pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Próbowaliście kaw z palarni Arkom? Bardzo dobre ceny, duży wybór, zamówiłem 4 różne do aeropressu :-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
pszczołowaty, porównaj ceny z palarni Macedonia. :mrgreen:
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Zbyszek_, cenowo w Macedonii chyba drożej, dokładnie nie sprawdziłem ( to kawa codzienna - pijemy jej dużo ;). Próbuje z Arkom Yirgacheffee, pijalna jak najbardziej ;) ( na moje kubki smakowe)
Czekają Salwador i Honduras, Tarrazu poszedł do kolegi. Zaletą jest pakowanie ( 0.5- 1kg) i wybór stopnia palenia (niski, średni, mocny)
"poważne "polskie palarnie w tej cenie chyba mają ziarna do wypalania :-? będę próbował dalej, ciekawy jestem dzikuski dijimah (lubię ją ) Borówka vs Arkom :)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
pszczołowaty, Porównałem ceny i wychodzi, że w "Macedonii" zdecydowanie taniej. Etiopia Djimmah 10.50 zł 100g lub 5,90 zł za 100g. Wybieraj sam ;-) . A nawiasem Djimmah jest znakomita i warta każdej ceny ;-) .
pszczołowaty napisał/a:
Czekają Salwador i Honduras
Rewelacyjne, jak dla mnie. Mocny, słodkawy smak. Nie pożałujesz zakupu szczególnie Honduras. :mrgreen:
Do porannej kawy domieszkuję nieco "Robusta Indie Monsooned" ma dorodne, ciemne ziarna, chyba największe ze wszystkich kaw, dużo kofeiny i stawia na nogi a niewielka domieszka nie załamuje smaku Arabiki. Nawet w niektórych mieszankach wzbogaca aromaty.

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Zbyszek_, Zamawiałem bezpośrednio w palarni, w zupełnie innych cenach ;-) Mają nawet Jamajkę Blue Mountain i Kopi Luwaka. Widzę, że sprzedają również na alle

 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
pszczołowaty napisał/a:
Mają nawet Jamaikę Blue Mountaina
dzięki za wiadomość Mniammmm.... :-B
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Ja kupuję tutaj: http://sawara.pl/kawy
Dobre ceny i dobre kawy.
Najbardziej podchodzi nam Papua Nowa Gwinea, na moje kubki najsmaczniejsza niezależnie czy parzona z ekspresu czy z kafetiery.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Sawara jest raczej przeciętna. Palona dość ciemno, dobra może pod parzenie arabskie, w tygielku. Borówka (teraz to się nazywa chyba Rostberry) jest nierówna. Mają tendencję do przepalania, aż kawa puszcza olejki :( Mleko może tuszować te braki.
A jakby co, to polecam sklep (jeśli ktoś nie zna i nie korzysta) CofffeeDesk. Między innymi za ofertę kaw z palarni Johan & Nyström, ale przede wszystkim za jakość obsługi klienta.

Swoją drogą - od pewnego czasu bawię się syfonem, to dopiero alchemia przyrządzania kawy :D
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
matb napisał/a:
Swoją drogą - od pewnego czasu bawię się syfonem, to dopiero alchemia przyrządzania kawy :D

Masz na myśli takie coś?

Jakby się zdarzyło, że będziesz jechał do Chabówki, to przywieź syfon ze sobą. Będzie można celebrować śniadanie do południa :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kytutr, ja mam górny zbiornik w innym kształcie. Ale palnik spirytusowy jest bardzo mało wydajny - nie tylko do południa, ale w ogóle można.by się kawy nie doczekać :P
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
matb napisał/a:
palnik spirytusowy jest bardzo mało wydajny
Czymś go zastąpiłeś?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Znając matb to na pewno nie jest to palnik naftowy, bo życie jest za krótkie na ogrzewanie kawy dieslem ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Zawsze można podgrzać czymś takim ;-)
Szybko, pewnie i na benzynę. :mrgreen:

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Może to kwestia kalorycznosci paliwa? Do tego palnika co na zdjęciu lałem denaturat i efekt był marny. Teraz stawiam po prostu na kuchence gazowej, ale planuje zakup małego, gazowego palnika laboratoryjnego.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Mały instruktaż
Jak to mówią po angielsku "wait for it..."
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
PiotrR, uzyskanie naprawdę dobrej kawy z kawiarki jest jednak troszkę bardziej skomplikowane, niż sugeruje to ów filmik.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Wiem, sam już tu pisałem, że powtarzalność uzyskać niełatwo. Wiele też zależy od kawiarki.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kawowa ciekawostka: mechaniczny ekspres do kawy. https://www.youtube.com/w...0&v=DI-BkTvrklM
A sam przyglądam się Slowpresso. Ciekawy polski wynalazek.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zbynio napisał/a:
mechaniczny ekspres do kawy

Mechaniczny to jest ROK Manual Espresso Maker – https://www.youtube.com/watch?v=EFVkId6GNb0 :-)
Zbynio napisał/a:
Slowpresso. Ciekawy polski wynalazek

Coś jak wietnamski phin z filtrem papierowym, tyle że 7x droższy. ;-) Nawet instrukcja parzenia jest taka sama (oprócz fragmentu o filtrze oczywiście).

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Zbynio, zastanawiałem się nad Slowpresso odkąd pojawiły się o tym wynalazku pierwsze informacje i pierwsze pre-ordery. Ale jakoś nie jestem przekonany. To takie połączenie dripa z phinem - nie znajduję powodów, żeby było lepsze niż jedno albo drugie. Choć osobiście nie próbowałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach