu szerokokątnego. zależy mi na fotografowaniu krajobrazów.
Mam uzbierane 2,5 k. Wyżej wymieniony obiektyw mogę mieć za 2,6 k z Anglii ale zanim zakupię chciałbym poczytać opinie na jego temat. Może ktoś z Was ma, ktoś używa..... Może coś innego ale tańszego. Dodam, że flickr, przerobiłem, pentaxforums też (w zakresie tego sigmowego szkła 8-16).
Jak dla mnie sample z niego są ok . Ale może ktoś doda coś od siebie. Wydając tyle hajsu wolałbym mieć pewność, że będę zadowolony.
Dodam, że obecnie mam jedynie dwa kity 18-50 oraz 55-200 (zakupiłem w zestawie wraz z K-50) oraz manualnego Soligora 24mm ze światłem 2,8.
Z góry dzięki za wypowiedzi i pozdrawiam.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
A nie lepiej (i taniej) kupić Sigmę 10-20/3.5? Do krajobrazów jak znalazł i jak na UWA to bardzo dobrze radzi sobie pod światło :-)
 

delissimo  Dołączył: 18 Cze 2014
Hehe, dzięki Marku za posta. Ostatnie foto z Bułgarii... jakoś ten klimat i ta pogoda. Poznałem, zanim trafiłem na parasolkę z piwa ZAGORKA. Widzę, że przemierzyłeś cały świat, od Las Vegas po Krym :D:D
 

delissimo  Dołączył: 18 Cze 2014
....a może chcesz się pozbyć swojego szkła ? Widzę, że masz średni format. Rozważyłbym ewentualność zakupu. Pzdr
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
espresso napisał/a:
Nie wiem czy wiesz, ale na takie (prozaiczne i oczywiste na wszystkich innych forach) tematy nie można pisać na tym forum...


Publicznie! :-D
 

delissimo  Dołączył: 18 Cze 2014
Nie wiedziałem ;-)
 

baddog  Dołączył: 17 Sty 2013
Również posiadam to szkło. Spisuje się całkiem nieźle. Szybko łapie ostrość, ma bardzo ładne odzwierciedlenie barw. Gdy podpiąłem pierwszy raz byłem zaskoczony, jak wiele szczegółów można zobaczyć na zdjęciu. Osobiście korzystam do architektury, bo krajobrazy mi nie idą. Wnętrza - na iso 800 przy mojej k5ii jest naprawdę fajnie. Zdecydowanie poczujesz różnicę w porównaniu do kitowego szkła. Co do zakupu, polecam to, co zawsze sobie mówię, "kup - ew. sprzedaj". Jak sprzedasz za mniej to to jest koszt pracy na tym szkle.
na ogniskowej "8" czasem widać słabszą jakość brzegu. Czasem w zależności jak ważny element tam się znajduje. Byłem ostatnio na wycieczce, jeśli podasz maila to podeślę kilka obrazów surowych jpgów.
W tym przedziale cenowym na APS-C to najszersze szkło, które nie jest fisheyem i w sumie płacisz za szerokość i jakość obrazka. Z filtrami jest gorsza sprawa, ale to piszą na necie wszędzie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach