Vertidonar  Dołączył: 06 Lis 2015
opiszon napisał/a:
Nie kupowałbym nigdy niczego w sklepie który ma błędy językowe. Śmierdzi na kilometr szwindlem.

Czasami, zwłaszcza w emailach od "króla Nigerii", błędy językowe popełniane są celowo aby odfiltrować osoby inteligentne, które nie są "targetem" naciągaczy.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Co im żałujesz. Oni są tam biedni. Pracować im się nie chce. Żeby rabować statki, trzeba wyjść z domu. Ponaciągają trochę bogatych. To ciężki kawałek banana jest.
 
kadet  Dołączył: 01 Sie 2012
Dziękuję za pomoc. Podsumowując temat:
Kupiłem 16-85, oraz plastic fantastic 35mm. Jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza z 35mm f/2.4. Na tyle że pozbywam się 16-45. Nie miałem do tej pory do czynienia ze stałkami i jestem mile zaskoczony jakością zdjęć, ostrością, no i w końcu tym że przy świetle żarówki jestem w stanie robić przyzwoite zdjęcia...

Zakupiłem również używany filtr połówkowy Marumi szary GC. Słyszałem ten filtr czasem robi problemy z niebieski kolorem ale że był tanio to nie bardzo się miałem nad czym zastanawiać. Jeżeli ktoś ma podobny dylemat to poniżej 5 zdjęć - 2 bez i 3 z filtrem.
Album

W przyszłości pewnie wymienię ten filtr na system Cokina. Przy spacerowej fotografii odkręcanie i przykręcanie filtra co 20m jest zdecydowanie upierdliwe.

Polar - na 16-45 miałem Marumi DHG 67mm, teraz mam Marumi FIT slim 72mm. Niestety nie miałem warunków na testy i porównanie. Mam nadzieje że dużej różnicy nie będzie.

A z innej beczki - testy optycznych przestałem czytać bo groziła mi depresja. Na photozone i pentaxforums znalazłem większość informacji których potrzebowałem.

Pozdrawiam

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie widać zdjęć. Za krótkie te linki do zdjęć, aby zadziałały. Musisz udostępnić folder i każde zdjęcie.
 
kadet  Dołączył: 01 Sie 2012
Nie wyszło mi podlinkowanie pojedynczych zdjęć do google drive. Wstawiłem link do całego katalogu...
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
kadet napisał/a:
Słyszałem ten filtr czasem robi problemy z niebieski kolorem

Parząc na podrzucone sample - to raczej nie problem tylko katastrofa ;)
 
kadet  Dołączył: 01 Sie 2012
Misztu napisał/a:

Parząc na podrzucone sample - to raczej nie problem tylko katastrofa ;)


"it's not a bug it's a feature" ;-)
Po prostu trzeba spojrzeć na to z dystansem. Mam filtr nie szary połówkowy ale szaroniebieski połówkowy. Sam jestem ciekaw na ile uda mi się zniwelować ten efekt ustawieniami aparatu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach