Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
M.K, dzięki . Zawsze powiększam na 100 % . Pytałem czy w tym programie można włączyć podgląd maski tak jak w Lr ( Trzymając wciśnięty Alt i przesuwając suwak maska masz podświetlenie na biało ) . Jeśli w DxO tak też można to napisz jak tą opcję uruchomić ?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Dxo pluje dużymi i świetnej jakości jpgami jeśli masz 100% jakości jpg. Spróbuj w funkcjach eksportu obniżyć nieco jakość, masz tam możliwości regulacji. Poza tym świetnie wyostrza tryb eksportu bicubic sharper, ale trzeba prawie zrezygnować w programie z wyostrzania.

 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Cytat
Dxo pluje dużymi i świetnej jakości jpgami jeśli masz 100% jakości jpg

To już zauważyłem :-D . Jakość jest bardzo dobra . Pytałem o symulację maski ...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
A nie zauważyłem, że o to pytasz, wiem o co chodzi. Raczej nie ma, nie spotkałem się z tą funkcją w Dxo, co nie jest odpowiedzią wiążącą.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
M.K napisał/a:
Moja propozycja, weź aparat umów się z dziewczyną i zrób sesję portretowa. Wrzuć najlepsze pięć fotek tutaj. Pochylimy się wszyscy. Poza tym możesz podrzucić rawa do edycji jak polegniesz. Ten wątek do tego będzie służył. Tak myślę.....zobaczymy.
Nie mam co wrzucić bo po prostu takie zdjęcia pod słońce nie wychodziły mi i je kasowałem. Raczej unikałem kadrów pod słońce więc nie mam co pokazać a wrzucać zwykłych portretów nie będę bo ten wątek, jak zrozumiałem autora, ma tylko naprowadzać na różne techniki fotograficzne a nie ma być internetowym kursem robienia portretów więc nie chcę robić OT. Myślałem, że będą tutaj osoby, które mają przerobiony temat błyskania lampą w plenerze i dadzą mi jakieś wskazówki typu "nie pchaj się w filtry ND bo to wyjdzie nie taniej niż lampa z HSS" albo np. napiszą, że z lampami reporterskimi to w ogóle nieporozumienie i żebym sobie to odpuścił. No ale widocznie nie mieliście podobnych dylematów do mojego albo nie chcecie podzielić się swoimi tajemnicami zawodowymi, co rozumiem i szanuję.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
O.K. zapewne z czasem dojdę co i jak . Możesz napisać w jakich pozycjach ustawiasz te dwa dolne suwaki ? Tak mniej-więcej . Wiadomo że każde zdjęcie obrabia się inaczej ale jakie średnie wartości są dobre na ,, początek ,, . Szukałem jakiś video poradników w sieci . Do Lr jest wiele a do DxO mało . A jeśli już to w języku Szekspira ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Grzenio, zrobiłem wiele portretów bez hss i bez blendy. Da się. I bez filtrów. Poza tym tutaj jest pełno osób, które mają to przerobione i błyskają. Ale widzę, że chcesz usłyszeć to co myślisz, czyli - nie da się bez lamp, drogiego sprzętu i itd. Ja ci mówię, że się da. Oczywiście nie będzie to może aż tak spektakularne jak u Lisy, ale dobry postproces potrafi naprawdę wiele wyciągnąć. Zwykła blenda zrobiona domowym sposobem dużo daje, możesz wykorzystać matowe lustro wykonane z folii aluminiowej, pomysłów jest wiele.

Kot72, wyostrzanie ostatnio realizuję poprzez bicubic sharper, ale jak chcę suwaczki, to obserwuję jedno ujęcie, robię test jpg - jak jest nie za bardzo to znów, potem synchronizuję z wszystkimi z całej sesji.
Jaki masz Dxo? Czy masz funkcję Dxo lens softnes? Ona też ma wpływ na wyostrzanie. Wyłacz i włącz na 100% powiększeniu. Zobaczysz.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Enzo napisał/a:
Jak mawia Wilq: kucharz, kucharz, nie oszukasz.

Jak znalazł w temacie fotek pod światło
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
M.K napisał/a:
Grzenio, zrobiłem wiele portretów bez hss i bez blendy. Da się. I bez filtrów.
Ze słońcem w kadrze?
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
M.K, dzięki raz jeszcze . Ściągnąłem wersję 9 . Ten bicubic sharper to jest w opcji eksportu ? Nie jestem pewien czy wersja 9 to posiada ...
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Grzenio, większość tych zdjęć zrobione zostało z jedną błyskotką na sankach więc da się tylko trzeba próbować. Wiem, że te fotki nie są tak kolorowe jak zalinkowane przez ciebie wyżej, ale IMHO są to bardzo fajne portrety.

https://m.flickr.com/#/photos/chris_rankin/
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Grzenio, no a jak. Do dziś patrzę podczas fotografowania czy stosowanie lamp ma sens, czasami mi grandzą w kolorach, bo za bardzo są widoczne. Wtedy wędrują do bagażnika auta. Nie ma jednej metody, jednej drogi na uzyskanie czegoś wyjątkowego. Słyszałeś o czymś takim jak koc termiczny? Otwórz apteczkę w samochodzie. Wyjmij koc. Nie, nie przykrywaj się nim. Zabierz na sesję. I próbuj.

[ Dodano: 2017-02-17, 11:06 ]
Kot72, tak bicubic sharper jest w opcjach eksportu. Tam jest kilka metod eksportu. Ostatnio pracuję nad bokehem, więc wyostrzanie uważam za psujkę tego zjawiska. Gdzieś trzeba znaleźć równowagę.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
M.K, tak, mam taki koc. Problem w tym, że nie ma mi go kto trzymać. Podobnie z blendą. Chciałem pobawić się z błyskaniem w plenerze ale nie chciałem testować na własnej skórze różnych rozwiązań bo to trochę kosztowne. No ale widocznie jak człowiek sam nie zdobędzie doświadczenia to się niczego nie nauczy. Spróbuję na początek filtra regulowanego. Trudno wydam te 5 stówek. Miałem odłożone na plecak foto ale w sumie plecak zdjęć nie robi...
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
M.K, raz jeszcze dziękuję za informację :-B
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Grzenio, to zrób sobie z niego małą przenośną blendę napinaną na jakąś ramę z drewna. Poza tym są uchwyty do blend, możesz kupić blendę i uchwyt, i statyw. Od tej blendy(koca) możesz też odbijać światło lamp.
Kot72, nie ma sprawy, drobiazg.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Grzenio, odnośnie uchwytu to może dwie długie , teleskopowe podpórki wędkarskie ? Koszt niewielki . Waga też .
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
M.K, wiem że są uchwyty do blend. Po prostu wydawało mi się, że lampa da więcej możliwości niż blenda i nie będę musiał kombinować jak ustawić kąt i odległość blendy tym bardziej, że zazwyczaj nie mam osoby, która by mi pomagała więc wydaje mi się, że z lampą którą mogę zdalnie sterować (mam sterownik Yongnuo TX-560) będzie po prostu łatwiej i szybciej.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kot72 napisał/a:
dwie długie , teleskopowe podpórki wędkarskie ?

M.K napisał/a:
jakąś ramę z drewna

Nie lepiej po prostu solidny statyw oświetleniowy? Przyda się i do zawieszenia blendy, i do ustawienia lampy, softboksa i co tam kto chce sobie na tym wieszać. Przyda się w domu i w zagrodzie. Taki Quantuum Air na przykład.

Marooned napisał/a:
Jak znalazł w temacie fotek pod światło

Zły przykład. Minkiewiczów jest dwóch więc tam ma kto trzymać blendę.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Grzenio, lampa da inne możliwości, zwłaszcza mocna. Ale blendę dobrze mieć, bo od niej możesz ładnie odbić światło lampy sprawiając, że stanie się mniej zauważalne. Nadal uważam, że nie powinieneś nic kupować, tylko pójść z blendą i lampami w plener i spróbować. Ja sam pracuję, a jak pracowałem we dwójkę, to nigdy nie na zasadzie pomocnik, tylko dwóch fotografów w terenie. Widzę, że brakuje Ci odwagi i przekonania, że można. Nie zrażaj się porażkami. One tez uczą. Nawet bardzo uczą.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
M.K napisał/a:
Nadal uważam, że nie powinieneś nic kupować, tylko pójść z blendą i lampami w plener i spróbować.
No właśnie w tym problem, że próbowałem ale po prostu lampa nie błyska bo czas jest krótszy niż 1/180 sek. Pewnie, że mogę przymknąć przysłonę ale nie o to mi chodzi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach