wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
cena tej 500 normalnego człowiek zabija. wielkość też. Jeżeli się wahasz, pomyśl o alternatywach.

Najsensowniejszą jest według mnie D500 + nowy Tamron 150-600 :) w nic innego bym nie szedł na poważnie.

Jako że ja musiałem myśleć budżetowo poszedłem w innym kierunku i mam teraz dwie opcje: Budżetowo kieszonkową:
Tamrona Adaptall 55B (uwaga ogólna wielu ludzi mając daną przejściówkę adaptallową wrzuca obiektyw np do grupy nikonowej na allegro co utrudnia zakupy)
Oczywiście to lustro, więc mamy dużo cebuli. F/8 czyli 1EV ciemniej niż Twoje 500mm 5.6. mieści się w kieszeni.
Dla mnie za cenę ok 600 zł miodzio:

największy minus nie można przymknąć przysłony

Drugą opcją jest też adaptallowy 300 2.8 + TC, miałem ten 1.7 z AF ale teraz mam do niego po prostu 2x jakiś tani za grosze. co daje mi 600mm 5.6
i też ładnie działa:

 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
Tutaj masz trochę informacji z użytkowania tego obiektywu: https://www.pentaxforums....troduction.html
Generalnie, jak za tę cenę, to są dwie poważne wpadki, o których autor artykułu pisze w konkluzjach: aberracje chromatyczne i rozczarowujący autofokus. Przy polowaniu na ptaki, to kiepsko. Oczywiście patrząc na stosunek cena-jakość.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Dzisiaj dodane https://www.pentaxuser.co...250-600mm-58235
według pentaxforums jest to bardzo dobre szkło
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
espresso napisał/a:
Pentax nie jest sprzętem dla ptasiarzy


Łatwo w każdym razie nie jest. Szczególnie po wyjściu wspomnianego tamrona - świetna optyka w rewelacyjnej cenie. Może w końcu ktoś decyzyjny w firmie tamrona ulituje się nad biednymi pentaksiarzami :cry:

W tej chwili w rozsądnej cenie, bez szukania zabytków, jest tylko DA 300/4 plus ewentualnie TC, jak komuś ogniskowa za krótka. Rozdzielczość i plastyka - mistrzostwo świata. Tylko ten AF....
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
wanakamura napisał/a:
Tamrona Adaptall 55B


Hmm, mógłbyś napisać coś więcej o tym obiektywie? Zawsze myślałem, że mirrory to szmelc, a ten sampelek całkiem zacny. Jak to w ogóle współpracuje z puszką, pełen manual? Skoro f/8 ma stałe to adaptall ze stykami nie jest potrzebny? Masz może jeszcze jakieś fotki poglądowe? Przepraszam za atak pytań, ale mimo wielu środków zapobiegawczych wciąż nie mogę wyleczyć się z choroby "jak focić ptaki budżetowo". ;-)
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
espresso napisał/a:
Snorg napisał/a:
Może w końcu ktoś decyzyjny w firmie tamrona ulituje się nad biednymi pentaksiarzami
Litują się raczej nad Ricochem. Gdyby Sigma, Tamron oraz Tokina wypuściła wszystkie szkła pod bagnet K, to dział foto w Ricohu poszedł by z torbami. Z samych korpusów i 645 by nie wyżyli :evil:
Jak się tak jeszcze trochę politują, to niedługo już nawet korpusów nie będzie nikt chciał kupować, ewentualnie ludzie robiący zdjęcia na imieninach cioci, którym by wystarczył kompakt (albo i samartfon) ale chcą zabłysnąć lustrzanką.
Jakoś nad CanoNikami nikt się nie literę i mają się (w miarę) dobrze.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Niech się litują. Jak są tacy święci, :-> to niech nie wypuszczają konkurencyjnych szkieł z bagnetem K, tylko takie, które wypełniają luki i uzupełniają ofertę Pentaksa. :-P
 
valdi.s  Dołączył: 09 Lut 2017
Przepraszam ze nic nie pisałem przez kilka dni ale byłem poza zasięgiem.
Co do tego obiektywu to będę miał go za kilka dni. Jest to obiektyw kupiony w sklepie 1.5 roku temu ale nigdy nie był podpięty do aparatu, praktycznie nowy. Kupilem go po długich negocjacjach za powiedzmy mniej niż polowe ceny obecnej. Uwazam ze jest to cena bardzo atrakcyjna. Gdy tylko odbiore i znajde czas to chętnie wrzuce jakies foty.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Też bym brał ... jak nie on to zoom tamrona nie odda ci tak ładnego obrazka.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
no to czekamy na sample :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach