Markus  Dołączył: 21.03.2007
SanDisk Extreme 32 GB SDHC Memory Card up to 90 MB/s, Class 10, U3 [Newest Version]
Sold by: Amazon EU S.a.r.L.
£14.30
Condition: New

To dokładnie kupiłem w tej cenie ;-)
Nie dość ,że ma to mniejszą pojemność o ok. 1 GB od niższej serii Sandiska to teraz się rozlatuje ? :evil:
Karta jest raczej oryginalna w sprawie pojemności kontaktowałem się z supportem Sandiska i stwierdzili że wszystkie karty Extreme tak mają.
Teraz będę musiał zmierzyć się z reklamacją uszkodzonej obudowy ?
Na razie karta działa perfekt , obawiam się tylko że kiedyś rozleci się w aparacie albo czytniku ?

0bleblak  Dołączyła: 15.06.2011
Od zawsze mam SanDiski i od tylu lat działają. Nie ma co demonizować tego made in China. Trzeba patrzeć gdzie i co się kupuje.
Każda karta może się uszkodzić.

MT 01  Dołączył: 21.12.2011
0bleblak napisał/a:
Od zawsze mam SanDiski i od tylu lat działają. Nie ma co demonizować tego made in China. Trzeba patrzeć gdzie i co się kupuje.
Każda karta może się uszkodzić.

100% racji. Kupowac tylko od najwiekszych, pewnych sprzedawcow. SanDisk to jedna z najbardziej podrabianych firm. Bardzo latwo trafic na podrobke. Sam uzywam dwie rozne Extreme Pro, 32GB na rawy, 16GB na Jpeg. Zgrywam tylko i wylacznie w czytniku; nigdy mnie nie zawiodly.

Pentax nie wykorzystuje szybszych kart niz UHS I, czyli max 104MB/sek. Nie znaczy, ze kolejny model nie zacznie w koncu wykorzystywac pelna predkosc nowoczesnych kart.
Zadne przejsciowki, micro itp. tylko pelne SD

Co tam będę dużo pisał ;-) Niech przemówią zdjęcia :

https://filebin.net/e65g3z2kr01or60l

Na zdjęciach felerna karta Sandisk Extreme Made in China, niższa seria Sandiska która ma 6 mies. i na razie jest ok. oraz ok. 10 letnia karta Lexara która działa perfekcyjnie do dziś :evilsmile:

Wszystkie karty sprawne tylko obudowa Sandiska Extreme jest na wykończeniu ? :-(

0bleblak  Dołączyła: 15.06.2011
Markus napisał/a:
Wszystkie karty sprawne tylko obudowa Sandiska Extreme jest na wykończeniu ? :-(

Pech, zdarza się. Ale nic w przyrodzie nie jest wieczne, nawet Lexar. Są tacy, którym padł.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
powalos napisał/a:
choć ze slotu w K-5 wychodzą dość ciężko. Za to z Wieśki K-r wręcz wyskakują

To może zależeć od slotu w aparacie. U mnie te karty które swobodnie wyskakują z K-5 IIs i z K-1, ciężko wychodzą z K-7. Z niego wszystkie ciężko wychodzą.

Slot slotem.
U mnie wszystkie karty swobodnie się czują w K-50 i K-70 ;-)
Po prostu plastik jest kiepskiej jakości i się kruszy ...
Widocznie trzeba zainwestować w klasę wyższą żeby mieć coś na lata ?
Extreme Pro się chyba nie rozlatują ?
Od 10 lat żadna z moich kart nie zaliczyła takiej wtopy i wszystkie są sprawne !
Wszystkie używam podobnie i obchodzę się nimi w miarę delikatnie.
Mam nawet działającego do dziś Sandiska z portem USB ;-) (karta łamana na pół i wtykana do portu USB)
Dotąd żaden Sandisk mnie nie zawiódł !
Mimo wszystko uważam , że nie ma lepszej marki kart do użytku w DSLR Pentaxa !

ps. Moja reklamacja na Amazon.co.uk została uznana ! ;-) Warto tam kupować.....

Zdano  Dołączył: 23.10.2006
Markus napisał/a:
Extreme Pro się chyba nie rozlatują

Wszystkie, które mam maja się dobrze. Systematycznie są wkładane i wyjmowane bo nigdy nie używałem kabla do zgrywania.
W jednym wypadku trafiłem na podróbkę i musiałem kleić kropelką bo obudowa się rozwarstwiła.

tref  Dołączył: 05.09.2006
szybkiparowoz napisał/a:
Ja polecam HP5+ na 36 rawów.
będzie problem z wciśnięciem tego do slotu SD. Pod tym względem korpusy z CF miały przewagę.

Przygodę z jakimkolwiek pamięciami Kingstone zakończyłem dawno temu. Po prostu nie są warte wydawania pieniędzy.

Mam natomiast przemyślenia w kwestii szybkości. Otóż odnoszę wrażenie, ze zapis video w WG-M2 na wolnej karcie (oprócz tego, ze wolniejszy) daje również gorszy efekt - gorsza jakość obrazu. Być może karta gubi trochę danych po drodze? Do materiałów statycznych używałem tych kart i nie widziałem różnic jakości w stosunku do kart z super szybkich. Ciekawostka.

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
tref napisał/a:
Mam natomiast przemyślenia w kwestii szybkości. Otóż odnoszę wrażenie, ze zapis video w WG-M2 na wolnej karcie (oprócz tego, ze wolniejszy) daje również gorszy efekt - gorsza jakość obrazu. Być może karta gubi trochę danych po drodze? Do materiałów statycznych używałem tych kart i nie widziałem różnic jakości w stosunku do kart z super szybkich. Ciekawostka.

Może automatycznie zmniejsza się MBit? M2 nagrywa przecież w 100 Mbit, więc jest może jakieś ograniczenie tej wartości poprzez przepustowość karty?

Skocz do: