PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
Mały instruktaż
Jak to mówią po angielsku "wait for it..."

matb  Dołączył: 02.11.2006
PiotrR, uzyskanie naprawdę dobrej kawy z kawiarki jest jednak troszkę bardziej skomplikowane, niż sugeruje to ów filmik.

PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
Wiem, sam już tu pisałem, że powtarzalność uzyskać niełatwo. Wiele też zależy od kawiarki.

Zbynio  Dołączył: 07.05.2007
Kawowa ciekawostka: mechaniczny ekspres do kawy. https://www.youtube.com/w...0&v=DI-BkTvrklM
A sam przyglądam się Slowpresso. Ciekawy polski wynalazek.

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Zbynio napisał/a:
mechaniczny ekspres do kawy

Mechaniczny to jest ROK Manual Espresso Maker – https://www.youtube.com/watch?v=EFVkId6GNb0 :-)
Zbynio napisał/a:
Slowpresso. Ciekawy polski wynalazek

Coś jak wietnamski phin z filtrem papierowym, tyle że 7x droższy. ;-) Nawet instrukcja parzenia jest taka sama (oprócz fragmentu o filtrze oczywiście).

Zbynio, zastanawiałem się nad Slowpresso odkąd pojawiły się o tym wynalazku pierwsze informacje i pierwsze pre-ordery. Ale jakoś nie jestem przekonany. To takie połączenie dripa z phinem - nie znajduję powodów, żeby było lepsze niż jedno albo drugie. Choć osobiście nie próbowałem.

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
W sumie nie pomyslalem zeby sie pochwalic, ale woze w samochodzie Wacaco Minipresso - bedzie na Grzybkach ;)

pz

bakulik, i wszystko jasne. :mrgreen: :-B
matb, siorbnął bym kawy wyprodukowanej czymś taki celem wydania opinii. Może kiedyś się przytrafi. :-B
skaarj, jestem ciekawy Minipresso. :mrgreen:

Zbynio napisał/a:
siorbnął bym kawy wyprodukowanej czymś taki celem wydania opinii

Mogę zabrać phina i wietnamskie kawy na Grzybki, to posmakujesz. :-) Jak chcesz, to możemy spróbować zaparzyć w nim coś Twojego, tylko musiałbyś zmielić to grubiej, tak przy 30 na skali Twojego młynka. ;-) Mogę nawet wyciąć okrągły filtr z papieru. :-P

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Zapraszam z eksperymentami do naszego domku :-D . Ciekawe jak to będzie smakować z sernikiem.

Myślę, że idealnie. ;-)

skaarj napisał/a:
woze w samochodzie Wacaco Minipresso

I jak to-to się sprawdza? Bardzo upierdliwe w obsłudze? No i kawa: daje radę???

bakulik, bardzo chętnie spróbuję, a z kawą coś wymyślę. :mrgreen: :-B
plwk, już się cieszę. :mrgreen:

matb rade daje, obsluga jest mniej klopotliwa niz myslalem.
Pojemnik na kawe to jest osobne naczynko trzymane miedzy korpusem, a nakretka - czyszczenie standardowe, wiec o tyle trudniej ze pod namiotem to raczej nie masz pedzelka do czyszczenia, a przypadkowy znaleziony patyczek :)
Samo parzenie to kilka nacisniec pompki, nawet przy moich zniszczonych dloniach jest to wykonalne.

pz

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
skaarj, ciekawe, ale nie wiem czy aeropress nie jest prostszym "mobilnym" zestawem, lżejszym i łatwiejszym w obsłudze i myciu :)

Raczej nie - z tego co widze aeropressa musisz oprzec stabilnie na naczynku, do ktorego odbierasz kawe. Ja zazwyczaj w pracy uzywam papierowych kubkow jednorazowych zeby nie bawic sie z czyszczeniem - uroki budow ;)

pz

pszczołowaty  Dołączył: 07.12.2009
ładna pianka, z aeropressa mi taka nie wychodzi, chyba bliżej kawce z tego urządzenia do prawdziwego espresso (większe ciśnienie) niż aeropresso ;)

Skocz do: