Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
fuen napisał/a:
Na allergio dziś poszedł za 888 złotych. Z 50/1.8.
Przeglądałem wczoraj aukcje 5D i nie zauważyłem. Nawiasem mówiąc sprawdziłem sobie na scence porównawczej wysokie iso i wyszło mi, że jednak ten 5D wyprzedza nowe aps-c. Jak np NX500, D7200, pentaxy z tą matrycą od K-5. Oczywiście ma mało pikseli. Wyprzedza go jedynie K-70 i przyznam, że się mocno zaskoczyłem:
https://www.dpreview.com/...460791940217198
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Ekajana napisał/a:
Przeglądałem wczoraj aukcje 5D i nie zauważyłem.


Będzie widoczne przez miesiąc - http://i.share.pho.to/6f975641_o.png

Względem K-30 czy fuja x-m1 - rawy są mniej elastyczne, szczególnie przy ratowaniu cieni. Względem fuji i przy takich samych ustawieniach, ekspozycji zdjęcia są zauważalnie jaśniejsze.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ożesz z tą aukcją. Choć w sumie nawet za taką kwotę, chyba bym nie nabył. Kolejny dowód na to, że Fuji mocno oszukuje na ISO.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Też widziałem tą aukcję . Poszedł dość tanio ale z drugiej strony ...był mocno przechodzony i prawdopodobnie wymagał znacznych nakładów finansowych ;-)
Jeśli już , to lepiej dać więcej i kupić w lepszym stanie a nie taki szrot .
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Wow, cena super, ale w takim stanie bym nie brał.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Szrot niby jest, nakładów wymaga, ale pokuszenie mogło być ;-)

Cytat
Kolejny dowód na to, że Fuji mocno oszukuje na ISO.

Różnica to mniej więcej 1/2, może 2/3 działki (trochę zależy od % DR), nie wiem czy to mocno, ale idzie zauważyć.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
bbartlomiej
Marcinicus, czyli spóżniłeś się prawie o rok: http://www.optyczne.pl/83...e%C5%9Bnia.html


Ha, ha :-D
No jak mogłem się spóźnić, skoro aparat zepsuł się pół roku temu :-) Aparat się spóźnił ;-) Z zepsuciem się.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Też to zauważyłem, że nowe aparaty względem starych oszukują na ISO. Ustawiasz np: ISO 6400, a tak naprawdę to jest może ok ISO 4000. Gdzieś był (nie mogę sobie przypomnieć na jakiej to stronie było), gdzie pomierzyli wartość sygnału ISO i widać było spore odstępstwa.
Sam robiłem taki eksperyment, że brałem dwa aparaty, gdzie jeden był starym modelem (tu Canon 20D), drugi zaś to Canon 60D i ta sama scena, ten sam obiektyw. Ustawienie ISO w 20D to 1600, i przy zadanej przysłonie i czasie wartość ekspozycji ustalona na 0. Po zmianie korpusu i ustawieniu ISO 1600 w 60D, wartości czasu/przysłony były inne - zdjęcia były ciemniejsze. Czyli wartość ISO 1600 w 20D nie odpowiadało wartość ISO 1600 w 60D.

Co do rawów z 5D, to tak jaki pisze fuen, nie są tak "elastyczne" jak np z K5, ale jak dobrze naświetlisz to nie ma co się martwić.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Szukaj na DxO.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rzeczywiste wartości ISO znajdziesz na stronie https://www.dxomark.com/ w testach matryc aparatów.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja się nie znam na detalach ISO, punktach odniesienia itp. itd. Ale robiłem kiedyś z nudów test porównawczy, gdzie badałem bardzo oszukującego OM-D E-M5 i nieoszukującego C5D mI. Wyszło mi, że naświetlają praktycznie tak samo przy takich samych ustawieniach przysłony, czasu i czułości.

Co do C5D - jak się trafi niezajechany egzemplarz w cenie około 1600 to można się trochę pobawić pełną klatą. Ale są tutaj dwa minusy - to cholernie wielki klamot, no i matryca jest dość mała (12 Mpix) co wyklucza obszerniejsze kadrowanie.
 
fotna  Dołączył: 28 Sty 2017
Jeśli ktoś nie potrzebuje iso powyżej 400 a max to 800 i chce doświadczyć kolorów i przejść tonalnych z 5D mk I to niech popyta o 350d - miałem i do dziś porównując zdjęcie z innymi widzę różnicę na + dla tego staruszka . Niestety cała reszta dużo odbiega od współczesnych aparatów.
OMD em5 porównywałem do 7d mk I na rawach i niezależnym oprogramowaniu i pod względem naświetlania była minimalna różnica ale pod względem tego co można wyciągnąć z cieni i świateł z matrycy OMD to było kilka działek na +dla OMD.
Należy pamiętać że przy JPG z OMD duży wpływ mają ustawienia w aparacie - tam soft nadrabia w każdą stronę począwszy od korekcji obiektywu a skończywszy na świetnym odszumianiu.
Jako kanonier i człowiek który pomacał wiele aparatów tej formy to zamiast ryzykować z 1600 za starą 5 to lepiej dozbierać i kupić też używany 6D najmniej szumiąca matryca i środkowy punkt czulszy niż w 5 -tkach i konstrukcja mała i wytrzymała (jest strasznie lubiana przez weselnych i nie ma praktycznie informacji o awariach). Wszyscy czekają na 6d MKII więc można już kupić starszą 6 za około 3000. Jak się pojawi MKII to starsza spadnie jeszcze niżej.
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Do tych co mają 5d i itp. Czy takie obiektywy jak: FA 50/1.7, FA 50 i FA 100 macro, da się bezkolizyjnie podpiąć dp canona? W sensie że tył nie haczy o lustro.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Jest pewien problem, ale bardziej z popychaczem przysłony w szkłach Pentaxa. Trzeba to demontować, i wg mnie szkoda psuć tak zacnych szkiełek.
Tu jest lista obiektywów, jakie możesz podpiąć pod 5D.
https://www.panoramaplanet.de/comp/#Pentax
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
Dzięki Tomek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach