tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Adorama pokazuje Pentaksa KP na filmie
https://www.youtube.com/w...4&v=hp3gD9-fTGI
Oferta przedsprzedaży $1,099.00
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
A gdy brak saperki, można się nim okopać
https://www.youtube.com/watch?v=Ni6ZuEvz17w
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Chyba jednak poczekam na bardziej wyraźną kontynuację K-3 :-(
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
apemantus napisał/a:
poczekam na bardziej wyraźną kontynuację K-3

KP to raczej taka odnoga od K-3(II) w drzewku ewolucyjnym, a nie bezpośrednia kontynuacja. Znając Pentaksa (Ricoha) za Chiny nie da się przewidzieć, co będzie dalej, co będzie kontynuowane, w jaki sposób i czy w ogóle będzie. Przecież ten KP to kolejny, tradycyjny strzał w kolejne kolano... ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ricoh jest stonogą, tyle strzałów w kolano.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może przez pomyłkę strzela w cudze kolana.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
plwk napisał/a:
przez pomyłkę strzela w cudze kolana

Strzela się zawsze w cudze kolano, sobie przez przypadek można strzelić w stopę. ;-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
bakulik napisał/a:
Strzela się zawsze w cudze kolano, sobie przez przypadek można strzelić w stopę.

No i to w końcu wyjaśnia ten pentaksowy fenomen! Pentax strzela od zawsze w cudze kolana!
Jak przeczytałem dla poprawienia humoru jak zwykle fascynujące komentarze na Optycznych, to dochodzę do wniosku, że strzela (Pentax) całkiem celnie ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
komtur napisał/a:
Jak przeczytałem dla poprawienia humoru jak zwykle fascynujące komentarze na Optycznych, to dochodzę do wniosku, że strzela (Pentax) całkiem celnie ;-)

A może by tak na aptecznych zrobić akcję zbiorowego komentowania jakiejś nowości od C lub N? Ciekaw jestem jak ci najwięksi uczuleni na Pentaxa przyjęliby 20-30 niepochlebnych komentarzy pod rząd pod jakimś newsem obwieszczającym pojawianie się nowego lustra z ichniejszego systemu. :evilsmile:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A może dość polaryzacji wśród fotografów? To tylko sprzęt. Jeżeli ktokolwiek ma zastrzeżenia do tego portalu, niech po prostu tam nie zagląda. Mnie tam nie było od 5-6 lat. Sprzęt jeśli jest dobry sam się obroni. Hejterzy wystawiają sobie sami świadectwo.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Michu napisał/a:
To tylko sprzęt.

No właśnie. W dodatku, jakby tak spojrzeć na bezwzględne różnice między podobnymi cenowo Canonami, Nikonami, Pentaksami, Olympusami, itp., to wychodzi na to, że praktycznie mogą to samo i prawie tak samo, a w wyznawcy potrafią toczyć o ten sprzęt (i te, w sumie subtelne różnice) boje takie, jakby ich życie od tego zależało ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
pazuzu88 napisał/a:
O następcy k-3ii coś wiadomo?


Podobno na wakacjach premiera.

Michu napisał/a:
Jak już wspomniałem, uważam, że KP pjenkny jest jak bombonierka Wedla (dawniej 22 lipca). Gdyby z tymi gabarytami mieścił 24MPxlową matrycę 35mm, to leciałbym do banku po kredyt we frankach. K-1 za duży jest i nazbyt skomplikowany jak dla mnie, a toto wydaje mi się skrojonym aparatem pod czerpanie przyjemności z fotografowania.


Amen.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Swoją drogą, to ciekawe jak (czy) potoczy się dalszy rozwój linii K-nn. Po drodze znów pewnie "odpryski" typu K-Sn.
W sumie KP też jest swojego rodzaju "odpryskiem" i "odnogą", tylko raczej w linii K-n. Może to cecha szczególna systemu? Robią linię jednocyfrową i dwucyfrową, a co jakiś czas, ni z gruszki, ni z pietruszki PYK! i... mamy taki "odprysk" :-) Zresztą wciąż mam wrażenie, że nawet K-70 był / jest eksperymentem w pewnym sensie - choćby dlatego, że początkowo miał być, zdaje się, dostępny w dość ograniczony sposób.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A mnie to ciekawi co za ustrojstwo wypuści Sigma w zakresie 24-70.. Ze 4 lata chodzi plotka o świetle f2 ale wątpię.. Jakby zeszli do 2.4 to już byłoby super i pewnie superciężko.. Ja najchętniej przygarnął bym jakiś mniejszy zakres np. 20-60 i nawet chyba 2.8 by mi wystarczyło ;)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Wygląda na to, że poza D-FA* 50/1.4 zbliża się również D-FA* 85/1.4 :-)

http://pentaxrumors.com/2...e-2017-roadmap/
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Fenol napisał/a:
zbliża się również D-FA* 85/1.4


Kupię sobie i zrobię wreszcie jakiś portret! :roll:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
x4rd napisał/a:
Podobno na wakacjach premiera.

Kiedy ten premier na wakacje pojedzie?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
Kiedy ten premier na wakacje pojedzie?

Lepiej, żeby już nigdzie nie jeździł.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Enzo napisał/a:
Kiedy ten premier na wakacje pojedzie?


Niestety nie urzeduję na Alejach więc trudno mi się na ten temat wypowiedzieć. ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Proponuję nie ciągnąć wątku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach